Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju ze sprężarki klimatyzacji i nagły brak chłodzenia w A4 B6


Damian2401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś jest bardziej ogarnięty w temacie sprężarek, otóż mam następujący problem: 

Auto kupione w lutym więc klimy nie używałem teraz zrobiło się ciepło i nie działała.

 

Zatarta sprężarka, więc kupiłem nową nie używaną  z dławicą i osuszaczem, w szlaufach nie było opiłków tylko na dlawicy na tym filterku i w osuszaczu. 

To co u góry napislame wymieniłem nabilem klimę działała może 3 dni i znów ciepłe powietrze po czym podniosłem auto a na spodnie kompresora zapocenie dosyć duże więc nabilem znów klimę mocno chłodziło przez 2 dni a teraz znów ciepłe powietrze. 

 

O co tu chodzi z czym jest problem co zrobić by dalej działało jak powinno ? 

20230715_152841.jpg

20230715_152831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale masz odpowiedź nawet na tym zdjęciu. Na pewno już gazu nie ma, musisz rozłożyć, posprawdzać oring. Ewentualnie sprężarka jakaś wadliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie nabijałeś czynnik? Szczelności nie umiesz sprawdzić żeby nie marnować czynnika? Po pierwsze jak miałeś opiłki w dyszy i osuszaczu, to w chłodnicy też będą i w parowniku prawdopodobnie też. Cały układ jest do wymiany, do tego wszystkie oringi na każdym wężu. Osuszacz i dyszę możesz znowu wymienić, pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można przepłukać układu I wymienić sam osuszacz i komoresor ?? 

Jeśli jest dławica ten filterek i na nim się zatrzymuje wszystko i dalej idzie przez parownik to ja parownik ma być do wyminay lub jak w nim ma być syf ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki syf powstał w układzie, z resztą dysza wszystkiego nie wyłapie. W układzie krąży zasyfiony czynnik z olejem i ponownie zaciera się nowa sprężarka.

Zlewałes olej ze starej sprężarki i tyle samo odmierzyles do nowej? Jeśli tak to jak wyglądał ten olej?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stary olej zlany nie było widać opiłków czy jakiegoś innego syfu olej czysty tylko wyglada jak by byl przerobiony odrobine tzn triszke ciemnijeszy kolor ma , w nowej sprężarce olej zalazny 170ml.

 

Czy jeśli kupię nową sprężarkę i zrobię płukanie całego układu wraz z nową dławicą I założę sprężarkę to to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Damian2401 napisał(a):

w nowej sprężarce olej zalazny 170ml.

Czyli masz przeolejony układ. 170ml z nowej sprężarki plus to co zostało w układzie i jeszcze pewnie maszyna dodała kilka ml. Czytałeś instrukcje montazu nowego kompresora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast pchać się w robienie tego 5 razy, zrób raz a dobrze. tylko nie w garażu bo znowu nic z tego nie wyjdzie.

obligatoryjnie do wymiany skraplacz, dysza, osuszacz, kompresor plus płukanie parownika (zgodnie ze sztuką, dedykowany plyn i kierunek przepływu) i płukanki rurek. do tego komplet nowych oringow i fachowiec który się na tym zna.

w innym wypadku zaorasz kolejny kompresor a reklamacji nikt Ci nie uzna (poczytaj warunki reklamacji nowego kompresora). po całej zabawie w nowym kompresorze zlewa się olej i zalewa dedykowaną ilość do układu w którym ma pracować wg instrukcji serwisowej. następnie szczelność, gaz i powolne uruchamianie układu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...