Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Montować LPG czy nie ?


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni klubowicze, pomóżcie rozwiązać mi mój mały dylemat. A mianowicie montowac gaz czy nie montować. Autko audi a4 B6 1.8T 170Ps quattro, sprowadzone ze stanów kod silnika AMB. Na pewno odpada montaz zbiornika w koło,bo trzeba wyciąć weglowy filtr spalin, żeby zrobić miejsce na butle - nie wchodzi w rachubę darcie fleksem podłogi mojej ukochanej. Gazownicy polecają instalkę kme. Tylko prosze nie piszcie mi o instalce BRC sequent, bo gość zamotował do tego typu auta tez ze stanów i pali mu 19 litrów gazu, a gazownicy u których ja montowałem wczesniej gaz do innego autka i spisuje sie super nie chca do tego modelu montowac BRC. W b5 może śmigać super,ale w B6 według nich nie bardzo. Macie rozeznanie ile to może jarać gazu? Benzyny pali ok 14 litrów zima po mieście - podjazdy do pracy krótkie odcinki, latem schodzi do 12 z hakiem, na trasie nie ma paniki przy lekkim butowaniu w 10 sie mieści ostrzej nie jeżdziłem więc nie wiem. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 będzie palił. niestety. mi tyle pali i inaczej się nie da. poczytaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownicy u których ja montowałem wczesniej gaz do innego autka i spisuje sie super nie chca do tego modelu montowac BRC.

To zapytaj czy zamontują Ci Landi Renzo albo staga300/(staga300plus albo premium) bo niepamietam dokładnie na matrixach HD i reduktorze EG200 (EuropenGaz). Mowie żeby znimi to skonsultować bo dokładnie niewiem czy twoje auto bedzie chodzić na tym poprostu niewiem czym ten silnik sie różni od 1.8T w B5 tam by smigało na tych setupach.

Jak Twoi gazownicy niechą zakladać ci BRC to chyba znają sie na rzeczy bo BRC na jedym reduktorze ma kłopoty z moca około 200km potocznie mówiąc "złodziej benzyny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wustyle...wiesz kolego w stanach nie ma dieseli. Co do spalania to diesel tez coś pali owszem jest oszczedniejszy,ale gdybysmy rozpatrywali inny przypadek gdzie zamontowanie gazu nie sprawiałoby tyle problemów ( mam jedno auto w gazie i pali elegancko nie duzo więcej niz benzyny), to dzieki za diesel'a.

nie twierdzę, że nigdy nie kupie diesel'a ale zawsze będe rozważał czy nie lepsza jest benzyna i gaz. Mam gdzieś to że ktoś pisze odnośnie ujemnego wpływu gazu na silnik. Jak zalejesz dziadowskiego paliwa tez może byc lipa.

W moim konkretnym przypadku gdzie po zamontowaniu gazu bedzie chlało np 18-19 litrów wolałbym diesel'a. Ale w każdym innym bym się zastanawiał. pozdrówko.[br]Dopisany: 06 Maj 2009, 13:23_________________________________________________Do kolegi kepasa...Właśnie to mnie zadziwia w tym silniku...Motor 1.8 koni 170 a żre jakby to był co najmniej 3 litrowy piec.....Ludziom większe motory palą podobnie i to mnie trcohę dziwi. Pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFB po wirusie na 197KM pali mi w trasie 12l/100 do 140km/h. Instalacja KME Diego G3, nie byłem na żadnej regulacji, ani nie miałem żadnych problemów z gazem od montażu we wrześniu zeszłego roku. Filtr węglowy da się przenieść, bo robił to NajkPio. Niestety EGP nie potrafi znaleźć przyczyny nadmiernego spalania (BRC) w AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali :polew: skoro stać Cię na Audi a4 B6 1.8T 170Ps quattro to i powinno na benzyne

Taka fura z LPG to normalnie jej bezczeszczenie.

Sprzedaj tą co masz i kup z TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...