Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Automatyczne skrzynie biegów - kilka pytań


faj3r

Rekomendowane odpowiedzi

Multi jest pomysłem genialnym... jazda niesamowita... następną będę taką brał bo już nie będzie problemów wieku dziecięcego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat zdecydowanie polecam. Niechęć wielu ludzi do tego typu skrzyni, jest oparte na mitach - "panie, pali to jak smok";"nie zbiera się";"drogi serwis" i ogólnie same negatywy. Tymczasem, skrzynia automatyczna cholernie umila jazdę w mieście, pozwala nam skupić się na innych rzeczach, niż wachlowanie biegami, w górach jest świetną sprawą, a przy wyprzedzaniu wcale nie ma problemów. Fakt - trzeba dbać o olej i filtr, ale wydatek rzędu ~500 zł na 60kkm lub więcej, nie jest chyba czymś strasznym... Dziś mamy skrzynie DSG, które radzą sobie lepiej, niż najlepszy kierowca, a zwykłe automaty mają opcję zmiany biegów ręcznie. Naprawdę - warto skłonić się ku takiej skrzyni i nie przejmować się zdaniem osób, które o automatach nie mają pojęcia, opierając swoją opinię na plotkach i legendach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat zdecydowanie polecam. Niechęć wielu ludzi do tego typu skrzyni, jest oparte na mitach - "panie, pali to jak smok";"nie zbiera się";"drogi serwis" i ogólnie same negatywy. Tymczasem, skrzynia automatyczna cholernie umila jazdę w mieście, pozwala nam skupić się na innych rzeczach, niż wachlowanie biegami, w górach jest świetną sprawą, a przy wyprzedzaniu wcale nie ma problemów. Fakt - trzeba dbać o olej i filtr, ale wydatek rzędu ~500 zł na 60kkm lub więcej, nie jest chyba czymś strasznym... Dziś mamy skrzynie DSG, które radzą sobie lepiej, niż najlepszy kierowca, a zwykłe automaty mają opcję zmiany biegów ręcznie. Naprawdę - warto skłonić się ku takiej skrzyni i nie przejmować się zdaniem osób, które o automatach nie mają pojęcia, opierając swoją opinię na plotkach i legendach...

w pełni się zgadzam :good:

i jak słyszę że automat jest bee od ludzi którzy nigdy z nim styczności nie mieli to mnie krew zalewa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, dobre opinie, tylko za mało o tiptroniku.

Mam prośbę do osób mających B7 z 2.0 tdi limuzyne w tiptroniku o kilka zdań odnośnie eksploatacji ( wymiany oleju), na co uważać przy zakupie, etc. i jeszcze jedno bardzo ważne w jakich silnikach, a konkretnie w silnikach o jakich oznaczeniach były montowane tiptroniki w B7 ?

Pytam bo zamierzam kupić właśnie taką kombinację i jak czytam o silnikach BLB, i innych z łańcuszkami to się naprawdę zastanawiam, nad sensem zmiany mojego 12 letniego A6 2.8 Quattro tiptronic z LPG....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, dobre opinie, tylko za mało o tiptroniku.

Mam prośbę do osób mających B7 z 2.0 tdi limuzyne w tiptroniku o kilka zdań odnośnie eksploatacji ( wymiany oleju), na co uważać przy zakupie, etc. i jeszcze jedno bardzo ważne w jakich silnikach, a konkretnie w silnikach o jakich oznaczeniach były montowane tiptroniki w B7 ?

Pytam bo zamierzam kupić właśnie taką kombinację i jak czytam o silnikach BLB, i innych z łańcuszkami to się naprawdę zastanawiam, nad sensem zmiany mojego 12 letniego A6 2.8 Quattro tiptronic z LPG....

Jak znajdziesz kogoś kto ma B7 2,0TDI z Tipem to stawiam Ci piwo. Jeszcze się z takim czymś nie spotkałem... a z chęcią bym zamienił mojego multi na tipa ale pod warunkiem żeby było quattro, bo jeśli chodzi o multi produkowane od 2005 to złego słowa o tej skrzyni nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym nakładem - więcej wyciągniesz z diesla ;)

Odnośnie pytania dot. tipa w B7 - ten rodzaj automatu występował w:

BGB - 2.0TFSi 200KM

BWE - 2.0TFSi 200KM

BKN - 3.0TDi 204KM

ASB - 3.0TDi 232KM

AUK - 3.2 256KM

BBK - 4.2 344KM (S4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BGB - 2.0TDi 200KM

BWE - 2.0TDi 200KM

Chcialbym zeby seryjnie wychodzily takie 2.0TDi... :) poprawilem ;)

Tym samym nakładem - więcej wyciągniesz z diesla ;)

Odnośnie pytania dot. tipa w B7 - ten rodzaj automatu występował w:

BGB - 2.0TFSi 200KM

BWE - 2.0TFSi 200KM

Czy ja wiem czy więcej wyciągniesz ze 140 koni niż z 200 ? no ale moze

Dzięki za kody silników mam pytanie:

Wiecie moze które BGB czy BWE są montowane w B7 do Quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipa nie wkładali do FWD ;) Wiec tam musi siedzieć Q.

BGB był produkowany do sierpnia 2005 - od września tego samego roku zastąpił go BWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie specjalnie nie pocieszyłeś... :mysli:

Piszesz zebyś zamienił - dlaczego ?

Nie koniecznie podatność na soft ale, że z tipem wkładali quattro i tego mi brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem ale multitronica bym się bał ruszać więcej niż soft a tip - w zasadzie bezpośredni następca skrzyni jaką ja mam... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o warsztat z czystym sercem moge polecic wam ediparts automat, ten koles pracowal kiedys pod inna nazwa, ale wiem ze jest dluuuugo na rynku. serwisowalem u niego swojego multitronic'a. i nadal robie wymiane oleju. polecilem ich kumplowi a6 tiptronic, jak narazie, na jego szczescie robi tylko wymiane oleju, ale widze ze nie narzeka. gosc liczy bez jakis rewelaycyjnych cen, ale jak z nim rozmawiasz czujesz ze dobrze trafiles, nie to co slyszalem o ich sasiedniej firmie autoprecyzja.

link do www http://www.ediparts.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...