Skocz do zawartości
IGNOROWANY

El.klapa otwierana gestem nogi


keczyms

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, keczyms napisał(a):

Witam czy każda a4 b9 z el. Klapa ma możliwość otwierania gestem nogi

 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pakietu komfortu. Masz wtedy pod tylnym zderzakiem osobny sterownik/czujnik do otwierania gestem. Jest on subsystemem w sterowniku 46.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzysz na ogłoszenia to:
- jeśli ma w klapie dwa przyciski (zamykanie i kłódka), to jest szansa że ma zamykanie gestem
- jeśli ma jeden przycisk to na pewno nie ma (brak dostępu keyless)
 

Żeby się dowiedzieć na 100% trzeba rozkodować vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

jak patrzysz na ogłoszenia to:
- jeśli ma w klapie dwa przyciski (zamykanie i kłódka), to jest szansa że ma zamykanie gestem
- jeśli ma jeden przycisk to na pewno nie ma (brak dostępu keyless)
 

Żeby się dowiedzieć na 100% trzeba rozkodować vin

Tak jak pisał Muskel to osobny sterownik, dwa przyciski nie mają nic wspólnego z otwieraniem nogą, drugi przycisk z kłódką zamyka nie tylko klapę oraz rygluje resztę drzwi i auto masz zamknięte, ta opcja tylko z systemem keyless

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Góral65 napisał(a):

Tak jak pisał Muskel to osobny sterownik, dwa przyciski nie mają nic wspólnego z otwieraniem nogą, drugi przycisk z kłódką zamyka nie tylko klapę oraz rygluje resztę drzwi i auto masz zamknięte, ta opcja tylko z systemem keyless

Jak nie ma keyless, na pewno nie ma otwierania klapy gestem nogi. Brak dwóch przycisków wyklucza tą opcję - dokładnie tak jak napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

Jak nie ma keyless, na pewno nie ma otwierania klapy gestem nogi.

Zgadza się. Z tego co pamiętam, wszystko zależało od tego, na jaki kraj auto szło i tak np. na rynek niemiecki w pakiecie klucz komfortowy (czyli keyless entry) czujnik otwierania gestem był w tym pakiecie i pakiet ten miał kod wyposażenia PGC w Avacie i PGE w Sedanie. Na rynek polski tego nie było w pakiecie klucz komfortowy i trzeba było wybrać/zaznaczyć jako dodatkowe wyposażenie.


Musisz rozkodować VIN i po kodach wyposażenia będzie wiadomo.

Inna możliwość to podpiąć pod komputer i sprawdzić w sterowniku komfortu (46) czy czujnik gestu jest na liście jako subsystem, tak jak poniżej widać.

 

Adresse 46: Komfortsystem (J393)       Labeldatei:* Keine
   Teilenummer SW: 8W0 907 064 BC    HW: 8W0 907 064 C
   Bauteil: BCM2 MLBevo   018 0328  
   Datenstand-Nummer: 8W0909501E  0041
   Codierung: 01340000000000E06309A0006E00480233004000004F06502F0400000504803F001F0001000000
   Betriebsnr.: WSC 12345 123 12345
   ASAM Datensatz: EV_BCM2HellaAU736 011012
   ROD: EV_BCM2HellaAU736_011_AU49.rod
   VCID: 7EA40F8C7076BFEA7D7-802A

   Steuergerät für Heckklappenöffnung:
   Subsystem 1 - Teilenummer SW: 3AA 962 243 G    HW: 3AA 962 243 G
   Bauteil: GEB.F.Heckoef  H16 0903
   Seriennummer: 84466305           

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nisko wyposażoną wersję z Belgii, mam keyless, elektryczną klapę i czujnik otwierania nogą. Otwieranie nogą musiało być tam w pakiecie tak jak piszesz, nie wierzę żeby ktoś za to dodatkowo zapłacił w tym aucie. Tak samo jak pewnie ta elektryczna klapa była w standardzie na tamten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie mam elektrycznej klapy w sedanie, a jest czujnik otwierania nogą. Podpowiedział mi kolega. Byłem mile zaskoczony:) Mam pakiet komfortowy z dostępem bezkluczykowym.

Mam pytanie, poneiważ nie znalazłem takiej opcji w MMI. Czy da się tak skonfigurować Bezkluczykowy dostęp aby samochód sam zamykał się po oddaleniu od pojazdu, bez potrzeby dotykania czujnika na klamce.

Przyzwyczajenie z moich 2 innych samochodów(renault i nissan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Lewey89 napisał(a):

Czy da się tak skonfigurować Bezkluczykowy dostęp aby samochód sam zamykał się po oddaleniu od pojazdu, bez potrzeby dotykania czujnika na klamce.

Nie ma takiej możliwości.

W sterowniku występują tak opisane adaptacje, ale nie działają po aktywowaniu ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma takiej możliwości.

W sterowniku występują tak opisane adaptacje, ale nie działają po aktywowaniu ich.


Dziękuję za odpowiedź.

 

Muszę się w takim razie kontrolować. już kilka razy nie zamknąłem samochodu. Przyzwyczaiłem się, że wychodzę z auta, a samochód sam się zamyka😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno? Wydaje mi się że jest taka opcja i mi działała po aktywowaniu tylko zrezygnowałem z niej bo nie byłem jakoś przekonany. Auto otwierało się i zamykało jak podchodziłem/odchodziłem z kluczykiem. To było dawno ale 99% działało tak jak piszę i to tylko kwestia kodowania.

edit: ok, być może to tylko otwiera auto i dlatego wtedy z tego zrezygnowałem

image.png.2e284c63ce0cb4e1ee67b72174b4437b.png

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

Napewno?

Na pewno, zakoduj sobie (bajt 28 bit 7) i sprawdź czy Ci zamknie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie znajduje się ten moduł do otwierania gestem ?
Po zakupie miałem z nim problem - nie działał.
Po jego naprawie - podziałał kilka miesięcy i zaś nie działa :( Może wystarczy sam moduł wymienić, skasować błędy i wszystko wróci do normy....
Pytanie tylko czy łatwo się do niego dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://a4-klub.pl/topic/480929-czujnik-otwierania-klapy-tył/?do=findComment&comment=5646236

 

Jeżeli w sterowniku nie masz zapisanych żadnych błędów a otwieranie pomimo tego nie działa to musisz wyczyścić te dwie anteny/czujniki. Gdy są zabrudzone nie rozpoznaje gestu.

 

Wsuń się pod auto, poluzuj dolne śrubki dyfuzora, tak abyś mògł go odchylić lekko w dół i wsunąć rękę, następnie mokrą szmatką lub mokrym pędzelkiem przeczyść te czujniki/anteny suczególnie w środkowej części zderzaka, tam gdzie wsuwasz nogę, chcąc otworzyć gestem.

 

Ostatnio też tak miałem, że nie reagowały na gest, a w sterownikach zero błędów. Wyczyściłem czujniki/anteny i działa.

Nie były jakoś bardzo zabrudzone ale wystarczyło aby zaburzyło ich działanie.

Screenshot_20240205_141243_Opera.jpg

Screenshot_20240205_141112_Opera.jpg

Screenshot_20240205_140704_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...