Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT


Andrzej36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie dziś po przejechaniu kilku km coś zaczęło stukać rzęzić z okolic osprzętu filmik dołączam niżej , stuki ustępują po dodaniu gazu na wolnych stuka cały czas . Dodam że klima wyłączona brak czynnika .... Poluzowalem pasek ale na żadnym z kół pasowych nie wyczułem nic dziwnego jakieś pomysły ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej36 napisał(a):

Dodam że klima wyłączona brak czynnika

Nie wiem jaki kompresor klimy jest w B6, ale u mnie w B7 jest taki, który pracuje w sposób ciągły i "wyłączenie" klimy (mam na myśli econ) nie powoduje, ze sprężarka nie pracuje jak w innych autach, dlatego w tym typie nie można jezdzić bez czynnika w układzie, bo zatrze się sprężarka.....ale powtarzam, tak jest w B7, ogarniałem informacje jak wymieniałem osuszacz i dławik u siebie.

W związku z powyższym jeżeli jest tak jak u mnie to przyjrzyj się/ osłuchaj sprężarkę, bo może ona "klęka" jak jezdzisz bez czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dłuższy czas jeżdżę bez czynnika najpierw klimiarz wymienił chłodnice bo puszczała nabił i za tydzień czynnika nie bylo więc nieszczelność dalej jest . Później brak kasy i się trochę tak jeździło .. ciężko to naprawdę zlokalizować te stuki niosą się po całym osprzęcie najbardziej czuje to na palcach gdxy dotykam alternatora , ale tak jak pisze niesie się to na całym osprzęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kompresor który pracuje zawsze, jazda bez czynnika raczej go zabiła. żeby wyeliminować kompresor klimy dobrze by było go pominąć zakładając krótszy pasek PK jeśli się da lub zdjąć pasek całkowicie i zobaczyć ręcznie (na zgaszonym silniku!) czy koło kompresora obraca się swobodnie, czy koło alternatora pracuje prawidłowo i sam napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik po oględzinach obstawia też kompresor i mówił o jakimś sprzęgle na kole i niby kompresor bez czynnika no niby nie do końca pracuje bo sprzęgielko rozłącza . No ale nic takim gdybaniem nie stwierdzimy termin u mechanika wtorek zobaczymy co się posypało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło nie rozłącza, ono pracuje cały czas, rozłącza tylko w przypadku zerwania, kiedy kompresor się zatrze i stanie na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika, bo nawet nie wie jaki jest typ kompresora w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło alternatora sprawdź jak tam czujesz drgania.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze że opinie ten mechanik ma mocno średnie , ale jest jedyny w okolicy (na wsi )200m ode mnie a ja  obawiam się gdzieś dalej jechać z takim stukaniem . Spróbuję jutro jeszcze zluzować pasek i sprawdzić poszczególne koła , ale nie mam kanału a kompresor na samym dole . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domowym zaciszu bez narzędzi tego i tak nie ogarniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Langista napisał(a):

W domowym zaciszu bez narzędzi tego i tak nie ogarniesz. 

Masz rację . Pasek zluzowany ale kręcąc palcami to ja se mogę 🤣 nie jestem w stanie tak rozpedzic osprzętu . Dam znać co wynalazł mechanik w tygodniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło alternatora sprawdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał(a):

Sprzęgło alternatora sprawdziłeś?

Na ile mogłem przy takiej ilości miejsca to sprawdziłem tak że rozpedzilem koło ile się dało w palcach ... I gwałtownie starałem się zatrzymać palcami i nie jestem w stanie stwierdzić czy jest ok czy nie czy sprzęgielko działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka klimatyzacji się zacierała . Jak była zimną to jeszcze cicha była ale jak dostała temperatury to warkotala . Sprężarka zamówiona nowa nissens i myślę że na sobotę autko będzie gotowe , dzięki za zainteresowanie tematem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób koniecznie płukanie układu i jak są już opiłki w układzie to koniecznie wymiana skraplacza. Inaczej ta nowa sprężarka nie będzie żyła zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MaTeo85 napisał(a):

zrób koniecznie płukanie układu i jak są już opiłki w układzie to koniecznie wymiana skraplacza. Inaczej ta nowa sprężarka nie będzie żyła zbyt długo.

Tak właśnie mechanik znalazł i usunął nieszczelność ( na jakimś czujniku ) i mówił o czyszczeniu ukladu sprawdzaniu węży itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...