Skocz do zawartości
IGNOROWANY

seryjne felgi


Gość RYSIEK

Rekomendowane odpowiedzi

pet3r napisał/a:

szerokie buty to tez lepsze prowadzenie

Chyba niemówisz o Polskich drogach jakie można mieć lepsze prowadzenie na oponach 225 i drodze całej w koleinach i poprzecznych garbach o dziurach już niewspomne. Przecież ta opona niema nawet jak się przykleić do takiej nawierzchni i jedziesz na połowie tej opony albo na jej krawędziach.

Na węższych oponach to się wieżdża wkoleiny puszcz kierownice ręce na szyje i auto samo jedzie :wink: :mrgreen:

Coś Ci się chyba pokręciło.Taki numer to ja robie na oponah 225 i auto samo sobie jedzie w koleinach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się chyba pokręciło.Taki numer to ja robie na oponah 225 i auto samo sobie jedzie w koleinach

Na wezszych tylko troche pobuja i nie czuc wpadania, a na 225 sie ladnie kolebie w koleinkach ;) A na snieg to najlepsze sa sanki ... Wracamy do tematu !! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" = 3000zł

225/45 = 2500zł

wymiana wachaczy/przegubów = 800zł

lans po mieście i wchodzenie przy dużych prędkościach w zakręty = bezcenne :twisted:

to samo mozna miec bez duzych felg i szerokich opon - ale z quattro! :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w spalaniu jest niewielka - bynajmniej tak miałem w 80. Wcześniej jeździłem na 195, później na 215. Spalał może 0.5/100 więcej ;) Jedyne co się zmieniło to prędkość maksymalna :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie bracia pod uwagę fizykę::::szersza opona=mniejszy nacisk na cm2 powierzchni

mniejszy nacisk na cm2 powierzchni=gorsza przyczepność

gorsza przyczepność+woda= MOGIŁA

Producent dobrze policzył jaka szerokość opon jest przeznaczona do samochodu i ja w to wierze, wszystko zależy od masy pojazdu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oponki 205 i mi to wystarcza przynajmniej pocisk jest :mrgreen: i spalanie nie duze a Wy zakladacie takie szerokie kapciochy 225 :mrgreen: :razz: ale to tylko kwestia gustu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, to mi tez musisz wybaczyc bo wypowiedzKICHOL, a nie mozna tak zostawic :shock:

Weźcie bracia pod uwagę fizykę::::szersza opona=mniejszy nacisk na cm2 powierzchni

mniejszy nacisk na cm2 powierzchni=gorsza przyczepność(mylisz pojecia)

gorsza przyczepność+woda= MOGIŁA

to jest proste rozumownie i prawdziwe tylko w przypadku slikow i zachowania na warstwie wody powyzej (chyba) 0.5mm

Jezeli chodzi o zimowki (poruszajac sie po sniegu i lodzie)to mozna sie zgodzic...wezsze lepsze...ale w zimie jezdzisz przewaznie po czarnych drogach (jak drogowcow zima nie zaskoczy) wiec za wazkie tez sie nie sprawdzaja...ale mowimy o letnich

zapomniales o takim zjawisku jak tarcie(nie mylic z oporem toczenia)-im wieksza powierzchnia styku opony z nawierzchnia tym jest ono wieksze, czyli przekladajac na praktyczne obserwacje trudniej zerwac przyczepnosc(czyli jest wieksza a nie mniejsza), a co za tym idzie auto lepiej sie trzyma drogi.

to o czym pisales to zjawisko aquaplanningu...polega ono na powstawaniu swego rodzaju poduszki wodnej pod opona(przy wiekszej predkosci woda jest slabiej odprowadzana), przez co niema ona styku z nawierzchnia=brak przyczepnosci

rozwiazaniem tego problemu jest glownie faktura bieznika...rowki sa szersze, bardziej wzdluzne niz poprzeczne (np. w ksztalcie litery V) i lepiej radza sobie z odprowadzeniem wody...roznice kilku cm w szerokosci opony maja tu mniejsze znaczenie

Mysle ze udalo mi sie w prosty sposob zarysowac ogolnie ten temat i mozemy wracac do felg :D jak nie to polacam google, albo "Feymana wyklady z fizyki" tom1 czesc1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż niektórzy idą na całość

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/677e71fb70bb8db5.html

ladne, szkoda, ze stworzone w jakims photoshopie :) ja jestem fanem ladnych, duzych felg. wg mnie dobrze dobrane 18" to super fela do A4, widzialem A6 na 19" BBS ( http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1081392 ) i fele wydaja sie bardzo male jak na to auto, ale to w koncu A6 :) jesli mialbym zmieniac felgi to na 17" tylko jesli znalazlbym super felgi i w ladnej cenie, w innym przypadku 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak myslalem o 17...a okazalo sie ze nie...trzeba by przetestowac :twisted:

i znalazlem sliczne fele 17 wrzuce fotki jak tylko zrobie (na necie sa tylko srebrne a te sa perlowo czarna)

8d1b2xl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluski czarne ?? :razz: Hugo mial B5 na 18, Hugo masz moze jeszcze fotki ?? Gdzies mialem ale zapodzialem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, wiem ze do pistacjowego nic nie pasuje, ale te naprawde byly sliczne :mrgreen:

poka,poka Hugo...jak sie jezdzilo???

Jak wróce do domu to poszukam fotek , bo przy sobie nie mam.Co do jazdy na 18" to powiem Wam , myślałem że będzie gorzej , ale jeździ się super.Trzeba tylko omijać dziury i studzienki i jest gites.Ale auto na 18" wygląda kozacko.Jak jade to nie ma bata , żeby ktoś nie spojrzał na nie :mrgreen:

Jutro ściągam koła i je sprzedaje :twisted: Koncepcja mi sie zmieniła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ściągam koła i je sprzedaje Koncepcja mi sie zmieniła

Hugo cos Ty ?? wrzucasz 19'' ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...