Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co sądzicie o tym CB radiu (GAMMA) ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczow zdecydowalem sie na kupno cb radia co sadzicie o tym zestawie ?

http://allegro.pl/item627631736_radio_cb_gamma_anl_nb_ml_145_cbradioserwis_pl.html

a moze polecicie jakies niedrogie i dobre radio z gory dzieki za odp . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... mam UNIDENa 520xl i polecam... nawet z Hustlerem IC100 - choć sirio 145 byłoby lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirio 100 albo ml145 (tylko oryginały)

a jak mała to ja używam floridy (presidenta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedstawionego przez ciebie radia : Szkoda kasy lepiej oddaj je biednym. Nie będziesz miał żadnego pożytku z tego radia . Chiński szumofon

Jeżeli chodzi ci o antenę do Unidena to tylko i wyłącznie Sirio , nejlepiej ml-145 , jeżeli chcesz mieć przyzwoity zasięg i łatwość strojenia :)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszalem ze CB RADIO ALAN 199 A jest jedno z prostszych cb i w miare dobrych prawda czy ściema ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tylko i wyłącznie uniden za mala kase pozadne radio!! do niego antena (zalezy magnes czy montażowa) ja polecam anteny helikalne sa duzo lepsze od zwykłych batów, maja wiekszy zasieg i nie wymagaja strojenia, sa juz zestrojone przez produceta. ja posiadam Unidena 520 XL i antene President Indiana i przepieknie zestaw działa a kosztował mnie niecale 400zł. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego każda antene sie stroji ! Jak antena może być zestrojona przez producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego każda antene sie stroji ! Jak antena może być zestrojona przez producenta ?

Kolego poczytaj sobie na pozadnych stronach albo idz do zaufanego i porzadnego zakladu ktory montuje CB i powiedz ze chcesz sie cos dowiedziec na temat anteny helikalnej, jej zasady działania i wtedy bedziesz wiedzial ze antena np. president indiana nie ma stroika i ze jest zestrojona przez producenta, zestrojona = SWR jest mozliwie najnizszy... im blizej 1 tym lepiej i ona ma SWR od 1.1.. oczywiscie helikalne anteny tez sie stroi ale nie wszystkie maja stroik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floridy też nie trzeba stroić więc jak widać nie każdą trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy tylko uniden i uniden a ja dla kontrastu polecę ONWA MK3 - tanie, dobre i ma homologację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz wogóle po co sie stroji antene ? Bo po twojej wypowiedzi smiem wątpić że nie dokońca . Wiem jakie powinny być SWR podczas strojenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz wogóle po co sie stroji antene ? Bo po twojej wypowiedzi smiem wątpić że nie dokońca . Wiem jakie powinny być SWR podczas strojenia .

Kolego każdy coś wie.. jedni wiedzą to co powiedział im sprzedawca czyli to co chcieli usłyszeć aby tylko kupić dany produkt a inni szukali w necie czytali wiele opinii i wypowiedzi i rozmawiali z ludzmi ktorzy sie na tym znaja i maja jakies pojecie..

moze napiszesz dokladnie po co sie stroi antene kazdy przeczta i cos mu napewno w glowie zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę stroi się : nie do radia , nie do samochodu . To podstawowa informacja aby nie zostać "wyrolowanym" przez nieuczciwego sprzedawcę . Antenę stroi sie do miejsca jej usytuowania (pracy) każda zmiana położenia anteny powinna odbyć sie przy udziale reflektometru (SWR miarki). Obecnie stosuje sie bardzo wiele anten o ogólnych wskaźnikach SWR co praktycznie nie do końca ją poprawnie zestraja . Kiedyś były radia takie , że jeżeli chciało się z kimś nawiązać dialog trzeba było ustawić radio pod częstotliwość jego radia . Do takowego radioodbiornika potrzebna była idealnie zestrojona antena , lecz niestety a może i stety są teraz takie anteny jakie mamy do których praktycznie podłączenie reflekometru to czysta formalność iż i tak wiemy że wsp. SWR bedą prawie Idealne (ale nigdy nie dokońca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę stroi się : nie do radia , nie do samochodu . To podstawowa informacja aby nie zostać "wyrolowanym" przez nieuczciwego sprzedawcę . Antenę stroi sie do miejsca jej usytuowania (pracy) każda zmiana położenia anteny powinna odbyć sie przy udziale reflektometru (SWR miarki). Obecnie stosuje sie bardzo wiele anten o ogólnych wskaźnikach SWR co praktycznie nie do końca ją poprawnie zestraja . Kiedyś były radia takie , że jeżeli chciało się z kimś nawiązać dialog trzeba było ustawić radio pod częstotliwość jego radia . Do takowego radioodbiornika potrzebna była idealnie zestrojona antena , lecz niestety a może i stety są teraz takie anteny jakie mamy do których praktycznie podłączenie reflekometru to czysta formalność iż i tak wiemy że wsp. SWR bedą prawie Idealne (ale nigdy nie dokońca)

dobry opis :)

im mniejszy SWR tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się podzielić wiedzą gdyż to moja branża :>

Co do radia to Gamma jest kiepskim radiem. Kto naprawiał ten wie o co mi chodzi.

Jedyny słuszny wybór teraz to Uniden 520XL, lub jeżeli komuś koniecznie zależy na homologacji to np. TTI TCB550.

Mogą być też co niektóre Midland'y np 72 multi itp i jeszcze dobrze żeby były wyprodukowane przynajmniej 2 lata temu kiedy to zmienili standardy lutowania na luty bezołowiowe.

Co do strojenia to każdy z was ma po trochu racje. Anten na magnes generalnie się nie stroi, chyba, że jest ona do tego przystosowana ( Florida, Mini Snake).

Cięcie batów jest idiotyzmem. Zaczyna się od sprawdzenia m.in. długości przewodu bo przy antenach krótszych niż 145cm kabel TEŻ jest odpromiennikiem.

Antenę stroi się w z miejscem na samochodzie, czyli antenę montowaną na stałe, która ma masę bezpośrednio z karoserią.

Na koniec powiem, że im więcej się w tym robi to coraz mniej jest jakiś w tym pewników. możesz zakładać taki sam zestaw na takie same samochody a wyniki mogą nawet całkiem sporo się różnić (sprawdzone empirycznie). do każdego tematu powinno podejść się indywidualnie, więc nie ma się co kłócić, co jest na 100% dobre a co złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się podzielić wiedzą gdyż to moja branża :>

Co do radia to Gamma jest kiepskim radiem. Kto naprawiał ten wie o co mi chodzi.

Jedyny słuszny wybór teraz to Uniden 520XL, lub jeżeli komuś koniecznie zależy na homologacji to np. TTI TCB550.

Mogą być też co niektóre Midland'y np 72 multi itp i jeszcze dobrze żeby były wyprodukowane przynajmniej 2 lata temu kiedy to zmienili standardy lutowania na luty bezołowiowe.

Co do strojenia to każdy z was ma po trochu racje. Anten na magnes generalnie się nie stroi, chyba, że jest ona do tego przystosowana ( Florida, Mini Snake).

Cięcie batów jest idiotyzmem. Zaczyna się od sprawdzenia m.in. długości przewodu bo przy antenach krótszych niż 145cm kabel TEŻ jest odpromiennikiem.

Antenę stroi się w z miejscem na samochodzie, czyli antenę montowaną na stałe, która ma masę bezpośrednio z karoserią.

Na koniec powiem, że im więcej się w tym robi to coraz mniej jest jakiś w tym pewników. możesz zakładać taki sam zestaw na takie same samochody a wyniki mogą nawet całkiem sporo się różnić (sprawdzone empirycznie). do każdego tematu powinno podejść się indywidualnie, więc nie ma się co kłócić, co jest na 100% dobre a co złe.

Zgodzę się z tobą kolego. jeśli chodzi o strojenie i podejście w 100% indywidualne do tematu to powiem Ci ze jeśli zestroisz antenę montażową w miejscu A i będzie wszystko w porządku przejedziesz autem w miejsce B i po sprawdzeniu stwierdzisz że trzeba on nowa stroić.. tak to już jest z tymi Antenami.. ja osobiście polecam anteny Helikalne są naprawdę solidnie zrobione i nie wymagają strojenia, niektóre maja stroiki a niektóre ich nie posiadają ja osobiście używam Presidenta Indiane i mam super zasięg, w zależności od pogody ale zdarzało się że dochodził do 30 km, antenkę mam zamontowaną na stałe z tyłu auta.

Skoro to twoja działka to napisz co sądzisz o antenach helikalnych, bardzo mało ludzi wie o istnieniu takich anten a jeszcze mniej o zasadzie ich działania, myślę że 70% użytkowników CB nie wie na jakiej zasadzie działa ich antena i nie wiedzą czym się kierować przy zakupie nowej.. tylko wierzą w bajki jakie im sprzedawcy(niektórzy) mówią i jeżdżą z jakimś badziewiem upierając się że ich sprzęt CB jest najlepszy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... mam UNIDENa 520xl i polecam... nawet z Hustlerem IC100 - choć sirio 145 byłoby lepsze

dokładnie mam taki zestaw z sirio i hula aż miło!!!

I jak ktoś już wcześniej wspomniał, jeśli zależy komuś na homologacji to MK-3 też dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedstawionego przez ciebie radia : Szkoda kasy lepiej oddaj je biednym. Nie będziesz miał żadnego pożytku z tego radia . Chiński szumofon

Jeżeli chodzi ci o antenę do Unidena to tylko i wyłącznie Sirio , nejlepiej ml-145 , jeżeli chcesz mieć przyzwoity zasięg i łatwość strojenia :)

:hi:

no akurat nie masz racji kolego. uzywam go i jest calkiem niezle. sporo jezdze passatem b5 i tam mam ant lemm przykrecana do bagaznika a w a4 mam magnes ml145. w passacie dziala niezle a w a4 rewelka. oprocz tego uzywam radia tti 880 w sprinterze i ant pod otwor w dachu lemm 120cm i tez slyszalem od ludzi ze to szumofon. wiec najpierw sprawdz a potem opisuj!!!

ps. rzadko bo rzadko ale uzywam tez tanie midlanda w mercedesie ml mojego ojca i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...