Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi connect


mhmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć zasadę działania audi connect w A4 B9? Poniżej kilka pytań

1. Czy to płatna aplikacja?

2. Co jest potrzebne do komunikacji auto/telefon - czy Vin starczy?

3. Jak auto ma się komunikować z telefonem, potrzebna jest jakaś dodatkowa karta?

 

Proszę również o jakieś dodatkowe uwagi, które pomogą w użytkowaniu i konfiguracji.

 

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was testował taka aplikację i jest w stanie z własnych doświadczeń odpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi connect, bo dodatkowo ściąga się aplikację stąd moje pytanie powyżej.

 

Jeszcze mam dodatkowe pytanie na temat obd eleven. Czy ktoś to testował, bo chciałbym wykupić i trochę pomodyfikowac np. Wyłączyć start/stop. Oglądałem filmiki na YouTube gdzie to wszystko działało, ale jeśli chodzi o komentarze to już były raczej negatywne. Czy ktoś miał już z tym do czynienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mhmm napisał(a):

Czy ktoś z was testował taka aplikację i jest w stanie z własnych doświadczeń odpowiedzieć ?

Musisz sobie kupić takie urządzenie - DataPlug do Audi ( są do VW , skody ) . każde takie urządzenie ma swój numer . Ściągasz aplikację za darmo , rejestrujesz po nr. to swoje urządzenie i korzystasz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obd eleven testowałeś? Np. Wyłączenie Start/stop? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mhmm napisał(a):

A obd eleven testowałeś? Np. Wyłączenie Start/stop? 

Nie, nie posiadam . Używam VCDS i VCP . Do start stopu można kupić taką  przejściówkę która działa na zasadzie odwrotności tego przycisku od start stopu . Tu na forum chyba było to opisane . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBD11 mam i testowałem (mam też VCDS i VCP więc mam porównanie).

Plusy:

- działa na telefonie (nie musisz laptopa ze sobą wozić)

- dość łatwe w obsłudze  (po zapoznaniu się z obsługą)

- można prawie wszystko to samo zrobić, co z VCDSem (w zależności od wykupionej wersji)

- cena w porównaniu do oryginalnego VCDS i VCP

 

Minusy:

 

- są różne wersje cenowe od-do (najbardziej rozbudowana wersja jest najdroższa)

- musisz kupić uruądzenie i do tego licencję, którą co roku musisz odnawiać (zakupywać). Tak że płacisz jednorazowo za urządzenie (Dongle) i raz w roku za licencję.

 

Zamiast wykodowywać S/S kup sobie moduł na Ali, który wyłącza S/S i zapamiętuje ostatnie położenie przycisku. Zaletą tego jest to, że nie zmieniasz nic w kodowaniach i zawsze możesz załączyć S/S ponownie, naciskając na przycisk S/S.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi Connect to licencje,  które możesz zakupić. Dla B9 masz Audi Connect Navigation & Infotainment oraz Audi Connect Remote & Control. 

 

Jeżeli masz w wyposażeniu auta klucz komfortowy, ogrzewanie postojowe oraz system przywoływania pomocy eCall/bCall, to warto moim zdaniem wykupić Remote & Control,(też używam) bo masz wtedy możliwość sterowania telefonem następujących funkcji:

- zamykanie i otwieranie pojazdu

- sprawdzenie aktualnego stanu (zamknięcia) szyb, drzwi, oświetlenie zewn.

- lokalizacja pojazdu 

- sterowanie zdalne ogrzewaniem postojowym i wentylacją.  

Pakiet ten kosztuje 39,90 € na rok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mhmm napisał(a):

Audi connect, bo dodatkowo ściąga się aplikację stąd moje pytanie powyżej.

 

Jeszcze mam dodatkowe pytanie na temat obd eleven. Czy ktoś to testował, bo chciałbym wykupić i trochę pomodyfikowac np. Wyłączyć start/stop. Oglądałem filmiki na YouTube gdzie to wszystko działało, ale jeśli chodzi o komentarze to już były raczej negatywne. Czy ktoś miał już z tym do czynienia ?

 

Mam obdeleven ta pierwsza wersje w bialym kolorze ktora dziala tylko z andoid moge Ci sprzedac

ja kupilem tą nowszą ktora dziala z apple

urządzenie tanie i jak najbardziej przydatne, warto mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystał ktoś z Audi connect Plug and Play? Oferują mi takie coś w salonie Audi. Ale nie wiem czy jest sens się z tym bawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko żeby cokolwiek widzieć dotyczącego samochodu trzeba mieć licencję. Tutaj oferują mi to za 1 zł ale z tego co dowiedziałem działa to tylko po bt więc tylko po uruchomieniu auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deamian napisał(a):

No tak. Tylko żeby cokolwiek widzieć dotyczącego samochodu trzeba mieć licencję. Tutaj oferują mi to za 1 zł ale z tego co dowiedziałem działa to tylko po bt więc tylko po uruchomieniu auta. 

Przebieg, stan paliwa, wyposażenie, serwisy, instrukcję obsługi widać bez licencji. 

Płatne są usługi na żądanie Audi Connect Navigation &Infotainment oraz Audi Connect Remote & Control. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mogę wziąć kod 10 cyfrowy do aktywacji? Niestety tej zawieszki nie mam. A fizycznie gdzieś z auta mogę to przeczytać lub kluczyka ? Czy muszę dzwonić do audi i jaki tego koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mhmm napisał(a):

Czy muszę dzwonić do audi i jaki tego koszt ?

Musisz kupić w ASO skoro został zagubiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...