Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z elektryką w A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w audi a4b6 2.0 2001r dzisiaj rano przestały działać mi kierunkowskazy, klakson, wycieraczki, halogeny przeciwmgielne , el.szyby ,zaświeciły się kontrolki ABS i ESP , podjechałem do znajomego co ma kompa i błędy które wyświetliły się to 18036 , 18107 i 00466 proszę o pomoc co mogło być przyczyną usterki i jak się z nią uporać .

Edytowane przez Stanleyy41

Opublikowano

00466 - Moduł sterujący elektroniki kolumny kierownicy (J527)

18036 - Magistrala danych układu napędowego: brakujący komunikat z czujnika kąta skrętu

18107 - Magistrala danych układu napędowego: brakujący komunikat z elektroniki kierownicy

 

Tak czy inaczej, brak kontaktu z modułem kierownicy.

Uszkodzony moduł/wiązka albo kostka z CAN-Komfort nie łączy.

 

Opublikowano
  • Autor
19 minutes ago, P.Wiśnia said:

00466 - Moduł sterujący elektroniki kolumny kierownicy (J527)

18036 - Magistrala danych układu napędowego: brakujący komunikat z czujnika kąta skrętu

18107 - Magistrala danych układu napędowego: brakujący komunikat z elektroniki kierownicy

 

Tak czy inaczej, brak kontaktu z modułem kierownicy.

Uszkodzony moduł/wiązka albo kostka z CAN-Komfort nie łączy.

 

Czyli co radzisz w pierwszej kolejności aby zrobić ?

Opublikowano
5 minut temu, Stanleyy41 napisał(a):

Czyli co radzisz w pierwszej kolejności aby zrobić ?

Sprawdzić moduł kierownicy oraz jego wiązki i kostki.

*Lepiej rób to na odłączonym akumulatorze.

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
1 minute ago, P.Wiśnia said:

Sprawdzić moduł kierownicy oraz jego wiązki i kostki.

Jakoś konkretnie ? Miernikiem czy oględziny wzrokowe ,możesz jakoś poprowadzić mnie przez ten proces nie ukrywam jestem zdesperowanym laikiem ?

Opublikowano

@Stanleyy41 Sprawdź wzrokowo. Zobacz w jakim stanie są wtyczki i przy okazji sprawdź taśmę kierownicy.

Potem sprawdź kable przy module komfortu.

A na koniec jeżeli nic nie znajdziesz to sprawdź ciągłość kabli. Jeden koniec miernika do złącza CAN w kostce a drugi koniec do złącza CAN w kostce modułu komfortu(nie jestem pewny czy kable idą akurat prosto do modułu komfortu, ale sprawdzę to i dodam na końcu).

 

Jeżeli wszystko będzie prawidłowo, to obstawiałbym że winny jest moduł kierownicy.

 

Tutaj masz schemat podłączenia modułu kierownicy:

 

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
2 minutes ago, P.Wiśnia said:

@Stanleyy41 Sprawdź wzrokowo. Zobacz w jakim stanie są wtyczki i przy okazji sprawdź taśmę kierownicy.

Potem sprawdź kable przy module komfortu.

A na koniec jeżeli nic nie znajdziesz to sprawdź ciągłość kabli. Jeden koniec miernika do złącza CAN w kostce a drugi koniec do złącza CAN w kostce modułu konfortu.

 

Jeżeli wszystko będzie prawidłowo, to obstawiałbym że winny jest moduł kierownicy.

Ok jutro się wezmę po pracy za oględziny i dam znać a jeśli dojdzie do wymiany modułu kierownicy to czytałem że muszę się liczyć z kodowaniem więc pewnie sam tego nie zrobię .

Opublikowano

@Stanleyy41 Jeżeli wymienisz na taki sam to nie będziesz musiał kodować jeżeli nic nie było zmieniane.

*Auto posiadało to samo co twoje np. tempomat, tylna wycieraczka oraz taki sam rodzaj kierownicy.

 

W innym przypadku będziesz musiał zmienić kodowanie.

Tutaj kodowania: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Steering_Wheel

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano

Po wymianie należy w każdym razie VIN przyuczyć.

Opublikowano
  • Autor
1 hour ago, Muskel1 said:

Po wymianie należy w każdym razie VIN przyuczyć.

Dzięki wielkie panowie za informację jutro dam znać jak postępy 

Opublikowano
  • Autor
1 hour ago, P.Wiśnia said:

@Stanleyy41 Jeżeli wymienisz na taki sam to nie będziesz musiał kodować jeżeli nic nie było zmieniane.

*Auto posiadało to samo co twoje np. tempomat, tylna wycieraczka oraz taki sam rodzaj kierownicy.

 

W innym przypadku będziesz musiał zmienić kodowanie.

Tutaj kodowania: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Steering_Wheel

Dzięki wielkie jutro zacznę ogledziny

Opublikowano
  • Autor
20 hours ago, Stanleyy41 said:

Dzięki wielkie jutro zacznę ogledziny

Czy ta taśma ma być w takim smarze ?

IMG_20230825_175404_101.jpg

IMG_20230825_175849_072.jpg

IMG_20230825_175856_172.jpg

IMG_20230825_175922_864.jpg

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wymieniłem moduł wszystko wróciło do normy oprócz tego że nie działa przycisk w prawej manetce od sprawdzania kilometrów i spalanego paliwa i wyświetliła mi się kontrolka hamulca, ABS,ESP 

IMG_20230829_164641_831.jpg

Opublikowano

Moduł ma taki sam nr?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 29.08.2023 o 18:21, Muskel1 napisał(a):

Moduł ma taki sam nr?

Ma

Opublikowano

Kodowania przejąłeś ze starego?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Nie bo nie wiedziałem że trzeba 

Opublikowano
1 godzinę temu, Stanleyy41 napisał(a):

Nie bo nie wiedziałem że trzeba 

Masz stary auto-scan z vcds?

Opublikowano

To Ty od sierpnia tego nie ogarnąłeś jeszcze? 

 

Zakoduj Moduł kolumny wg podpowiedzi z VCDS lub wg tego:

 

 

I jeszcze adaptacja czujnika kata skrętu : 

 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.11.2023 o 19:32, Muskel1 napisał(a):

Masz stary auto-scan z vcds?

Nie mam czyli trzeba podłączyć spowrotem stary moduł i zrobić skan ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.