Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Normy prądów rozruchu akumulatorów


Olajuwon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie - wg jakiej normy podawany jest prąd rozruchu akumulatora pochodzący z dekodera Audi. Ostatnio rozkodowałem sobie moje wyposażenie i wyskoczył mi aku "J1P" o pojemności 44Ah i prądzie 220A (zakładam, że wg DIN - nie wiem czy słusznie???). Tymczasem akumulator zamontowany przez poprzedniego właściciela to Cnetra Standard 55Ah 460A (wg EN - tak podaje Centra).

Pytam, bo aku mi siada i nie wiem jaki kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie - wg jakiej normy podawany jest prąd rozruchu akumulatora pochodzący z dekodera Audi. Ostatnio rozkodowałem sobie moje wyposażenie i wyskoczył mi aku "J1P" o pojemności 44Ah i prądzie 220A (zakładam, że wg DIN - nie wiem czy słusznie???). Tymczasem akumulator zamontowany przez poprzedniego właściciela to Cnetra Standard 55Ah 460A (wg EN - tak podaje Centra).

Pytam, bo aku mi siada i nie wiem jaki kupić.

Na pewno większy nie zaszkodzi (tylko bez przesady :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej trzymaj się normy... nie można wsadzać większego bo będą problemy z naładowaniem i będzie chodził gorzej jak mniejszy...

ale jakie normy to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej trzymaj się normy... nie można wsadzać większego bo będą problemy z naładowaniem i będzie chodził gorzej jak mniejszy...

ale jakie normy to nie wiem...

No i właśnie chodzi mi o to ile ta norma prądu rozruchu wynosi (wg EN, bo tak podawana jest na większości akumulatorów), skoro w dekoderze wyskoczyło mi 220A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

raczej trzymaj się normy... nie można wsadzać większego bo będą problemy z naładowaniem i będzie chodził gorzej jak mniejszy...

ale jakie normy to nie wiem...

No i właśnie chodzi mi o to ile ta norma prądu rozruchu wynosi (wg EN, bo tak podawana jest na większości akumulatorów), skoro w dekoderze wyskoczyło mi 220A.

Skoro z kodów wyposażenia wynika, że do Twojego auta powinien

być stosowany akumulator 220A no to chyba taka jest norma -> 220A

___________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie, bo widzę, że moje pytanie jest źle interpretowane:

Czy prąd rozruchu 220A "wypluty" z dekodera podany jest według:

- Normy Międzynar. Kom. Europ. IEC,

- Normy europ. EN (stosowanej na większści sprzedawanych akumulatorów),

- Normy niemieckiej DIN, czy

- Normy ameryk. SAE?

Przykładowo, zgodnie z przelicznikiem 220A wg DIN to około 400A wg EN.

http://www.rpt.pl/index.php?content=647[br]Dopisany: 28 Maj 2009, 16:25_________________________________________________Trochę się naszukałem ale znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Prądy rozruchu Audi podaje wg DIN:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320370010332&indexURL=#ebayphotohosting

Także moje 220A wg DIN to 360A wg EN. Sądzę, że ten przelicznik jest proporcjonalny, więc komuś kto szuka akumulatora może się to przydać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...