Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja zacisków w A4 B8. Nowe tarcze i klocki hamulcowe


Silver3833

Rekomendowane odpowiedzi

 No więc zaczynamy u mnie padł wybór tarcze klocki przód tył Rotinger Polska firma opinie też w miarę dobre więc zakup. 

image.png.a79b03291e8713e72e13aacba6c9da4a.png

 

image.png.6f101db567dce4b571ae7b6739603fb4.png

 

Przy wymianie okazało się że jest kilka rzeczy do poprawy w jednym zacisku tył osłona przeciwpyłowa tłoczka delikatnie uszkodzona . Wiec temat kupujemy inne zregenerujemy i zakładam będzie kilka lat spokoju 😅 Więc kupno zacisków jeden z 2008 drugi młodszy 2011. Pakiet do regeneracji

image.png.f0dfbae519b66646bca256531fac6e07.png

 

image.png.0b2bb353a5228e2bf2b1aa03cedd36cb.png

 

Więc rozbieramy zaciski mój patent na wszystkie śruby to 

 

image.png.30cc1120d9abe9ab58e1598fe1208461.png

 tylko trzeba dać temu poleżeć 20 min później młotek i 3 razy mocno uderzamy w odpowietrznik wiem do wymiany koszt 10zł, a zacisk? albo jeżeli to nie da rady indukcją grzejemy uwierzcie naprawdę pomaga zaciski 2008 i 2011 efekt 😁

image.png.14d9f13838efb9e3aadf6f2aefae328d.png

 

image.png.6e14851a05067925e31854c1ca3196aa.png

 

Co do śrub od mechanizmu ręcznego macie tam takie dziury techniczne gdzie możecie zaaplikować WD i później klucz młotek i naprawdę delikatnie kilkanaście razy stukacie w klucz.

image.png.ed2ac3f39bdcdf557a999873151064f2.png

 

image.png.f4fecfff884cfc576b4a23f998859177.png

 

image.png.55d4ea4aea3d5d1dd0c24c4514c6e9d5.png

 

Trzeba uważać bo można plastik połamać i nowy mechanizm od ręcznego kupować 🙂 Ja już wszystko rozebrałem teraz to poleci w poniedziałek do piaskowania i lakierowania proszkowego 😁 Prawdopodobnie z zaciskami na przód które też zregeneruję przy wymianie zacisków wstawię też foto relację jak tarczę wymienić a to taki mój patencik jak śrubę ktoś za dużo klejem wysmarował i ciężko odkręcić 🙂

image.png.ba1167f4daea2b1911ed2b3813083fe9.png

 

image.png.cf69211063373b3d1d3925c28c86340f.png

 

image.png.684c7c2f1e1ca9446d95ce552febae98.png

 

image.png.097e2bf7b3f536ec4432763bdcd3a708.png

 

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany po przy wymianie zacisków przód wpadnie u mnie wymiana łożysk z piastami 👍Też tam mogę jakąś foto relację zrobić i powiedzieć coś na ten temat 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej nie trzyma tak mocno, ktoś zwyczajnie za mocno dokręcił śrubę jarzma, ona ma być na 25 Nm a często je dokręcają na 50 i więcej, aż poczują że śruba mięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Możliwe wiem że jedno spokojnie 13 mogłem odkręcić a drugi naprawdę dowalony był że musiałem klucz przedłużać 😁 Kleju tez ktoś nie żałował więc nie wiem czy to wina tego czy tamtego 😉 Wiem tylko to że daje się go troszkę naprawdę 👍

Edytowane przez Silver3833
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej jest tylko po to, żeby od wibracji się śruba nie odkręciła, więc ile się go da to jest bez różnicy, a większość i tak go źle aplikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bez różnicy przy odkręcaniu 🤪 

 

Głupoty piszesz ma znaczenie ilę się go daję tak jak kolor 🤣 z jakiego się korzysta

 

Chciałbym jeszcze przewody hamulcowe wymienić na stalowe w oplocię tylko nie firma HEL ktoś może jakąś inna dobrą firmę polecić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor na znaczenie, ale tego niebieskiego czyli średniego, można całą śrubę zatopić i efekt będzie taki sam jak dwa zwoje.

 

Nie chcesz oszczędzać na przewodach, Hel ma dobre przewody i nie są aż tak drogie a wierz mi, ogromna różnica na pedale hamulca jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał(a):

Kolor na znaczenie, ale tego niebieskiego czyli średniego, można całą śrubę zatopić i efekt będzie taki sam jak dwa zwoje.

 

Nie chcesz oszczędzać na przewodach, Hel ma dobre przewody i nie są aż tak drogie a wierz mi, ogromna różnica na pedale hamulca jest.

Hej chcem napewno przewody w oplocię wiem że sa dużo lepsze tylko nie HEL słaba jakość do cenny słyszałem opinię że po 2 latach potrafią rdzewieć lecz to nie moja opinia tylko słyszałem więc wolę inną firme spróbować więc zapytałem was 🙂 Jeżeli tak uważasz ja nie może ktoś jakiś teścik zrobić czy ma znaczenie że sruba calą w kleju czy tylko kropla żeby się nie odkręciła 😁 może nawet sam taki test zrobię kluczem dynamometrycznym i sprawdzimy czy ilość kleju ma znaczenię 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa ludzi tu na forum ma przewody hel. Ja mam zamontowane od 2019r i wszystko z nimi w porzadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Ok rozumiem to mówię ja ich nie chcę coś gdzie słyszałem że nie są warte tej cenny ja znalazłem na alledrogo np. takie i chyba je sprawdzę 

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez Silver3833
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej nie trzyma tak mocno, ktoś zwyczajnie za mocno dokręcił śrubę jarzma, ona ma być na 25 Nm...

prawidłowo to: 35Nm... śruby jednokrotnego montażu...

Edytowane przez janusz75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przewody od pizzy to jest hel z wadami fabrycznymi, sprzedane chyba na lewo nawet. Ja mam też od 2018 roku i nic mi nie rdzewieje, nie wiem kto i co zamontował u siebie, chyba z AliExpress zamawiał to mogło mu pordzewieć.

 

Ważne jest to jak się montuje przewody, bo jeszcze bardziej trzeba brać pod uwagę jak zacisk na zwrotnicy pracuje wraz z przewodem który jest dużo sztywniejszy. Ludzie źle prowadzą przewód i potem zdziwko że zaczyna pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Langista napisał(a):

Te przewody od pizzy to jest hel z wadami fabrycznymi, sprzedane chyba na lewo nawet. Ja mam też od 2018 roku i nic mi nie rdzewieje, nie wiem kto i co zamontował u siebie, chyba z AliExpress zamawiał to mogło mu pordzewieć.

 

Ważne jest to jak się montuje przewody, bo jeszcze bardziej trzeba brać pod uwagę jak zacisk na zwrotnicy pracuje wraz z przewodem który jest dużo sztywniejszy. Ludzie źle prowadzą przewód i potem zdziwko że zaczyna pękać.

 Chyba to nie HEL skoro sami robią przewody 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak robią te przewody bo nic o tym nie piszą, handlują częściami innych producentów bo według nich są one sprawdzone. Plakietka dołączana do przewodów identyczna jak z HEL, tylko ich logo wklejone. Wisienka na torcie to brak wpisu w KRS, przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...