Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

CzarnYU_owca

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. W ogóle, są jacyś hard rockowcy/metalowcy? Chyba tego w temacie jeszcze nie było. 😋
  2. Nie wiem czy to to samo, ale mi resetowało się ustawienie tego "DAB Announcements" i to przy każdym uruchomieniu - przełączało mi stacje na jakieś programy z wiadomościami o pełnych godzinach. Strzeliłem, że to problem z synchronizacją ustawień z profilem MyAudi (nie wiem czy w ogóle to synchronizuje), wylogowałem się z niego, wróciłem do maximum privacy settings i już nie przełącza. Do sprawdzenia.
  3. Z innej beczki pytanie - jesteś świadomy kosztów eksploatacji 3.0 TDI w porównaniu do 2.0? Nie żebym zupełnie te silniki odradzał, ale warto się z tym zapoznać przed kupnem.
  4. Zadzwoniłem do Coobcio Garage i zapytałem o swoją, bo mam tą 0CK, DL382 (:/) z zablokowanym softem i Pan powiedział, że im ta nie chodzi, choć np. odblokowała się DQ500.
  5. W compatibility list a4 jest tylko do 2018 r., chyba to bardziej do nowszych VW. Albo jeszcze nie sprawdzili / nie dopisali.
  6. I jak, po tych kilku dniach? Wciąż jest elegancko?
  7. Cześć, Pochwalisz się co wymyśliłeś? Wziąłeś skądś ODISa?
  8. Jedyne, co ma z "opcji" to quattro, VC, tempomat i ogrzewanie foteli. Moim zdaniem zwykły tempomat i ogrzewanie przednich foteli w tych samochodach to całkowita podstawa. Spora cena w ogóle, 90k za golasa 150k przebiegu z 2020 r. Usprawiedliwić to może tylko kompleksowy, spory i sensowny serwis robiony ostatnio, ale wtedy nie sądzę żeby ktoś chciał go sprzedawać.
  9. Okej, tylko że to dotyczy hydrokinetyków Tiptronic, a kolega pisał o S-Tronic. Czy ten interwał też dotyczy dwusprzęgłówek?
  10. Miałem A4 B8 2.0 TDI Ultra z 2014, teraz mam to, co po lewej widać (jest to polift), i parę kwestii siłą rzeczy się dowiedziałem. Niestety aukcja nie jest już dostępna, ale z wyposażenia jakie @Muskel1 wymieniał to: VC - mam mieszane uczucia co do tego. Jestem gadżeciarzem, lubię mieć bajery w aucie, ale VC jest.. specyficzne. W dzień jest fajne - można sobie wyświetlić dużą mapę, jest bardzo czytelne, przejrzyste, tak samo z jakimiś innymi bajerami, jest również wystarczająco jasne i widać wszystko bardzo dobrze oprócz sytuacji, gdy bezpośrednio na nie pada słońce, podczas wschodu i zachodu. Ale to naprawdę rzadkie i nadal w miarę okej wszystko widać. Główne zastrzeżenia mam do jego "pracy" w nocy - jako że jest to LCD to zawsze na nim widać poświatę. Podczas jazdy w pełnej ciemności, poza terenem zabudowanym, trochę męczy oczy i wkurza, bo cały czas coś nam świeci w oczy. Wtedy nawet na min jasności jest trochę za jasny. Dodatkowo, zegary są dość duże, więc często podczas jazdy w ciemności korzystam z opcji "view" ze zredukowanymi wskazaniami komputera - zegary są mniejsze i tak nie walą po oczach, a po środku nic nie ma. Chyba jakbym miał teraz kupować to wybrałbym opcję bez VC - bajer fajny, ale wcześniejszym autem jednak przyjemniej jeździło się w nocy. Gdyby VC był na OLEDzie, byłby najlepszy. Lampy w starym aucie miałem Xenonowe, w nowym mam LEDy. Jest duża różnica. Serio. LEDy są w ... mocne, w nocy robi ogromną różnicę. 3-strefowa klimatyzacja- fajnie wygląda, można regulować temperaturę co 0.5 stopnia, jest na wyświetlaczach, a nie analogowa, @Muskel1 też mi pisał o większej ilości czujek temperatury, chyba dodatkowej z tyłu. Oczywiście też przy sprzedaży później dodatkowy element wyposażenia. Ale sądzę, że nie poświęcałbym za to odpowiednie serwisy. Wspomnieć również mogę o aktywnym tempomacie - szukałem auta z nim i jestem bardzo zadowolony. Głównie jeżdżę po autostradach, ekspresówkach i krajówkach; szczególnie na tych ostatnich robi dobrą robotę, bardzo odciąża. W moim starym aucie miałem zwykły tempomat - na "puściejszych" drogach też robił robotę, choć gdy było więcej samochodów ciężko go było włączyć na dłużej. Nie wiem czy w tym budżecie znajdziesz auto z ACC, dzielę się tylko moim doświadczeniem. Teraz poza wyposażeniem kabiny: Skrzynia S-Tronic to dwusprzęgłówka, podczas wymiany oleju (mam nadzieję że z filtrami, uszczelkiami itd.) zdejmuje się całą pokrywę dolną, więc nie ma po co robić tego dynamicznie, skoro wszystko, w czym pływa olej jest na wierzchu i z tego ścieka. Ona jest również specyficzna. Świetnie wrzuca biegi, jest bardzo szybka podczas przyspieszenia. Ale to chyba byłoby na tyle z plusów - nawet zdrowa potrafi troszkę szarpać, zrzucanie jest wyczuwalne. Samo to, że w poliftowych 2.0 montowali praktycznie tylko S-Tronic (pewnie żeby szybciej padały) coś o niej świadczy; jest bardzo wrażliwa na nieodpowiednie traktowanie. O Tiptronicu nie wypowiem się, bo nie miałem, choć ZF'y mają ogólnie dobrą opinię. W ogóle, według Audi nie wymienia się zupełnie oleju w skrzyni, a według producenta skrzyni co 40-60k km. O.o Gdy kupiłem to auto jeszcze nie wiedziałem jak ważne są te zmiany oleju w skrzyni. Mechanik który zmieniał olej (auto miało 110k km) powiedział, że był on śmierdzący i wysłużony. No cóż, za własną głupotę płaci się osobiście. Kolejna kwestia to punkty zmiany biegów (pewnie wymuszone "ekologią") - w moim aucie te zmiany następują bardzo nisko, szczególnie na tempomacie i nawet na "S" to auto potrafi utrzymywać 1200-1300 obrotów i się wtedy całe trzęsie, wibruje, męczy się niemiłosiernie. Dla mnie uniemożliwia to jazdę na innym trybie niż manual, a punktów zmiany biegów nie da się zmienić, bo producent to celowo i perfidnie zablokował. Na szczęście przedlifty, do ok. 2019 r., mają możliwość jeszcze te punkty zmienić i dostosować u mechaników, którzy się tym zajmują. Jeśli chodzi o mokry pasek - gdy dowiedziałem się o jego istnieniu i że zwykle mechanicy go nie wymieniają, gdy mówi się im "wymień rozrząd", zaciągnąłem też jeszcze wtedy stary samochód, który miał 300k km i powiedziałem, żeby tym razem go wymienił. Informacja zwrotna to to, że to były jego ostatnie chwile życia, prawdopodobnie nie był wymieniany od nowości i jego stan był agonalny. Najlepiej wymieniać go co wymianę rozrządu, a jak ktoś już naprawdę, ale to naprawdę, musi i zakłada oryginały, to co drugą. Wymiany oleju, szczególnie jak zalewa się 0w20 co 10-15k km, a najlepiej 8-10k km są też bardzo ważne. Ten olej jest rzadki, znów wg. mojej wiedzy wymuszone trochę ekologią, bo powoduje mniej emisji. Tego też dowiedziałem się niedawno, znalazłem kanał R2D na YT i gościu co nieco otworzył mi głowę z tymi olejami. Moim zdaniem co 30k km - masakra. Odnośnie AdBlue - wg. mojego mechanika w B8 było wstrzykiwane za DPF, co było okej. Podczas zrobienia nim 100k km musiałem raz wymienić pompę ze zbiornikiem - nie dali rady odkręcić pompy od zbiornika. Koszt 2400zł. W moim nowym aucie jest to ponoć wstrzykiwane przed DPF, co ten filtr zapycha. Eh. Kończąc mój przydługi referat napiszę tylko, że nie jestem mechanikiem, a zjadaczem chleba, który stara się dowiedzieć jak najwięcej o moim aucie; jest to moja najlepsza wiedza. Gdybym napisał coś nie tak, proszę się do mnie odzywać - skoryguję mój post, albo zupełnie go usunę, gdy będzie bardzo nie tak. Traktuję to jako odwzajemnienie pomocy społeczności gdy to ja jej potrzebowałem. Szerokości!
  11. Sprawa "zakończyła się" w ten sposób, że zajechałem do warsztatu, który wcześniej powiedział mi, żebym tym się zajął i znalazł kogoś, kto wytoczy te otwory, bo odkręci mi się felga. Teraz dowiedziałem się, że tam wszystko jest ok, pierścieni nawet nie ma gdzie zakładać bo wszystko jest dopasowane i jeździć. O.o Nie wiem, chyba zrobię tak, że jak to mnie będzie za bardzo wkurzać to naskrobię na felgi, przynajmniej będę wiedział, że to na pewno nie to. Panowie, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Szerokości!
  12. Kurczę, właśnie nie zapytałem w warsztacie o wymiar otworu na feldze. Chyba ogarnę to tak, że pospisuję rozmiar, szerokość i ET felgi i poszukam w internecie, może coś znajdę.
  13. Cześć forumowicze! Rok temu kupiłem Audi A4 B9, polift, niestety na nieoryginalnych felgach Carmani, 19". Jeździłem po kilku warsztatach prostujących felgi, gdyż przy prędkościach ponad 120km/h czuję lekkie wibracje. Ostatecznie okazało się, że otwór centrujący tych felg parę mm nie pasuje do piasty i jest to na tyle małe, że nie da się wytoczyć tak cienkiego pierścienia centrującego. W tym warsztacie powiedzieli mi również, że najlepiej byłoby powiększyć otwór na feldze, do ok. 72mm, i wtedy dorobić pierścień. Mam więc do szanownej społeczności dwa pytania: 1. Czy w ogóle jest sens bawienia się w coś takiego? Czy lepiej po prostu byłoby kupić nowe felgi, dopasowane, a tamte sprzedać/zostawić w rozliczeniu i mieć spokój? 2. Jeśli jest sens, to czy może jest w Polsce jakiś warsztat, bądź ktoś, kto zrobi mi oba na raz, w jednym miejscu? Nie za bardzo mam jak zdjąć wszystkie koła, ściągnąć opony, i wysłać same felgi. Z góry dziękuję, Pozdrawiam!
  14. Chciałem trochę przycwaniakować, bo w MyAudi znalazłem możliwość pobrania "aktualizacji" map. Zgrałem na pendrive, auto powiedziało, że wykryło nowszą wersję na pendrive, ale gdy wchodziłem software update pisało, że nie znalazło żadnej aktualizacji. Zadzwoniłem na infolinię, Pan powiedział, że nie mogę zainstalować nic z pendrive bo nie mam wykupionego tego pakietu za prawie 8 dych miesięcznie. Wszedłem za to w czerwone menu, dałem update i bum - okazało się, że okej, można ściągnąć tą "aktualizację" z MyAudi, ale to będzie ostatnia wersja map z pakietu darmowej aktualizacji i mi ją wgrało z powrotem, czyli z końca 2023 roku w moim przypadku.. Przy okazji Pan powiedział ciekawą rzecz - można wykupić ten pakiet za 8 dych i zwrócić go w ciągu 14 dni. Ktoś może próbował to zrobić - ściągnąć aktualizację na kompa i zwrócić? Ps. Ma ktoś kogoś do aktualizacji MMI i VC w Wawie albo okolicach? Z góry dzięki.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.