Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia z 3.0 asn do 1.8t bex quattro


Ginek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Szukam skrzyni do swojego bexa w quattro bo u mnie już jest duży luz na flanszch. I ktoś może podpowie czy skrzynia z 3.0 asn podejdzie bez problemu. Chciałbym trochę dłuższe biegi, myślałem o skrzyni z 2.0tfsi b7 jednak ciężko znaleźć komplet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ginek96 napisał(a):

Chciałbym trochę dłuższe biegi, myślałem o skrzyni z 2.0tfsi b7 jednak ciężko znaleźć komplet

Musisz zmienic komplet skrzynia+dyfer żeby zgadzały się przełożenia i chyba jeszcze wał w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może czy ta z 3.0 rzeczywiście jest dłuższa niż z bexa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał(a):

Skrzynia z V6 ma pasować dzwonem do rzędówki?

Nie wiem,  dlatego pytam bo gdzieś mi się przewinęło że ktoś montował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z ASN pasuje do 1.8t - mam u siebie. Co do przełożeń to jest ona nieznacznie krótsza od ośki 5b z 1.8t (HFD)! Różnica na 5tym biegu przy 5kRPM to dobrych kilka km na niekorzyść tej z ASN! Jeżeli znasz konkretne kody skrzyń to możesz sobie je porównać na poniższej stronce. Otwarta pozostaje nadal kwestia długości skrzyni. Najlepiej kupić komplet skrzynia-wał-dyfer i mieć pewność że wszystko będzie pasować. A jak chcesz dłuższe przełożenia to wpakuj skrzynie z diesla ;) 

 

WWW.KOLHOSNIKI.RU

Parametry wszystkich skrzyń biegów VAG (audi, skoda, volkswagen, seat).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nie wiadomo jak długich biegow znowu ale wydaje mi się że na 6 biegu 4500 obrotów 140 km/h  to trochę lipnie. Ciekawe jak wygląda sprawa wtedy z skrzynia od 2.5d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu no to fakycznie krótko. Ja z tego co pamiętam teraz mam skrzynie FRE i jakieś 3800RPM przy 140 na 235/40/R18 a na skrzyni HFD było jakieś 200RPM mniej mimo, że była to 5b a teraz mam 6b ?

 

Najlepiej sprawdzać skrzynie po kodach bo z jednym silnikiem było na pewno kilka skrzyń spinanych w zależności od rocznika, wyposażenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...