Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania całej karoserii przy przyspieszaniu A4 B7 1.8T


gambit4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trochę przeszukałem forum lecz niestety nie znalazłem odpowiedzi na problem z moim autem. 

Od jakiegoś czasu przy przyspieszaniu na biegach od 2do5 w zakresie od około 2tys do2,5 tys obrotów auto wchodziło w bardzo dziwne drgania trzęsło dosłownie całą budą, dodam ze bez roznicy czy na PB czy LPG. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów objawy ustępują. Byłem u mechanika wymienił świece, jeden wtrysk, zmierzył cieśninie na cylindrach wszędzie około 13 na jednym 10,5. Niestety owe wymiany nic nie pomogły. Przy odbiorze auta powiedział mi że obstawia na dwumase. Czy miał ktoś takie same objawy lub podobne i czy udało się uporać z nimi?? Pozdrawiam

Auto to a4b7 1.8t BFB

Edytowane przez gambit4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dwumas ale ta kompresja 10,5 na jednym to nic dobrego. Skąd mechanik wiedział, żeby jeden wtrysk wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Langista napisał(a):

Może być dwumas ale ta kompresja 10,5 na jednym to nic dobrego. Skąd mechanik wiedział, żeby jeden wtrysk wymienić?

Też mi mówił że to 10,5 to nic dobrego więc warto rozejrzec się za nowym silnikiem albo remont.... Co do wtryskiwacza to było widać że jest do wymiany bo z tego co mówił mechanik to aż się z niego dymiło. Dlatego zastanawiam się czy inwestować ponad 3 tys w tą dwumase skoro za niedługo silnik może się skończyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie silnik, sprężanie było słabsze tam gdzie wtrysk był wymieniany? Może lał i nagar na zaworach jest. Weź go dobrze rozgrzej i wjedź na autostradę, gdzie przez dłuższy czas utrzymasz to 140/h. Często tak banalny zabieg już pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...