Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Zerwany pasek od klimy


tomeklucky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki. Jechałem dziś sobie spokojnie moim AUDIkiem A4 2.5tdi V6... miałem lekko uchyloną szybę, nagle poczułem zapach palonej gumy :mysli: pomyślałem sobie że się zatrzymam i sprawdzę czy to u mnie... jak tylko zwolniłem zapaliła mi się kontrolka od akumulatora i przestało działać wspomaganie. Zdjąłem pokrywę silnika i pasków... moim oczom ukazał się przecudny widok... PASEK OD KLIMY WKRĘCIŁ SIĘ W PASEK KLINOWY :shocked:

Czym mogło to być spowodowane i czy możliwe że będzie trzeba wymienić coś więcej nią paski???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pasek tarł aż się przetarł (zapach) a później się wkręcił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony :(

co to takiego?[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 22:00_________________________________________________ok już znalazłem... ale cena nowego nie jest pocieszająca 1500-2000zł :slina:[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 22:04_________________________________________________tak na marginesie nie wiecie może gdzie w okolicach Łomży można wymienić olej w skrzyni (automat) i ile to kosztuje?[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 22:07_________________________________________________Hej. U mechanika po rozebraniu przodu okazało sie że powodem pęknięcia paska była zatarta rolka napinacza paska od kilmy :> czyli pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolki i napinacze paskow wieloklinowych wymienia sie razem z paskiem rozrzadu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej + filtr w automacie to 600-700zl. Olej ten jest drogi kolego i troche go tam wchodzi. Poza tym sa dwa sposoby dolewania tego oleju, gdzies czytalem ale musisz poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeden sposob to dolewanie, czyli spuszczenie chyba 70% i dolanie 70% nowego. Jest filtr oleju tak sie sklada ze mam jeden na zbyciu i moglbym odstapic po nizszej cenie. Te dwa sposoby zmiany oleju sa gdzies opisane ale nie pamietam juz gdzie, zalezalo to od przebiegu i czy juz wczesniej byl zmieniany ten olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz jak auto było serwisowane, nie ma wiarygodnej książki itp to znak że trzeba wymienić wszytkie paski, rolki i inne elementy wchodzące w skład napędu i obsługi pasków w Twoim aucie!

Koszty naprawy "strzelonego" rozrządu będą bardzo bardzo duże..... :strzal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...