Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Antyradary - możliwość dobrej ceny dla Klubu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

CB nie zawsze pomoze, fakt...

a jak jest z wykrywalnoscia AR przez policje? taki misiak strzelajacy laserem dostaje info ze pomiar zostal zakłócony? bo fotoradary chyba nie maja zadnych bajerow ze pstrykaja foto kiedy sygnal zostaje zaklocony... :mysli:

Antyradar nie zakłóca sygnałów tylko je wykrywa. LIDAR czyli miernik laserowy nie jest w stanie sprawdzić czy masz AR czy nie - od tego są specjalne urządzenia, których w PL nie ma i pewnie długo nie będzie.

ale kiedys gdzies slyszalem ze Policja wie kto uzywa AR bo widzi ze pomiar zostal zaklocony a co za tym idzie karaja delikwenta za posiadanie takiego urzadzenia...[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 14:42_________________________________________________

No tak tylko chwile jesteś bez prawka tak?

Chociaż teraz się coś zmieniło' date=' Policja chyba nie ma prawa zabrać prawka....

Coś było o tym głośno

[/quote']

Policja Ci nie zabierze, dostajesz pismo ze przekroczyles liczbe pkt i musisz sie stawic na egzamin sprawdzajacy... policja podczas kontroli wie o twojej sytuacji i chyba tylko karaja za jazde bez uprawnien (bo przekraczajac pkt je straciles)

oddajac prawko do depozytu na czas sprawdzenia kwalifikacji jestes bez dokumentu na czas oczekiwania na egzamin ( w przypadku zdawania od nowa) + ok tydzien

Opublikowano

ale kiedys gdzies slyszalem ze Policja wie kto uzywa AR bo widzi ze pomiar zostal zaklocony a co za tym idzie karaja delikwenta za posiadanie takiego urzadzenia...

Nikuś, jeszcze raz powtórzę - AR nie zakłócają pomiarów - to jest nawet sprzeczne z zasadami fizyki.

Poza tym Policja to wiele gada, a mało robi - mówią czasami takie rzeczy w tematyce fotoradarów, że śmiech mnie ogarnia.

Chodzi im tylko o to żeby zrobić koło tego dużo szumu, żeby ludzie straszne rzeczy myśleli i się tego panicznie bali.

Opublikowano

Hmmm...

Czukundur-ciekawe rzeczy opowiadasz.

Jutro sie na spota wybieram - chętnie zobaczę jak to u Ciebie jest zamontowane.

Bo skoro tak straszycie-trzeba będzie poważnie pomyśleć :mysli:

Opublikowano

Czukundur-ciekawe rzeczy opowiadasz.

Jutro sie na spota wybieram - chętnie zobaczę jak to u Ciebie jest zamontowane.

Bo skoro tak straszycie-trzeba będzie poważnie pomyśleć :mysli:

To co tutaj jest napisane to tylko cząstka tematu - ciekawe rzeczy to ja dopiero mogę poopowiadać :kox:

U nas w Warszawie i okolicach nie jest jeszcze aż tak źle, ale większość regionów PL to szkoda gadać.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam forumowiczów, chętnie się podzielę doświadczeniami z użytkowania antyradaru w autku. Używam Whistlera PRO 78 SE.

Mam go napokładzie AUDI od 4 miesięcy, jak na chwilkę obecna mogę powiedzieć tylko tyle że sprawdza się bardzo dobrze. Oczywiście to co pisali poprzednicy apropos wykrywania fałszywek z drzwi supermarketów i Stacji paliw to szczera prawda ale nawet V1 to robi więc zero kompleksów a co do skuteczności w rzeczywistości to mój model wykrywa wszystkie pasma radarowe i dodatkowo lasery. Szczerze polecam i życzę miłego użytkowania.

Opublikowano

a co do skuteczności w rzeczywistości to mój model wykrywa wszystkie pasma radarowe i dodatkowo lasery.

Na 99% wykrycie lasera to tylko informacja, że za chwilę będziesz miał rozmowę z Panem Policjantem :wink4:

Opublikowano

http://www.antyradary.phi.pl/faq.php

Czy posiadanie antyradaru jest nielegalne ?

Według regulacji prawnych obowiązujących obecnie w Polsce samo posiadanie antyradaru nie jest nielegalne. Nie wolno go jednak stosować i przewozić w stanie wskazującym na gotowość jego użycia na drogach publicznych.

Tak samo na desce może leżeć Uniden 520XL i nic ci nie mogą zrobić w tej kwestii.

Opublikowano

Tak samo na desce może leżeć Uniden 520XL i nic ci nie mogą zrobić w tej kwestii.

Nie rozumiem co ma CB radio wspólnego z antyradarami ? Poza tym jeżeli antyradar będziesz miał położony na desce to mogę się założyć, że dostaniesz mandat za to.

Poczytaj przepisy, a dokładnie to:

USTAWA PRAWO O RUCHU DROGOWYM

Art. 66.

4. Zabrania się:

4) wyposażania pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia; (...)

Takie ułożenie to wskazanie, że masz zamiar go użyć i możesz się zapierać, a i tak dostaniesz mandat, a w razie odmowy sprawa pójdzie do Sądu Grodzkiego, a tam może Ciebie czekać grzywna do 3000 zł.

KODEKS WYKROCZEŃ

Art. 97. Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Opublikowano

http://www.antyradary.phi.pl/faq.php

Czy posiadanie antyradaru jest nielegalne ?

Według regulacji prawnych obowiązujących obecnie w Polsce samo posiadanie antyradaru nie jest nielegalne. Nie wolno go jednak stosować i przewozić w stanie wskazującym na gotowość jego użycia na drogach publicznych.

Tak samo na desce może leżeć Uniden 520XL i nic ci nie mogą zrobić w tej kwestii.

koledze pewnie chodziło o to, że radia Uniden nie można sprzedawać i używać bo nie ma świadectwa koncesji. sprawa sporna.

Sory za OT

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

koledze pewnie chodziło o to, że radia Uniden nie można sprzedawać i używać bo nie ma świadectwa koncesji. sprawa sporna.

Ale leżeć sobie może na desce, a antyradar nie może nawet leżeć, bo się przyczepią.

Jakby ktoś jeździł dzisiaj Sobieskiego około godziny 13 to można było spotkać coś takiego :naughty - niestety YT obcina trochę jakość, ale otwórzcie sobie w oddzielnym oknie na HD to w miarę będzie widać co chwilę błysk:

Na tym filmiku Pani z VW musi przygotować się na kwitek z Poczty :wink4:

W ciągu 50 sek. potrafiło się nadziać 8 kierowców. Próg +15km/h lub +20km/h - nie chcieli się przyznać.

Opublikowano

i co on tak przez szybę pstrykał :shocked: :?:

Opublikowano

W czasach gdy przybywa slupow i aktywnych skrzynek wartp zaopatrzyc sie a AR sam takowy posiadam(V1) i niewyobrazam sobie jazdy gdzies w miescie czy to trasie

CB nie zawsze daje rade

W sobote wracalem z warszawy do tomaszowa to zadna pucha nie byla zaladowana :evil: w miare spokoj na drodze a oni kaza mi jechac 50

Kto raz sprobuje juz sie bez tego nie ruszy :)

Jeden jedyny raz dostalem fote zrobiona od tylu ( akurat wtedy nie mialem V1) a na CB powiedzieli ze nie ma fotoradaru wystawionego

Takze polecam :kox:

Opublikowano

i co on tak przez szybę pstrykał :shocked: :?:

Głowica w grillu, obiektyw za przednią szybą, lampa na dachu :wink4:

Opublikowano

W czasach gdy przybywa slupow i aktywnych skrzynek wartp zaopatrzyc sie a AR sam takowy posiadam(V1) i niewyobrazam sobie jazdy gdzies w miescie czy to trasie

CB nie zawsze daje rade

W sobote wracalem z warszawy do tomaszowa to zadna pucha nie byla zaladowana :evil: w miare spokoj na drodze a oni kaza mi jechac 50

Kto raz sprobuje juz sie bez tego nie ruszy :)

Jeden jedyny raz dostalem fote zrobiona od tylu ( akurat wtedy nie mialem V1) a na CB powiedzieli ze nie ma fotoradaru wystawionego

Takze polecam :kox:

Kolego nie wyobrażam sobie jeździć przez cały czas np. po Warszawie z włączonym AR V1. Jest tyle zakłóceń ,że szok.Jeżdżąc po dużym mieście jest tyle zakłóceń ,że po prostu dostajesz znieczulicy na jego sygnały i przeważnie nie reagujesz na niego wtedy kiedy jest potrzeba.Ale za to jazda w trasie to już sama przyjemność ,a w połączeniu z CB to już cudo.I prawdą jest ,że większość słupków jest nieczynna, lecz nie wszystkie i tym którzy posiadają takie urządzenie mają lepszy komfort podróżowania.

@ lukaszr tak przy okazji jeśli znajdziesz chwilkę czasu wrzuciłbyś na forum lub na PW poprawne ustawienia V1 na Polskę i na EU.

Opublikowano

Kolego nie wyobrażam sobie jeździć przez cały czas np. po Warszawie z włączonym AR V1.

Ja jeżdżę, ale na małym u :naughty: Trochę to ryzykowne, bo już raz bym się wpakował na Fotorapida na trójnogu w centrum, ale w porę go zauważyłem i hamulce sprawdziłem przy okazji :tongue4:

Ale za to jazda w trasie to już sama przyjemność ,a w połączeniu z CB to już cudo.

Otóż to właśnie, lepiej bym tego nie ujął :kox:

I prawdą jest ,że większość słupków jest nieczynna, lecz nie wszystkie i tym którzy posiadają takie urządzenie mają lepszy komfort podróżowania.

Nadmienię, że nie chodzi tutaj o nagminne łamanie przepisów RD, ale o komfort w takich sytuacjach, jak chowane po krzakach fotoradary, ustawiane w dziwnych miejscach, ustawiane tylko żeby zgarnąć kasę, a nie w celach prewencyjnych.

@ lukaszr tak przy okazji jeśli znajdziesz chwilkę czasu wrzuciłbyś na forum lub na PW poprawne ustawienia V1 na Polskę i na EU.

Na PL (G- strzałka góra, D- strzałka dół):

1 - G

2 - G

3 - G

4 - G

5 - D

6 - G

7 - D

8 - G

A - G

b - D

C - G

d - D

E - G

F - G

G - G

H - G

I - G

J - G

u - D

u z kreską - D

AR w takim ustawieniu ma włączony EURO MODE, ma ustawiony początkowy MUTE w K, X na 5 sek., Guard On w Ka, regulowany manualny MUTE za pomocą wewnętrznej gałki i POP ON.

Jeżeli chcecie jeździć po Europie to warto włączyć pasmo Ku, bo w niektórych krajach są jeszcze stare fotoradary działające w tym paśmie - czyli H powinno być G.

Opublikowano

lukaszr ,a czy nie jest jeszcze czasami tak ,że w ustawieniu na PL mamy ustawione zawężone pasmo KA ,a na Eu. powinno być rozszerzone.Popraw mnie jeśli się mylę ,ale gdzieś chyba o tym czytałem.

Opublikowano

lukaszr ,a czy nie jest jeszcze czasami tak ,że w ustawieniu na PL mamy ustawione zawężone pasmo KA ,a na Eu. powinno być rozszerzone.Popraw mnie jeśli się mylę ,ale gdzieś chyba o tym czytałem.

Ustawienie EURO MODE wiąże się z ograniczeniem pasma Ka praktycznie tylko do przemiatania 34.0 i 34.3 GHz (okrojenie o jakieś 80 albo 100 GHz). Przełączając tryb EURO MODE na OFF włączasz duże A, pasmo się poszerza, ale kolega mi mówił, że jak testował V1 na AD9 w tych dwóch opcjach to na małym A było znacznie gorzej.

Dlatego też nie ma sensu przełączać się na EM OFF, bo w rzeczywistości może się okazać, że jedyne co uzyskasz to obcięcie X.

Oczywiście trzeba włączyć Ku.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Też się przymierzam do takiego wynalazku, ale widzę że temat jest obszerniejszy i bardziej skomplikowany. Myślałem, że AR za 400 - 500 zł, jakiś Whistler czy Beltronic załatwi sprawę a to nie takie oczywiste. Panowie czy możecie podać konkretne symbole i nazwy pewnych i sprawdzonych AR oczywiście poza referencyjnym i jednak nie tanim V1?

Opublikowano

Też się przymierzam do takiego wynalazku, ale widzę że temat jest obszerniejszy i bardziej skomplikowany. Myślałem, że AR za 400 - 500 zł, jakiś Whistler czy Beltronic załatwi sprawę a to nie takie oczywiste. Panowie czy możecie podać konkretne symbole i nazwy pewnych i sprawdzonych AR oczywiście poza referencyjnym i jednak nie tanim V1?

Jeżeli chcesz kupić coś w miarę dobrego to niestety musisz liczyć się z wydatkiem około 1500 zł.

Reszta to jednak tylko zbędny wydatek.

Opublikowano

Czyli z tego co piszesz jednak ten V1 jest godny polecenia. Bo 1500 a 1800 to już "drobna różnica"... :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.