Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E, jakość muzyki....


sahipp
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

na stronie  jest mowa o nośniku CD.... tak zapytałem bo z drugiej strony wiadomo że te sprzęty maja swoje lata i cholera wie maja prawo napędy Cd być zużyte... i teraz pytanie czy nie działający napęd blokuje możliwość ingerencji w soft radia... Z drugiej strony natkałem się na ogłoszenie sprzedaży RNS E z niesprawnym napędem CD, jednak sprzedający dodaje że ma możliwość wgrania softu (to akurat dotyczy nawigacji która mnie w sumie nie interesuje) i radio będzie czytało mapy z sd....

 

W związku z tym zastanawiam się czy jest możliwość tylko poprzez Cd (sprzedawca po prostu u siebie podepnie na czas zmiany softu swój napęd) czy jest możliwość wgrywania również z karty sd...

 

Oczywiście nie mam zamiaru kupować tego przykładowego rns e o którym wspomniałem powyżej tylko biorę po d uwagę że laser ma prawo już nie czytać, a zmiana softu to warunek konieczny jeżeli miałbym wstawiać rns e (zwykłe, bo led trochę za duży wydatek tylko po to aby muzyki słuchać czasem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja mam rnse z 2005 roku i laser czyta mapę bez problemu. Według mnie jak radio nie było w jakimś utopcu albo nie było zalane kawą to wszystko będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sahipp napisał(a):

i teraz pytanie czy nie działający napęd blokuje możliwość ingerencji w soft radia.

Tak i nie. 

Jeżeli RNS-E ma oryginalny nie modzony soft to gdy napęd jest uszkodzony nic nie wgrasz.

Jeżeli RNS-E ma wgrany modzony soft, któy pozwala czytać mapy z karty SD, to można aktualizować z karty SD.

Oryginalnie nie modzone RNS-E nie mają możliwości czytania map z SD, gdyż oficjale softy tego nie miały.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Tak i nie. 

Jeżeli RNS-E ma oryginalny nie modzony soft to gdy napęd jest uszkodzony nic nie wgrasz.

Jeżeli RNS-E ma wgrany modzony soft, któy pozwala czytać mapy z karty SD, to można aktualizować z karty SD.

 

troszkę czytałem na ten temat i wiem że po dziś dzień gdy ktoś ma uszkodzone czytniki nie ma możliwości ingerencji w soft, żaden programator nie potrafi sobie poradzić z kośćmi...

 

 

...czyli jeżeli dobrze rozumiem, gdy została wcześniej odblokowana możliwość odczytu map z sd to można również instalować soft z sd... czyli dajmy na to modzone iso które robi gość z UK odblokowujące limity sd hc oraz 400utworów do 2000 mógłbym nagrać na sd w takim wariancie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
1 minutę temu, sahipp napisał(a):

czyli jeżeli dobrze rozumiem, gdy została wcześniej odblokowana możliwość odczytu map z sd to można również instalować soft z sd...

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.

W takim razie dziękuje @Muskel1.... Chyba  rozwiązałeś mój problem i teraz wiem w jakim kierunku iść...

 

Nie chcę być upierdliwy ale jakbyś jeszcze się wypowiedział czyli soft stąd :

RNSE.PCBBC.CO.UK

RNS-E Custom Firmware, VIM, Digital Speedo, SD Card Maps

   nagrywam normalnie kopiuj/wklej na sd czy jakimś programem trzeba np rufus (jak tworzenie botowalnego pendriva do windows) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał(a):

Wgrywasz to co dostajesz na maila. Na bank będzie też instrukcja po zakupie.

nie no to to rozumiem, dosyć proste... zastanawiam się tylko jak to wygląda w przypadku gdybym chciał zastosować nośnik nie CD a zamiast niego SD.... czy trzeba użyć jakiegoś programu tak jak ma to miejsce  w przypadku tworzenia botowalnego usb z systemem tworzonego z iso....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro plik do pobrania jest jako ISO, to musisz utworzyć boot na sd karcie, a zadziała tylko jak już będzie wcześniejsza wersja, która odczyta SD, a to też nie jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Skoro plik do pobrania jest jako ISO, to musisz utworzyć boot na sd karcie, a zadziała tylko jak już będzie wcześniejsza wersja, która odczyta SD, a to też nie jest pewne.

no nic wiem już na czym stoję... kusi mnie aby zaryzykować... spróbuje z tym gościem od softów pogadać, chodź mój angielski nie jest perfekcyjny... 

 

Dziękuje wszystkim za odzew na mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...