Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prowadnica miarki oleju 1.8t audi a4 b7


darayus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kupilem nową prowadnicę miarki oleju i wlałem 3,5l oleju do silnika, ale z jakiegoś powodu pokazuje mi około 1cm ponad stan od momentu załamania bagnetu.

 

Sklep w którym kupiłem zarzeka się, że innej miarki do tego silnika nie ma, nr części to: OE 06B 103 663G

 

Co może być przyczyną? Czy powinienem kupić inną miarkę? czy też powinienem wymienić razem z nią bagnet? Nie wiem co robić... nr vin WAUZZZ8E17A103477

 

Silnik miałem na dotarciu po wymianie głowicy , panewek, rozrządu i pierścieni i przez jakiś tysiąc km przejechałem z ilością bliską załamania górnego na bagnecie a wówczas co 100km wywalało mi błąd czujnika na fisie [albo zbyt niską ilość oleju] wymieniłem więc czujnik na nowy przy zlaniu oleju ale zalawszy nowy olej ilością 3.5L coś mnie tknęlo, że na bagnecie jest nadal ponad stan..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka oryginał czy jakiś zamiennik? U mnie w lokalnym sklepie też tylko 1 model jakiegoś zamiennika mieli i była lipa. Zamówiłem z ASO ori i wszystko się zgadza. Koszt rok temu ok. 40PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skowrix napisał(a):

Rurka oryginał czy jakiś zamiennik? U mnie w lokalnym sklepie też tylko 1 model jakiegoś zamiennika mieli i była lipa. Zamówiłem z ASO ori i wszystko się zgadza. Koszt rok temu ok. 40PLN. 

https://allegro.pl/oferta/aso-vw-lejek-prowadnik-miarki-bagnetu-benzyna-11884324338

 

Zdaje się, że miał to być oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ori. A jaki masz filtr oleju zamontowany? Dla przykładu różnica pojemności między MANN W719/30 a Knecht OC470 to dobre 0,5l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wydaje mi się, że Knecht teraz instalowałem. Nie jestem pewien, bo naprzemiennie używam właśnie obu. Naprawdę filtr oleju robiłby różnice? Przed wymianą rurki nie miałem takich wskazań na bagnecie. 

 

Dzwoniłem do lokalnego sprzedawcy i pytał mnie czy rurka stara była prosta, czy lekko zakrzywiona i cholera sam już nie wiem. I też pytanie, czy roznilyby się długością. To by przecież nie miało sensu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, darayus napisał(a):

Naprawdę filtr oleju robiłby różnice? Przed wymianą rurki nie miałem takich wskazań na bagnecie. 

 Napisałeś, że kupiłeś nową prowadnice i zalałeś olej więc dla mnie oczywiste jest to, że z nowym olejem idzie nowy filtr. Jeżeli założyłeś mniejszy filtr niż poprzednio a wlałeś taką samą ilość oleju to logiczne będzie, że stan oleju w misce będzie wyższy. Istnieje też opcja, że wcześniejsza rurka była za krótka, przez co miałeś za niski poziom oleju i stąd komunikaty z czujnika.

 

Jaki masz nr bagnetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bladego pojęcia już nie mam jak to naprawić...

 

Przecież rurkę wepchnąć między kolektor, to żadna sztuka - stara out, nowa na jej miejsce aż kliknie. Olej nie cieknie więc jest szczelnie.

 

Sprzedawca zarzeka się, że lejek jest oryginalny i innych nie ma. Bagnet zdaje się być idealny też. 

 

Ręce opadają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta rurka na którą nakładasz lejek za głęboko weszła jakimś cudem w blok silnika? Powinno Ci wejsć około 4,5l na dużym filtrze oleju.

Popatrz sobie schemat

AUDI.7ZAP.COM

blok silnika z tlokami<br/>miska olejowa Audi A4/Avant (A4) 2006 rok Audi EUROPA 103005 części zamienne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem pod maskę u siebie i faktycznie wygląda to tak jakby rurka u Ciebie była głębiej osadzona. U mnie ten kołnież na rurce jest mniej więcej na wysokości tego szwu na kolektorze a u Ciebie wydaje się, że góra rurki jest na wysokości szwu. I to by potwierdzało różnicę w odczytach bo ten kołnież ma na oko jakies 1,5cm.

 

 

image.thumb.png.2cad3ac48f2b9b9e6f2377797a1f0528.png

 

 

20231123_092822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skowrix napisał(a):

Zerknąłem pod maskę u siebie i faktycznie wygląda to tak jakby rurka u Ciebie była głębiej osadzona. U mnie ten kołnież na rurce jest mniej więcej na wysokości tego szwu na kolektorze a u Ciebie wydaje się, że góra rurki jest na wysokości szwu. I to by potwierdzało różnicę w odczytach bo ten kołnież ma na oko jakies 1,5cm.

 

U mnie dół pierścienia opiera się o kolektor. Rurkę dziś wyjąłem i przymierzyłem do zamiennika od toprana. Są jednakowe (po lewej zamiennik).

 

Przy mnie znajomy mechanik założył z powrotem rurkę, i słyszałem że kliknęła. Nie ma tu żadnej filozofii, robi to nie pierwszy raz i nigdy nie było problemów - mówił. Zresztą, gdyby było coś nie tak, to by drzyzgało olejem spod rurki. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że może brakuje jakiegoś łącznika pomiędzy wlotem do miski a rurką oleju. Tylko że to byłoby bez sensu, bo przecież rurka się wspiera, a taki "łącznik" to dodatkowe utrudnienie. 

 

Miska i smok były czyszczone. Nowa głowica, zero nagarów 

 

Poddaję się. Zrobiłem nacięcie na bagnecie, bo równo wlałem 3,5 litra. Od teraz będzie to mój punkt odniesienia. 

 

Dziękuję też za próbę pomocy. Doceniam. 

 

 

20231123_141714.thumb.jpg.2f5660841d3c9f48f3844839b8fcf544.jpg

Edytowane przez darayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z was wartości w litrach, które powinny się znaleźć w tych przedziałach? 

Filtr knecht OC470 (150mm)

Według mnie :

Min: 3,5 

Avg: 3,75

Max: 4

 

Poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę. 

 

Screenshot_20231123_170849_Squid.thumb.jpg.d925d3b3e845493fe8ada9ade5ae03e4.jpg

Edytowane przez darayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...