Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie przewody podciśnienia ?


radekronny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Temat dotyczy A4, B5, AFN, TDI 110KM z '97

Przeczytalem większość opisanych problemów dotyczących spadku mocy w A4

i pierwsza rzeczą jaka dokonałem to diagnostyka przewodów podciśnienia, okazalo sie ze mam pęknięty przewód kolo zaworu EGR i go wymieniłem ale nie jestem pewny czy na dobry tzn. parametry p.p. średnica itd.

Auto po wymianie przewodu podciśnienia zbiera sie lepiej ale nie tak jak na 110KM czy może to być przyczyna błędów które pojawiły sie w CPU gdy miałem pęknięty przewód?

Chciałbym wymienić wszystkie przewody podciśnienia które łącza sie z zaworami, ale nie mam pojęcia o ich danych, przy zakupie jest wymagana średnica itd. ale ja posiadam tak stare przewody ze nie mogę z nich odczytać danych. Z tego co zauważyłem maja rożna średnice zewnętrzna i wewnętrzna.

Czy jest kros w stanie mi pomoc? Mocze jakiś schemat instalki przewodow podcisnienia + ich parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetnij po kawalku z kazdego przewodu rozniacego sie srednica,

i idz do sklepu napewno cos znajda.

parametry nie wiem jakie sa ale napewno nieznacznie beda sie róznic od ori, przeciez to zamienniki. raczej nie bedzie to mialo wpływu na moc. :>

chyba ze znawcy tematu mysla inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ETKI są zastosowane następujące rozmiary (może jeszcze jakieś ale te widzę już):

3.5 x 2 , 5 x 3 , 4 x 1 , 6 x 1 , występują w zwojach 5-cio metrowych, nie wiem czy ASO sprzedają np. co metr czy cały zwój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO za metr przewodu podciśnienia liczą sobie 75 złotych więc od razu można to sobie odpuścić, faktem jest, że w grę wchodzą różne średnice przewodów od 3,2 do 4 mm (trzeba sprawdzić samemu jakie i w jakiej długości są potrzebne) ja proponuję zakup np. w tej firmie :

http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=358

u nich można spytać o inne średnice, cena chyba atrakcyjna i kolor do wyboru a przy ewentualnym pęknięciu widać gdzie ono nastąpiło a nie jak w oryginałach trzeba się domyślać bo oplot jest zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO za metr przewodu podciśnienia liczą sobie 75 złotych więc od razu można to sobie odpuścić, faktem jest, że w grę wchodzą różne średnice przewodów od 3,2 do 4 mm (trzeba sprawdzić samemu jakie i w jakiej długości są potrzebne) ja proponuję zakup np. w tej firmie :

http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=358

u nich można spytać o inne średnice, cena chyba atrakcyjna i kolor do wyboru a przy ewentualnym pęknięciu widać gdzie ono nastąpiło a nie jak w oryginałach trzeba się domyślać bo oplot jest zewnętrzny.

Dokładnie tak jak kolega napisał, wężyki firmy samco, są chyba najpewniejsze, tańsze od ori, a firma znana i bardzo dobra. Alternatywą mogą być wężyki paliwowe, są naprawdę wytrzymałe i dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym. Sam szukałem takich wężyków i tylko paliwowe mieli. Co do rozmiaru to suwmiarkę wziąć i pomierzyć średnicę, albo pójść z wężykiem do sklepu. Jeśli kupisz za mały rozmiar, to jakoś to upchniesz, ale jeśli za duży to poprostu spadnie wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem kiedy wezyki podciśnienia 3 sztuki dwa dł 26 cm jeden 32 cm kupowałem w ASO, faktycznie na metry sprzedają zapłaciłe cos około 65 zł ale to było rok temu do B5 z 98 roku AHU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...