Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecące kontrolki zegarów w A4 B6 2.0


Krzysiek_K
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Rob@k,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W niedzielę przydarzyła mi się taka sytuacja iż samochód stał na zewnątrz na słońcu(normalnie stoi w garażu). Po 3-ch godzinach stania chciałem jechać i po przekręceniu zapłonu pokazał mi się na fisie napis "Brake" oraz zaczęła migać kontrolka ręcznego. Po odpaleniu silnika doszły do tego kontrolki abs - esp (migały cały czas) oraz ikonka poduszki. Wcześniej nic takiego się nie działo. Po przejechaniu z tymi kontrolkami 5 - 7 minut wszystkie kontrolki zgasły jedna po drugiej. Podczas gdy te kontrolki migały samochód jechać poprawnie. Po dojechaniu na miejsce i zgaszeniu auta, po ponownym odpaleniu wszystko było okey. Dziś poszedłem zobaczyć z laptopem czy są jakieś błędy i oto wyniki:

 

- w sterowniku silnika były błędy :

  16946 - System Voltage Too Low
        P0562 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
        P1649 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
18036 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Angle Sensor
        P1628 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
18090 - Powertrain Data Bus: Implausible Message from ABS Controller
        P1682 - 008 - Implausible Signal - Intermittent

 

- w sterowniku abs-u były błędy :

  18256 - Please check DTC Memory of Engine Controller
        P1848 - 35-10 - - - Intermittent

 

I teraz moje pytanie. Czy te błędy mogło spowodować to, że auto stało na słońcu i po nagrzaniu się maski i wnętrza coś ecu świruje ( ten na podszybiu ), czy to może być wina słabego akumulatora? Dziennie robię bardzo krótkie odcinki tzn. 4 km do pracy i 4 km z pracy do domu. Auto odpala normalnie. Chciałem sobie zmierzyć napięcie aku, ale padła mi bateria i mierniku 😕  Ale jak wszedłem w sterownik silnika  na zgaszonym silniku to w 4-tej grupie pokazuje mi 11.970V. Czy te błędy mogły się pojawić przez słabe aku? Aku był wymieniany na nowy jakies 2 czy 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Opublikowano (edytowane)

Naładuj akumulator. Błędy jak najbardziej przez słaby aku. 

Edytowane przez Rob@k
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej będziesz tak małe przebiegi tym autem robić to Aku za niedługo też wymienisz na nowe, bo ciągle jest niedoładowny.

Edytowane przez Langista
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisano...spróbuj podpiąć na jakąś dłuższą chwilę ładowarkę w rodzaju Ctek lub podobną i zregenerować akumulator, choć faktycznie przy takim sposobie użytkowania aku "cierpi".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Czyli co polecacie? Doładować aku i później robic jakaś dłuższa trasa powiedzmy raz na jakiś czas żeby się aku doładował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, albo ładuj częściej. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ładowarki za 200+ żeby potrafiła dobrze naładować akumulator, inaczej zaleca się raz w tygodniu zrobić trasę ok godziny jazdy, może być pół godziny w jedną stronę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupi lub ma tańszą  (nie musi być koniecznie powiedzmy Ctek lub Noco) ale bezpieczną do podpięcia aku bez odpinania od instalacji auta i będzie to praktykował cyklicznie to akumulator zachowa w miarę pozytywnej kondycji.

A jak chciałby porządnie tą czynność wykonać (naładowanie) to najlepiej wyciągnąć akumulator z auta i ładować go wyższym napięciem.

Wszystko powyższe odnosi się do sytuacji, gdy akumulator jeszcze potrafi trzymać ładunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, wyższe to znaczy jakie? Taki akumulator dobrze ładować napięciem 14V ale niskim natężeniem rzędu do maks 1A. Im wyższe napięcie od 14V tym niższe natężenie, niektóre ładowarki ładują 15V i 0,6A przez 22-24H, i to jest proces naprawiania akumulatora. Ja niestety mam stary prostownik który szybko naładuje akumulator ale nie przywróci pojemności bo ładuje zbyt dużym prądem.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie taką akcję robię raz w roku i na przykładzie Cteka najpierw daję zwykły program gdzie napięcie dochodzi do 14.6V po czym przełączam na recound i tam dochodzi do 15 6V. W obu przypadkach natężenie oscyluje wokół 1A, a często też niżej I trwa to dosyć długo. Z aku generalnie nie mam problemów.

To takie SPA dla niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie na liczne odpowiedzi. Temat się wyjaśnił :)

 

@AndrzejK jaki masz dokładnie model tej ładowarki Ctek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...