Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 - szkoda z oc sprawcy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostałem wycenę szkody, naprawa z oc sprawcy. Wydaje mi się, że jest dużo zaniżona, oględziny pojazdu były prowadzone na miejscu (czyli pod domem). Pan rzeczoznawca nie raczył odesłać pojazdu w celu rozebrania tyłu i weryfikacji np tylnej wanny bagażnika, geometrii kół. Liczę na wasze opinie. 

20231214_153217.jpg

20231214_153223.jpg

20231214_153230.jpg

20231214_153307.jpg

20231214_153314.jpg

20231214_153323.jpg

20231214_153358.jpg

20231214_153412.jpg

20231214_153530.jpg

20231214_153541.jpg

klapa.png

wycena.png

Edytowane przez Marcel2727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standartowe zachowanie firm ubezpieczeniowych... wypłacić grosze i udawać, że wszystko jest cacy...

niestety tak w większości wyglądają tzw. uproszczone wypłaty z polis OC sprawcy...

jeśli chcesz przywrócić autko do stanu z "przed" to oddaj Go do warsztatu który

zajmuje się naprawami powypadkowymi... Oni już dają sobie z tym rady...

wezwią ponownie "pana rzeczoznawcę"  na dodatkowe oględziny...

oczywiście możesz Samemu próbować "przepychać" się z firmą

ubezpieczeniową... ale szczerze odradzam... najlepiej i najrozsądniej

jest oddać do sprawdzonego/zaprzyjaźnionego warsztatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO Audi we Wrocławiu nie przyjmuje pojazdu starszego niż 10lat. Jeżeli mówimy o serwisie Audi. Rzeczoznawca zrobił kosztorys na częściach zamiennych ? Czy jest to zgodne z prawem? Moje auto posiada czesci oryginalne i chciałbym żeby zostało przywrócone do stanu pierwotnego. 

Edytowane przez Marcel2727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcel2727 napisał(a):

ASO Audi we Wrocławiu nie przyjmuje pojazdu starszego niż 10lat. Jeżeli mówimy o serwisie Audi. Rzeczoznawca zrobił kosztorys na częściach zamiennych ? Czy jest to zgodne z prawem? Moje auto posiada czesci oryginalne i chciałbym żeby zostało przywrócone do stanu pierwotnego. 

 

Znajdź inny Autoryzowany Serwis - nawet 200km od Wrocławia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krystianooo napisał(a):

 

Znajdź inny Autoryzowany Serwis - nawet 200km od Wrocławia ;) 

Pani posiada ubezpieczenie w Tuz'ie także każdy profesjonalny zakład mi odmawia (Tuz nie płaci za naprawę)

Dzisiaj dostałem telefon, że albo godzę się na tą kwotę albo mogę iść do sądu. (Nie naprawią auta bezgotówkowo, nie wezmą odpowiedzialności za szkodę)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamią, takie jest ich prawo a jak się nie stosują to wisi nad nimi UOKiK z ogromnymi karami. 

 

Idź do innego ASO, pierwsze słyszę o takiej głupocie jak naprawa aut tylko do 10 lat, jakoś ludzie tu swoje B6/7 do ASO oddawali i problemu nie było.

 

Btw, już raz mieli problemy z UOKiK

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/0/004EB2555F232236C1257EC6007B997C/%24file/decyzja%20TUW%20TUZ-wersjabip.pdf&ved=2ahUKEwiGt-3Ilp-DAxWFSPEDHQ8dCdg4ChAWegQIBBAB&usg=AOvVaw0NEX87vltM76UZn3WIsOq_

 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że nie musi to być ASO Audi, może być np. Skoda. Najważniejsze, że poradzą sobie z TU. Nie zapomnij o samochodzie zastępczym z polisy sprawcy na cały czas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostanie przyjęte na warsztat rekomendowany we Wrocławiu po nowym roku, lecz owy warsztat wymaga wyceny pojazdu przed uderzeniem(jako zebezpieczenie) jakby po rozebraniu okazało się, że nakład prac będzie większy i droższy. Auto zastępcze już jest, mam nadzieję, że aż do zakończenia sprawy. Po rozebraniu będą ponowne oględziny. Także poinformuję po nowym roku jak wygląda sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...