Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana BCM1 w Audi Q5 FY

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Nie pojawia się masa na 17 pinie.

Z ciekawych rzeczy to jak jest odpięty tylny buzzer nie ma błędów a jak odepne przedni to błąd się pojawia.

Opublikowano

Może BCM uwalony.

Opublikowano
  • Autor

Na ten moment jest wypięty tylny buzzer i mam wpięty w piny 35a i 53a głośniczek na krótkich kablach, masa na pinów 17 w 73b się pojawiła, czujniki czytają odległości błędów brak, dźwięku z głośnika brak 🤣

Opublikowano
  • Autor

O jest nowy błąd 

17706636614781803092190162102617.jpg

Opublikowano

Ma samym zapłonie? Jak tak to aku może wyczerpane.

Opublikowano
  • Autor

Oprócz tylnego buzzera wszystko działa.

PDC ruszyło, jest masa na 78b/17, w ustawieniach MMI mam opcje głośności i ściszania mediów i tylko przedni buzzer wydaje dźwięki przy cofaniu i dojeżdżaniu do przeszkody. 

 

System działa a ja nie wiem czemu działy się takie jaja.

Edytowane przez pukacinio1

Opublikowano
W dniu 9.02.2026 o 21:19, pukacinio1 napisał(a):

Oprócz tylnego buzzera wszystko działa.

PDC ruszyło, jest masa na 78b/17, w ustawieniach MMI mam opcje głośności i ściszania mediów i tylko przedni buzzer wydaje dźwięki przy cofaniu i dojeżdżaniu do przeszkody. 

 

System działa a ja nie wiem czemu działy się takie jaja.

Tak ma być, tylko początkowe lata produkcji latają na dwóch buzzerach, bodajże od 18 roku przód i tył jest obsługiwany na jednym buzzerze montowanym z przodu. Mam to nawet ujęte w instrukcji podłączenia:

image.png.4d5de4a36445d692ea23157a4b21242d.png

 

:wink:

Edytowane przez kaju

Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.02.2026 o 16:23, kaju napisał(a):

Tak ma być, tylko początkowe lata produkcji latają na dwóch buzzerach, bodajże od 18 roku przód i tył jest obsługiwany na jednym buzzerze montowanym z przodu. Mam to nawet ujęte w instrukcji podłączenia:

image.png.4d5de4a36445d692ea23157a4b21242d.png

 

:wink:

No to od dziś będę już spał spokojnie 😁 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dołożyłem 6 czujników z przodu, mam teraz 12 czujników i kamerę z tyłu. Mam przyciski PDC oraz PLA.@Muskel1 potrzebna pomoc w zakodowaniu OPS na MMI i PLA 🙏🏻

Scan-WA1ANAFY2K2090245-20260224-1435-80847km.txt

Opublikowano
  • Autor

Taki błąd jest w 5F

17719483032537023781023099102398.jpg

Opublikowano
4 godziny temu, pukacinio1 napisał(a):

Dołożyłem 6 czujników z przodu, mam teraz 12 czujników i kamerę z tyłu. Mam przyciski PDC oraz PLA.@Muskel1 potrzebna pomoc w zakodowaniu OPS na MMI i PLA 🙏🏻

Scan-WA1ANAFY2K2090245-20260224-1435-80847km.txt

Nowe kodowania:

Sterownik 09

C2500B64C0680CCD054587149CAE9CB9130B3D08000000000000000060001A00017400A204B205

Sterownik 17:

C2500B64C0780CCD054587149CAE9CB9130B3D08000000000000000060001A00017400A204B205

Sterownik 3C:

128002

Sterownik 44:

909A2101000100

Sterownik CF:

128002

Sterownik 6C:

0224060107002005400040

Opublikowano
  • Autor

Przy 17 wkleiło Ci sie z 09.

Edytowane przez pukacinio1

Opublikowano

Rzeczywiście, sorry. Sprawdziłem jeszcze raz i w zegarach masz już zakodowane, więc ignoruj 17.

Opublikowano
  • Autor

6C i 44 nie przyjmują kodowania.

Jeżeli zmienię w 09 byte 38 OPS na standard lub 360st lub w 6C wizualny wskaźnik parkowania to wtedy po wrzuceniu wsteka nie pojawia się widok kamery ani OPS

Opublikowano
7 minut temu, pukacinio1 napisał(a):

6C i 44 nie przyjmują kodowania.

Jeżeli zmienię w 09 byte 38 OPS na standard

Ma być ustawione na ops standard installed przy 8 i 12 czujnikach.

A kamera ma być camera variant RVC installed

Takie jest prawidłowe kodowanie.

Podobnie jak w kamerze 6C poinieneś aktywować PLA.

W sterowniku 44 podane kodowanie jest także prawidłowe.

Opublikowano
  • Autor

Udało mi się uruchomić PLA, działa i wyświetla się na MMI. Nadal nie mogę uruchomić OPS, po zmianie w 09 byte 38 ops standard po wrzuceniu wstecznego nie uruchamia się ani OPS ani kamera na MMI to samo dzieje się po zaznaczeniu w 6C bajta wizualny asystent parkowania. Wrzucam autoscan I admap 5f i 09

Scan-WA1ANAFY2K2090245-20260304-0031-82511km.txt adpmap-09-8W0-907-063-DG_WA1ANAFY2K2090245-20260205-1650.CSV adpmap-5F-8W0-035-652-J_WA1ANAFY2K2090245-20260304-0034.CSV

Opublikowano

Wklej na próbę w strowniku 6C

0224060107002001400040

Dodatkowo w adaptacjach sterownika 09 wyszukaj adaptację:

IDE01170-Wizualny wskaŸnik systemu pomocy przy parkowaniu,OFF ,1 i zmień na wskazanie OPS

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Twojego kodowania nie przyjmuje, nie mogę zaznaczyć w 6C byrmte 4 bit 2 automatyczny pilot parkowania bo jest poza zakresem, ale zmieniłem dalszą część w byte 7 i działa 🤝

Za co odpowiadała zmiana w byte 7 ?

17726520588928762907110494052714.jpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Zmień w sterowniku 09, w bajcie 38 wartość HEX z 05 na 06.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.03.2026 o 18:26, Muskel1 napisał(a):

Zmień w sterowniku 09, w bajcie 38 wartość HEX z 05 na 06.

Nooo, tera to luksusowo się zrobiło 😂

IMG_20260404_150917.jpg

Edytowane przez pukacinio1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.