Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odczucia szarpnięcia podczas wyhamowywania w A4 B8 ze skrzynią Tiptronic


bartoqo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po sprowadzeniu a4 b8 lift quattro z USA. Niedawno zacząłem w pełni użytkować. Mamy dwa te same egzemplarze z USA, jedno quattro, drugie zwykła ośka ale silniki te same. 

Otóż w tym w quattro odczuwam inne zmiany biegów, jakby bardziej agresywne. A przy wyhamowywaniu dużo bardziej odczuwam zredukowanie i jest lekkie szkubniecie. Czy to powód do zmartwień? Czy może to być kwestia wymiany oleju w skrzyni? 

Dodam jeszcze 

Ośka 80k przebiegu

Quattro 160k 

Edytowane przez bartoqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam to samo w A5 2.0T quattro 131kkm. Przy dojeżdżaniu do świateł, kiedy skrzynia zbija bieg z 3 na 2 i obroty spadną poniżej 1000, to jest takie walnięcie, aż szarpie autem. Na początku waliło błędy w skrzyni. Na zimnym oleju wariowała i auto nie chciało ruszyć. Zrobiłem trochę kilometrów i poprawiło się jej. Uspokoiła się i szarpnięcia były  bardzo rzadko. Wymieniłem olej trzy dni temu i masakra. Wali za każdym razem gdy dojeżdżam do świateł. W trasie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no to nie ciekawie to brzmi 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartoqo ogarnąłem temat. Zrobiłem adaptację skrzyni i jak ręką odjął. Zmienia biegi aż miło. Zero szarpnięć. Polatałem po autostradzie i w korkach po mieście. Na wszystkich trybach. Szybkie hamowanie itp. i ani razu nie szarpnęło. Jest ideolo.

 

Wymieniłeś olej w skrzyni? A jak tak, to ile go zleciało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2024 o 10:18, Hugo napisał(a):

@bartoqo ogarnąłem temat. Zrobiłem adaptację skrzyni i jak ręką odjął. Zmienia biegi aż miło. Zero szarpnięć. Polatałem po autostradzie i w korkach po mieście. Na wszystkich trybach. Szybkie hamowanie itp. i ani razu nie szarpnęło. Jest ideolo.

 

Wymieniłeś olej w skrzyni? A jak tak, to ile go zleciało?

Nie wymieniłem jeszcze, a to ma jakiś znaczenie?

 

4 minut temu, bartoqo napisał(a):

Nie wymieniłem jeszcze, a to ma jakiś znaczenie?

Za te adaptacje ile płaciłeś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minut temu, bartoqo napisał(a):

Nie wymieniłem jeszcze, a to ma jakiś znaczenie?

Jestem ciekaw ile go tam jest, bo u mnie właśnie niski poziom oleju spowodował problemy z szarpaniem 

 

3 minut temu, bartoqo napisał(a):

Za te adaptacje ile płaciłeś ?

250zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Hugo napisał(a):

250zł

Nie wystaczy samemu vcdsem wyzerować adaptacji skrzyni i później zrobić jazdy adaptacyjnej?

Czy o jakiejś innej adaptacji tu mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, pelonek1 napisał(a):

Nie wystaczy samemu vcdsem wyzerować adaptacji skrzyni i później zrobić jazdy adaptacyjnej?

Czy o jakiejś innej adaptacji tu mowa?

Nie pomogę w tej kwestii. Nie dotykam się czegoś, o czym nie mam pojęcia, więc zdałem się na sprawdzonego człowieka od skrzyni 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hugo napisał(a):

Nie pomogę w tej kwestii. Nie dotykam się czegoś, o czym nie mam pojęcia, więc zdałem się na sprawdzonego człowieka od skrzyni 😉

Pewnie zrobili to o czym pisałem. Byłeś przy tym, czy odstawileś auto i odebrałeś uzdrowione? Pytam bo mając jedno auto z tą skrzynią ciekaw jestem co robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, pelonek1 napisał(a):

Pewnie zrobili to o czym pisałem. Byłeś przy tym, czy odstawileś auto i odebrałeś uzdrowione? Pytam bo mając jedno auto z tą skrzynią ciekaw jestem co robili.

Byłem cały czas, bo rozmawialiśmy sobie. Najpierw sprawdził wartości jakie są. Potem trochę pojeździł i patrzył jak zachowuje się skrzynia. Potem wklepał nastawy fabryczne, skrzynia je przemieliła i zrobiliśmy testy w różnych sytuacjach, żeby sprawdzić czy szarpie. I w sumie tyle. Jakieś 40 minut i zrobione 😉

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, pelonek1 napisał(a):

Nie wystaczy samemu vcdsem wyzerować adaptacji skrzyni i później zrobić jazdy adaptacyjnej?

Czy o jakiejś innej adaptacji tu mowa?

Jak usuniesz adaptacje,to jest szansa że nie ruszysz z miejsca 😀

Trzeba zrobić nowe adaptacje,a nie każdy tani Interfejs to ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pila24 napisał(a):

Jak usuniesz adaptacje,to jest szansa że nie ruszysz z miejsca 😀

Trzeba zrobić nowe adaptacje,a nie każdy tani Interfejs to ruszy.

W skrzyni którą mam tj. 6HP19A zeruje się vcdsem adaptacje i później należy wykonać jazdę adaptacyjną i to wszystko. Tak czy inaczej to później skrzynia się i tak sama adaptuje w zależności od stylu jazdy kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 15:54, bartoqo napisał(a):

Witam, jestem po sprowadzeniu a4 b8 lift quattro z USA. Niedawno zacząłem w pełni użytkować. Mamy dwa te same egzemplarze z USA, jedno quattro, drugie zwykła ośka ale silniki te same. 

Otóż w tym w quattro odczuwam inne zmiany biegów, jakby bardziej agresywne. A przy wyhamowywaniu dużo bardziej odczuwam zredukowanie i jest lekkie szkubniecie. Czy to powód do zmartwień? Czy może to być kwestia wymiany oleju w skrzyni? 

Dodam jeszcze 

Ośka 80k przebiegu

Quattro 160k 

 

 

Jaką tak masz skrzynie w tej sztuce z quattro ? Mam u siebie podobnie i z tym próbuje walczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vipp napisał(a):

 

 

Jaką tak masz skrzynie w tej sztuce z quattro?

Tiptronic 8HP55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minut temu, Hugo napisał(a):

Tiptronic 8HP55

U mnie ta sama skrzynia, zauważyłem że przy mocniejszym hamowaniu u mnie występuje może nie szarpnięcie ale takie mocne redukcję jakbyśmy hamowali silnikiem w manuału . Dodatkowo przy redukcjach skrzynia redukuje z 5 na 3 bieg i w tym momencie mam takie pchnięcie do przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hugo napisał(a):

@Vipp kiedy był wymieniany olej? 

 

Jakieś 5k km temu . Przed wymianą takie same objawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vipp To w takim razie zacząłbym od tego co u mnie rozwiązało problem czyli od sprawdzenia i zrobienia adaptacji skrzyni biegów

Z ciekawości zapytam. Sprawdzałeś ile oleju zleciało przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, Hugo napisał(a):

@Vipp To w takim razie zacząłbym od tego co u mnie rozwiązało problem czyli od sprawdzenia i zrobienia adaptacji skrzyni biegów

Z ciekawości zapytam. Sprawdzałeś ile oleju zleciało przy wymianie?

Nie sprawdzałem, stan oleju jest teraz dobry . Adaptacja też była wykonywana bo już nawet mechatronika była wyciągana do naprawy i nic to nie dało . Jak delikatnie hamuje to jest okej , redukuje normalnie 5-4-3-2, jak trochę mocniej pedał wcisne to już wrzuca z 5 na 3 bieg . Co najlepsze jak wybiorę tryb dynamic , wtedy można deptać hamulec do podłogi i redukuje prawidłowo nie pomijając 4 biegu . Soft też był wgrywany najnowszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już trzeba podpytywać jakiegoś speca od skrzyni, bo nic do głowy mi nie przychodzi. Albo latać na Dynamic 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...