Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kilka pytań odnośnie ODIS-a

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Mam kilka pytań odnośnie ODIS-a. Z uwagi, że nie za bardzo wiem co i jak stąd moje zapytania. Ogólnie używam - do zastosowań tylko i wyłącznie swojego auta - VCDS-a od naszych azjatyckich przyjaciół i ogólnie z kabelka jestem zadowolony – był tani i robi robotę.

Natomiast chcę dokupić ODIS-a oczywiście też do zastosowań tylko i wyłącznie swojego auta i nie potrzebuję – z uwagi na cenę – oryginalnego.

1. Jaki sprzęt kupić z Aliexpress? Znalazłem coś takiego : Nowy skaner V24.1.1 VNCI (czerwony) 6154A Oryginalna obsługa sterowników CAN FD DoIP Lepiej niż 6154 5054A Pokrywa wszystkie modele VAG do 2024 r.

2. Rozumiem, że potrzebuję jeszcze do tego aplikację (program) a to jest tylko samo narzędzie?

3. Czy przy pomocy tego urządzenia mogę założyć konto i się logować (czy idzie coś takiego zrobić) do VAS ODIS by pobierać aktualizację softu?! Wyczytałem, że tak ale wolę dopytać.

4. Czy instalacja i zakładanie konta w takim przypadku jest problematyczne?

Do czego potrzebuję:

Głównie do adaptacji skrzyni biegów. Wiem, że idzie to zrobić VCDS-em i tak też robiłem ale z tego co wyczytałem to jest to niepełna adaptacja (choć nie wiem czego jeszcze brakuje) (nawiasem mówiąc taka adaptacja raz w roku VCDS-em pomaga skrzyni) Natomiast ODISEM robi się to łatwiej i pełniej. Może jeszcze do czegoś mi się taki ODIS w przyszłości przyda.

Wiem, że wielu będzie chciało napisać ,,tylko oryginał,,.  Natomiast do użycia raz może dwa razy w roku. Sami rozumiecie.

No chyba, że zaproponujecie coś innego (też taniego z Aliexpress o podobnych możliwościach: adaptacja skrzyni, ew. flashowanie (tak na wszelki wypadek jak by było kiedyś potrzebne)

Za udzieloną pomoc wielkie thx

Opublikowano

Pierwsze słyszę, aby coroczna adaptacja skrzyni jej w jakiś sposób pomagała.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 29.03.2025 o 05:20, Langista napisał(a):

Pierwsze słyszę, aby coroczna adaptacja skrzyni jej w jakiś sposób pomagała.

Adaptacja pomaga gdyż tarczki się ścierają i taka procedura powoduje, że skrzynia na nowo uczy się dobierać odpowiednie ciśnienia przy ich docisku. Gdy np. miałem tak, że przy spokojnym rozpędzaniu się auta przy zmianie biegów z 1 na 2 z 2 na 3 lekko przyszarpywała po takiej procedurze przestała.

 

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 28.03.2025 o 19:00, Jari1234567 napisał(a):

Witajcie.

Mam kilka pytań odnośnie ODIS-a. Z uwagi, że nie za bardzo wiem co i jak stąd moje zapytania. Ogólnie używam - do zastosowań tylko i wyłącznie swojego auta - VCDS-a od naszych azjatyckich przyjaciół i ogólnie z kabelka jestem zadowolony – był tani i robi robotę.

Natomiast chcę dokupić ODIS-a oczywiście też do zastosowań tylko i wyłącznie swojego auta i nie potrzebuję – z uwagi na cenę – oryginalnego.

1. Jaki sprzęt kupić z Aliexpress? Znalazłem coś takiego : Nowy skaner V24.1.1 VNCI (czerwony) 6154A Oryginalna obsługa sterowników CAN FD DoIP Lepiej niż 6154 5054A Pokrywa wszystkie modele VAG do 2024 r.

2. Rozumiem, że potrzebuję jeszcze do tego aplikację (program) a to jest tylko samo narzędzie?

3. Czy przy pomocy tego urządzenia mogę założyć konto i się logować (czy idzie coś takiego zrobić) do VAS ODIS by pobierać aktualizację softu?! Wyczytałem, że tak ale wolę dopytać.

4. Czy instalacja i zakładanie konta w takim przypadku jest problematyczne?

Do czego potrzebuję:

Głównie do adaptacji skrzyni biegów. Wiem, że idzie to zrobić VCDS-em i tak też robiłem ale z tego co wyczytałem to jest to niepełna adaptacja (choć nie wiem czego jeszcze brakuje) (nawiasem mówiąc taka adaptacja raz w roku VCDS-em pomaga skrzyni) Natomiast ODISEM robi się to łatwiej i pełniej. Może jeszcze do czegoś mi się taki ODIS w przyszłości przyda.

Wiem, że wielu będzie chciało napisać ,,tylko oryginał,,.  Natomiast do użycia raz może dwa razy w roku. Sami rozumiecie.

No chyba, że zaproponujecie coś innego (też taniego z Aliexpress o podobnych możliwościach: adaptacja skrzyni, ew. flashowanie (tak na wszelki wypadek jak by było kiedyś potrzebne)

Za udzieloną pomoc wielkie thx

Kupiłeś i masz jakąś opinię na ten temat, również bym chciał sobie zrobić adaptację bo Vcds strasznie słabo to idzie 

Opublikowano

kup sobie Launcha

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć,
Pochwalisz się co wymyśliłeś? Wziąłeś skądś ODISa?

Opublikowano
20 godzin temu, CzarnYU_owca napisał(a):

Cześć,
Pochwalisz się co wymyśliłeś? Wziąłeś skądś ODISa?

Odis jest dostępny do ściągnięcia z portalu Erwin o ile posiadasz uprawnienia GRP.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.