Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem po wymianie rozrządu w Audi A4 B6 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
29 minut temu, hopek03 napisał(a):

a to że pali i gaśnie to bym sprawdził czujnik położenia wałka na początku bo pewnie też ruszane było

Czujnik halla wymieniony przy wcześniejszej naprawie , bo uszkodziłem przewody przy jego wtyczce i wtyczka plastikowa wypadła z czujnika. Dziś wymieniłem czujnik wału 

Opublikowano

odkręcałeś od wałka rozrządu ten impulsator na 13 klucz ?

z wtyczki do tego czujnika położenia wałka nie wysuwają się konektory przy wpinaniu

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.09.2024 o 18:44, hopek03 napisał(a):

odkręcałeś od wałka rozrządu ten impulsator na 13 klucz ?

z wtyczki do tego czujnika położenia wałka nie wysuwają się konektory przy wpinaniu

Czujnik położenia wałka (halla) jest na dwie śrubki 10mm odkrecalem go już wcześniej gdy poprzedni wywalił błąd i silnik miał problemy z odpalaniem a potem delikatne falowanie obrotów 

 

Co może oznaczać "nieprawidłowa korelacja" ? .. wszystkie znaki są na tę chwilę ustawione prawidłowo . Nie uruchomie silnika bez sprawdzenia kompresji co wykonam jutro 

Opublikowano

ja bym spróbował zapalić jak zapali czyli kompresja jest

 

W dniu 18.09.2024 o 19:00, AdrianoA4B6 napisał(a):

Czujnik położenia wałka (halla) jest na dwie śrubki 10mm odkrecalem go już wcześniej gdy poprzedni wywalił błąd i silnik miał problemy z odpalaniem a potem delikatne falowanie obrotów 

a te koło foniczne na 13 klucz na wałku ruszałeś ?

 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, hopek03 napisał(a):

a te koło foniczne na 13 klucz na wałku ruszałeś ?

 

Na wałku wydechowym z przodu tak ? Ze znakiem ? Jeśli to , to nie 

Opublikowano

nie to na wałku sącym na 13 klucz na wałku wydechowym jest koło na klucz 16

Opublikowano
  • Autor

Dzień dobry. Kto chce niech zobaczy wyniki kompresji wszystkich 4 cylindrów 

Silnik zimny i gaz w podłogę 

IMG_20240919_175554.jpg

IMG_20240919_175105.jpg

IMG_20240919_175038.jpg

IMG_20240919_175005.jpg

 

W dniu 18.09.2024 o 21:18, hopek03 napisał(a):

nie to na wałku sącym na 13 klucz na wałku wydechowym jest koło na klucz 16

Zgadza się . Tego na klucz 13 nie . Nie widziałem powodu 

 

4 godziny temu, AdrianoA4B6 napisał(a):

 

 

 

 

 

Silnik zimny i pedał w podłogę

Edytowane przez AdrianoA4B6

Opublikowano

To go męcz aż odpali skoro rozrząd jest teraz dobrze ustawiony.

Opublikowano

mase na deklu masz przykręconom ?

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, hopek03 napisał(a):

mase na deklu masz przykręconom ?

Tak wsio. odpaliłem silnik , parę sekund , poszedł jakiś buch jakby z wydechu ale od frontu . I silnik zgasł . Mniej niż 10sekund 

17267697034711060477618083567421.jpg

 

Akumulator w połowie naładowany według miernika to może przez to . Ładuje się . Jutro zobaczymy czy to pomoże albo kupię nowy może jakiś polecacie ? Rozważam Bosch S5 63Ah 610A, albo Centra CA640

Opublikowano

Może spróbuj jeszcze awaryjnie na lpg odpalić.

3 minuty temu, AdrianoA4B6 napisał(a):

Akumulator w połowie naładowany według miernika to może przez to

Kręci ładnie słychać na filmie i odpala. 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, KubaS1988 napisał(a):

Może spróbuj jeszcze awaryjnie na lpg odpalić.

Kręci ładnie słychać na filmie i odpala. 

Zmieni coś jeśli powiem że LPG zakręcone w kole ? Nie odkręciłem jeszcze bo rozkręcałem listwę I filtry przy remoncie 

 

1 godzinę temu, AdrianoA4B6 napisał(a):

Zmieni coś jeśli powiem że LPG zakręcone w kole ? Nie odkręciłem jeszcze bo rozkręcałem listwę I filtry przy remoncie 

Pompa paliwa, filtr paliwa (Ori) i wszystkie inne filtry powymieniane w te wakacje 

Opublikowano

Ja bym go spróbował na lpg jescze odpalić. Może jeszcze cos rozbierałeś i źle poskładane jest. Sam kiedyś wymieniałem mechanizm wycieraczek, niby prosta naprawa ale też odpalić nie mogłem. Poszło jakieś zwarcie i musiałem holować do elektryka?

Opublikowano
  • Autor
Teraz, KubaS1988 napisał(a):

Ja bym go spróbował na lpg jescze odpalić. Może jeszcze cos rozbierałeś i źle poskładane jest. Sam kiedyś wymieniałem mechanizm wycieraczek, niby prosta naprawa ale też odpalić nie mogłem. Poszło jakieś zwarcie i musiałem holować do elektryka?

Auto zawsze najsampierw odpala na PB by po podgrzaniu się parownika przełączy. Na LPG . Na zimnym silniku nie odpalisz odrazu na gazie 

Opublikowano

Wpisz w google awaryjne odpalanie na lpg

Opublikowano
  • Autor
57 minut temu, KubaS1988 napisał(a):

Wpisz w google awaryjne odpalanie na lpg

Nie da rady Kuba. Przełącznik PB/LPG jest martwy po przekręceniu zapłonu . Ale zanim mi panowie wystroili instalacje to  działał po zapłonie eh 

Opublikowano
  • Autor

Pacjent kaszle. Ciężko utrzymać obroty by silnik nie zgasł a i tak gaśnie . 

Sterownik silnika coś z nim albo Aku do wymiany 

 

Napięcie 13,9 przy obciążeniu a normalnie to 12,60 - 12,69

Opublikowano

Wszystkie węże od dolotu są na swoich miejscach? Sprawdź czy przy Intercoolerze połączenie do pasa jest ok 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Gregory87 napisał(a):

Wszystkie węże od dolotu są na swoich miejscach? Sprawdź czy przy Intercoolerze połączenie do pasa jest ok 

Ok . Sprawdzę ponadto wężyki podciśnień, ten cały ezektor i tam dookoła

Gregory czy masz jakieś przemyślenia którymi mógłbyś się podzielić odnośnie pracy tego silnika ? 

Edytowane przez AdrianoA4B6

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.