Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszczedna jazda z silnikem 1.6?


Gość elmo

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy od trasy, bo jak byłokilka wyprzedzn, górzysty teren to ... i tak sporo to 9l, ale realne ;) Na trasie to przy 8l jedzie sie miło wg mnie. Jak ktoś chce oszczednie w miare to 7l, a baaardzo oszczednie to no może coś poniżej 7..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prędkości 70-110 to za duże spalanie. Chyba, że to 110 to wyciągałes na 3 biegu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sandałek był w trybie "emeryt" a tereny u nas to same gorki i zakrety ale nie maja one az takiego wpływu (wczesniejsze auto paliło 4,3 litra na 100km w trybioe emerty i 6,5 - 8 w trybie "but na maxa" wiec w tych terenach da sie oszczedzac tez, autko było przegladniete całe ... jeszcze ostani rzecz do jakiej nie zagladałem to katalizator.... Jak narazie mam takie wyniki 9 litrów trasa , miasto powyzej 10 - nawet boje sie sprawdzac ile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sandałek był w trybie "emeryt" a tereny u nas to same gorki i zakrety ale nie maja one az takiego wpływu (wczesniejsze auto paliło 4,3 litra na 100km w trybioe emerty i 6,5 - 8 w trybie "but na maxa"

No to już masz odpowiedź o co kaman ze spalaniem, wcześniej było dobrze teraz jest kicha to czas wybrać sie do mechanika i założyć temat w dziale Silniki benzynowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.3l/100km ?

No bez jaj, to chyba na podnośniku :P

Diesle ledwo takie wyniki osiagają.. dżizas.. :o:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było w poprzednim aucie, czytajcie ze zrozumieniem, to nie było A4 1.6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sandałek był w trybie "emeryt" a tereny u nas to same gorki i zakrety ale nie maja one az takiego wpływu (wczesniejsze auto paliło 4,3 litra na 100km w trybioe emerty i 6,5 - 8 w trybie "but na maxa" wiec w tych terenach da sie oszczedzac tez, autko było przegladniete całe ... jeszcze ostani rzecz do jakiej nie zagladałem to katalizator.... Jak narazie mam takie wyniki 9 litrów trasa , miasto powyzej 10 - nawet boje sie sprawdzac ile)

Wec ja ci podpowiem miasto-13l

Trasa 9l mam to samo.Tyle pali bo widocznie tyle lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł a moze prędkość ekonomiczna to nie 90 ...jak w większości małych autek ...tylko w A4 np 100-120km/h i wtedy akurat najmniej pali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Przy 120 nie da się zejść poniżej 7l, nawet przy stałej prędkości na autostradzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche czasu mineło ,autko jest sprawne, testów miałem okazje kilka zrobic kilka tras, tankowania pod korek itd..... a teraz wynik.... ekonomiczna jazda 80-90km/h kilka zwolnien do 60km/h i kilka razy kolo 100km/h, zero wyprzedzań, obroty z reguły 2300-2600obr/min, kilka razy 3500, teren lekko gorzysty, duzo zakretów ale typowa trasa podkarpacka(Solina itd). Czyli była to jazda jak najbradziej ekonomiczna ..... spalania 7,8 - 8,3 .

WNIOSEK moje 1.6 APD pali 8 litrów w trasie i zejscie ponizej jest bardzo trudne wrecz nie mozliwe i wymaga ..... nie wiem jeszcze czego :rolleyes: ale sprobóje sie dowiedziec ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi tyle ostatnio wyszło ale troszkę pociskałem i na klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Czytajac Wasze posty mam wrażenie, że macie problemu z Waszymy NIUNIAMI. Moja A4 z przebiegiem 140 tyś( co drugi zbiornik leje 98Pb, aby nie zanieczyszczać czesto silnika 95 Pb) pali na mieście 9,0-9,6. Natomiast robiłem nie dawno trasę 3000 km, to spaliła przy prędkości do 120 km/h 6,7-7,2 przy średnim obiciążeniu ( 3 osoby + bagaże). Mało tego VAG u mnie wykazuje sprawność Sondy Lambda 60 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje odgrzanie kotleta :P

Moja pali mi ostatnio 7,5-8 w cylku mieszanym, jestem z niej bardzo dumny :decayed:

Wniosek - tyle pali zdrowe autko, jezeli ktos mowi o spalaniu 10l na trasie, to albo trzeba zdjac gips z nogi, albo szukac problemow w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy a mi pali srednio 20 po miescie i nie placze :P

Ja bym plakal jakby mi niezbyt mocny wolnossak tyle chlał. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...