Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVV] Swap 2,8 do 1,8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam audi a4 b5 rok 95 i chciał bym zm inic w nim silnik z 1.8 na 2.8 v6.. czy silnik 2.8 bedzie pasował na zaczepy itd?? czy potrzebne są głębsze przeróbki i czy to sie opłaca a jesli tak to jaki koszt moze wyjsc?

Opublikowano

Witam abyś miał silnik 2.8 musisz wymienić wszystko łącznie ze skrzynią biegów tak że lepiej i taniej wyjdzie żebyś ten sprzedał a kupił z więkrzym silnikiem

Opublikowano

skrzynia to chyba najmniejszy problem, silnik musiałbys kupić z cał~ą elektryk~ą, komputerem i osprzętem a to może byc problem...

Opublikowano

zero oplacalnosci silnik elelktryka pas przedni cala elektronika licznik zawieszenie, uklad wydechowy lepiej bys zapytał czego nie wymieniac:)

Opublikowano
  • Autor

hehe dzieki wielkie... tylko wiesz mam dojscie do silnika 2.8 za 1500zł ze skrzynia ale bez elektryki i bez osprzetu a zawieszenie wymienialem tydzien temu na sportowe gwinotwne mts technik lakierowalem ja na nowo na czarno a byla srebrna dalem nowe felgi lampy (usmiechy) zrobilem el szyby x 4 przyciemnilem je i teraz troche szkoda mi go sprzedawac... a w moim silniku tez robilem tydzien temu rozrzad rolke paska wieloklinowego uszczelke pod klawiatura wszystkie wachacze... wiec powiedz oplaca sie ja tak sprzedawac?

Opublikowano

nie opłaca się sprzedawać i nie opłaca się wymieniać silnika, jesteś skazany na 1,8 :gwizdanie:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

łatwiej, tanio, lepiej wsadz silnik 1.8T 150KM albo 180KM

Opublikowano

? przeczytaj co napisałes jeszcze raz:):) GRAF

tak samo trudno jak v6 tak samo trudno wsadzic 1,8t , trzeba zmieniac tez wszytsko i to dosłownie wszytsko

łacznie z pompa hamulcowa zaciskami tarczami klockami oskami, elektryka calkiem inna nawet sprezarka jesty inna

Opublikowano

1.8T latwiej wiele rzeczy podejdzie, waga silnika podobna, hamulce moga zostac itd itd

Opublikowano

hamulce moga zostac ???

przeciez 1.6/1.8 nie maja nawet tarcz wentylowanych z przodu

hamulce to jest przeciez podstawa przy jakichkolwiek modach zwiazanych z moca

Opublikowano

hamulce moga zostac ???

przeciez 1.6/1.8 nie maja nawet tarcz wentylowanych z przodu

hamulce to jest przeciez podstawa przy jakichkolwiek modach zwiazanych z moca

mam 1.6 i są wentylowane tarcze na przodzie :cool1:

Opublikowano

ja też mam 1.6 :> i mam wentylowane z przodu :cool1:

Generalnie hamulce mam żylety, musze bardzo delikatnie operować pedałem żeby nie złamać nosa o przednią szybe i mówie całkiem serio.

Opublikowano

hamulce moga zostac ???

przeciez 1.6/1.8 nie maja nawet tarcz wentylowanych z przodu

hamulce to jest przeciez podstawa przy jakichkolwiek modach zwiazanych z moca

mam 1.6 i są wentylowane tarcze na przodzie :cool1:

Taaa, ale są małe jak talerzyki deserowe.

Zbyt niska sprawność takich hamulców, aby zatrzymać 150 KM i więcej.

Opublikowano

hamulce moga zostac ???

przeciez 1.6/1.8 nie maja nawet tarcz wentylowanych z przodu

hamulce to jest przeciez podstawa przy jakichkolwiek modach zwiazanych z moca

mam 1.6 i są wentylowane tarcze na przodzie :cool1:

Taaa, ale są małe jak talerzyki deserowe.

Zbyt niska sprawność takich hamulców, aby zatrzymać 150 KM i więcej.

Zgadzam się z Tobą, że sprawność hamulców z 1.6 dla 1.8T jest na pewno za niska...nie ma dyskusji...

Ogólnie moje wypowiedz była odnośnie tego, że 1.6 ma wentylowane tarcze co kwestionował jeden z kolegów...

Talerzyki deserowe to są na tyle :tongue4:

Osobiście nie zdecydował bym się na takiego swap'a

Opublikowano

Z tego co wiem, to w B5 są 288x25 z przodu (przy 150KM+)

A w 1.6/1.8 VENT mają 280x22, więc raczej tragedii nie ma.

Poza tym wymiana hamulców to chyba akurat najmniejszy problem ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.