Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Na LPG zachowuje sie tak jak by brakowało gazu


Seba_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Koledzy. Mam od paru dni problem ze swoją instalacja LPG firmy Zenit. Otóż przy większych obrotach np. 3,5tys. auto nie chce jechać tak jak by brakowało gazu, lub był zapchany filtr powietrza (najgorsze jest to przy wyprzedzaniu innego auta). Gaz tankuje od 1 roku na tej samej stacji wiec wykluczam zły gaz. Filtr powietrza był wymieniany. Dodam ze na benzynie auto zachowuje się ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moeże reduktor sie pożegnał, jak masz laptopa i kabel podepnij sie i zobacz co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech ci pokaże jakie sa ciśnienia na jałowym jakie jak jedziesz jakie na max bucie i jakie jak masz wspomniany objaw, jak sie zachowuje temperatura gazu to może cos bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do gazownika samemu nic zbytnio nie wymodzisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien filtr fazy cieklej,po ostatnim tankowaniu na BP w filtrze mialem taki syf jak by smar,a cisnienie pokazywalo mi 1,5 bar,po wymianie-cisnienie wzroslo do 2bar i wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wymiana filtrow powinna byc pierwszym krokiem i fazy cieklej i lotnej - tak oczywiste ze az zapomnialem :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czas wtrysku, powyżej 30ms ECU odcina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie filtrów to co ile się wymienia w sekwencji? (sorki za ot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie filtrów to co ile się wymienia w sekwencji? (sorki za ot)

Jak się uda to raz do roku lub 10tyś , a jak się nie uda to 3x na jedno tankowanie. Miałem raz taki gnój. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie niema regóły jak sie cos dzieje warto sprawdzic ich stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze za bogata lub zauboga mieszanka gazu trzeba jechac do gazownika zeby usawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że odgrzewam kotleta ale mam ten sam problem. Seba_A4 udało ci się usunąć usterkę?? co było powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Po ostatnim tankowaniu przejechahalem ponad 3/4 butli i zaczelo szarpac. Z nadzieja ze sie poprawi zatankowalem na innej stacji do ponownie. Myslalem ze jak była jakas zla mieszanka to sie teraz wyrowna. Polepszylo sie ale nadal czuc taka mala trzesiawke jak sie dodaje gazu lub stoi na luzie. Filtry wymienialem ok 1-mc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Po ostatnim tankowaniu przejechahalem ponad 2/4 butli i zaczelo szarpac. Z nadzieja ze sie poprawi zatankowalem na innej stacji do ponownie. Myslalem ze jak była jakas zla mieszanka to sie teraz wyrowna. Polepszylo sie ale nadal czuc taka mala trzesiawke jak sie dodaje gazu lub stoi na luzie. Filtry wymienialem ok 1-mc temu.

jedz do gazownika i sprawdz wtryski. u mnie na jalowym delikatnie trzeslo buda i okazalo sie ze jeden wtrysk odmowil posluszenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był to reduktor. wymieniłem na nowy i śmiga jak rakieta. tylko dobry reduktor trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...