Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszczedna jazda z silnikem 1.6?


Gość elmo

Rekomendowane odpowiedzi

hyhy a mi pali srednio 20 po miescie i nie placze :P

Ja bym plakal jakby mi niezbyt mocny wolnossak tyle chlał. Serio.

Wiesz taki "niezbyt" mocny to on nie jest , w koncu 165 kucy to nie malo ;-D A co do spalania , a co mam sie powiesic ?? :P Tak serio to mam walniete sondy i dlatego chleje :) ale o dziwo na trasie kopci 9,0-9,5 przy dosyc mocnym deptaniu.

Ale to nie temat o moim silniku :) Wracajac to B5 1,8 moje poprzednie , po miescie palil mi ok. 13 litrow , w trasie ok. 10. Ciezka noga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dyskusja sie toczy dlaczego innym 1.6 pali min 8 w trasie min 13 w miescie a innym 6 i 9 odpowiednio, i ze ci co im duzo palą to jakos nie oszczednie jezdza i jak maja jezdzic czy moze cos z nami nie tak :-) [a do gadania ile co pali to : ostanie moje auto miało 700kg wagi i 1.4 silnik i w trasie paliło 4,7 - 6 a w miescie 14-18 :-) i to było zupełnie normalne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, ze spalanie powyzej 10 na trasie nie jadac na mistrza prostej oznacza problemy z silnikiem.

Zauważyłem ciekawą rzecz, jakiś czas temu wymyłem przepływkę (ale nie WD40 :rant: , tylko płynem do czyszczenia głowic magnetycznych) i od tego czasu jakby mniej pali, w trasie miałem jadąc mocno agresywnie, ale nie przekraczając 120-140 spalanie 8-8,5, a teraz mam około 7,5 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za patenty macie przeplywka czyszczenie?Niedlugo bedziecie drucik w sondzie lambda lutowac.Audi z silnikiem 1.6 to calkowita porazka pod wzgledem spalania/przyspieszania itp.Sam sie przekonalem ze 1.8T potrafi spalic mniej niz 1.6 lub tyle samo w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marewel - do końca pozostaniesz niereformowalny? Czy w końcu zaakceptujesz fakt, że tamto 1.6 było zajechane? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ty wiesz jakie ono bylo jezdziles nim?Tak sie sklada ze jestem mechanikiem i tamten silnik to byl zdrowizna przez 2 lata szklanki rano slyszalem ze dwa razy i to przez sekunde,na 10tys nie dolalem oleju z max bylo jakies 2-3mm nad min i skoncz pie***** jak gowno wiesz .I nie zakceptuje bredni o zajechanym silniku bo ogladalo go 10 osob i kazdy mowil ze silnik jest OK.Przypomne ci jeszcze raz w trasie udalo mi sie zejsc do 7.1 miasto minimum 12.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mówi o spalaniu 12l na trasie przy normalnej jeździe, to coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na tym forum ani na innym nie napisalem ze 1.6 spalilo mi w trasie 12l.Wiec idz lepiej na ryby szczupak fajnie zeruje,zamiast pisac bzdury na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...