[ALL B5] RNS-E czy jakieś inne radio 2-dinowe ?

209 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ,chce sobie zamontowac jakies radyjko 2-dinowe i mam maly dylemat czy ?

1-RNS-E z A6 bo bedzie pasowac do A4 B5

2-Czy jakas stacja multi medialna np:

-JVC KW-AVX 810

-KENWOOD DDX 7029

-czy moze jakas inna opcja

Kasa ok 2-2,5 tys zl ,jakie widzicie wady i zalety wyzej wymienionych opcji .Zaznaczam ze nie zalezy mi tak bardzo na nawigacji wiadomo pozyteczna rzecz :kox:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

RNS-E to oryginał... wygląda pięknie i tak też się komponuje... choćbyś niewiem co kupił to zawsze będzie się wyróżniać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tylko RNS...Grazny ma racje!!! prezentuje się świetnie w audi...niezły bajer...ja też się zastanawiałem i szukałem na necie różnych radyjek...ale jak porównałem, to tylko RNS!!! wkrótce będę montował..RNS +montaż ok.2000zł. :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam jeszcze takie pytanie z racji tego ze w tym temacie jestem kompletnie ciemny :cool1: to prosze mi powiedziec czy jesli zakupie RNS-E to do ogladania DVD czy TV musze jeszcze dokupowac jakies tunery czy adaptery i ile takie cos kosztuje i czy bedzie to czytalo filmy z kompa (divix) .Bo jesli trzeba jeszcze cos dokupowac to moze jednak lepej kupic jakas stacje multimedialna bo tam jest juz wszystko .Chetnie bym sobie takie cos zapodal i juz zakupilem konsole srodkowa po ll lifcie pod radio 2-dinowe ale nic na ten temat niewiem i licze na wasza pomoc i wyrozumialosc :embarrassed: .Pozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tuner TV 1000zł

dvd... pewnie z 500zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tuner TV 1000zł

dvd... pewnie z 500zł

RNS-E 2500zl = ok 4000zl :shocked: napewno jeszcze jakies pierdulki beda potrzebne a ja sie chcialem zmiescic w kwocie 2-2,5 tys wiecnie chyba lepiej kupic cos innego np JVS,KENWOODA :confused4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no i gdzie dorobisz ramkę żeby to ładnie pasowało do konsoli?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no i gdzie dorobisz ramkę żeby to ładnie pasowało do konsoli?

Nie takie rzeczy sie dorabia :naughty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

RNS-E do konsoli B5 nie pasuje tak jak do konsol B6 i B7. Dlatego w Twoim przypadku warte zastanowienia jest kupno stacji multimedialnej jakiejs uznanej marki. Dzieki temu bedziesz mial wiecej(bluetooth, dvix etc) niz oferuje RNS-E za mniejsze pieniądze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1-RNS-E z A6 bo bedzie pasowac do A4 B5

Jak już to tylko z A6 bo tylko taka będzie najlepiej pasowała - nie idealnie.

BTW NIE KUPUJ RNE-E :!:

Poza wyglądem estetycznym nic więcej nie przemawia za takim radiem. Tym bardziej jak napisałeś że nie zależy Ci na navi...

tuner TV 1000zł

dvd... pewnie z 500zł

RNS-E 2500zl = ok 4000zl :shocked:

I tu masz odpowiedź jaki fajny sprzęt możesz mieć za takie pieniądze i to z iloma więcej opcjami jak ma takie RNS-E...[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2009, 13:54_________________________________________________

RNS-E do konsoli B5 nie pasuje tak jak do konsol B6 i B7. Dlatego w Twoim przypadku warte zastanowienia jest kupno stacji multimedialnej jakiejs uznanej marki. Dzieki temu bedziesz mial wiecej(bluetooth, dvix etc) niz oferuje RNS-E za mniejsze pieniądze.

Ja bym to nawet z B6 wywalił :gwizdanie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no i super, wstawiam sobie takie coś zamist navigona i.... co z całą ramka w koło? przecież będą tam dziury po radiu (radio ma inny kształt zakrywający to wszytko wkoło) a to jest prostokątne zwykłe 2din :mysli:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu jest do B6, do B5 pewnie też by się znalazło.

Ciekawe czy mają takie coś w ASO :mysli:

http://www.allegro.pl/item652334984_audi_a4_po_2002_ramka_radiowa_2din_niemiecka_jako.html[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2009, 17:07_________________________________________________Tu jest nawet cały komplet, ale cały czas do B6 :kwasny:

http://www.allegro.pl/item653236564_ramka_radiowa_2din_navigacja_audi_a4_od_2002r.html

szukam dalej do B5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do b5 jest specjalna ramka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do b5 jest specjalna ramka

Ori, czy jakaś "domowa" robótka :?:

Gdzie szukać bo na allegro nie widzę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no właśnie ja też nie i jestem póki co w czarnej du.... stąd pytam, bo moje 2300zł leży w kartonie ;(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no właśnie ja też nie i jestem póki co w czarnej du.... stąd pytam, bo moje 2300zł leży w kartonie ;(

A co zakupiles ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wszystko zalezy czy chcesz miec ori - czyli rns-e (choc przy b5 - to ori nie jest) mozna juz kupic za 1400 zł - TV jest zbedne - zaufaj mi, a dvd to koszt rzedu 400-500 żł + jeszcze antena gps - 40 zł i przejsciowki, kostki do instalacji bez can.

Navi jest coraz lepsza - ostatnia mapa jest naprawde dokladna - moze nie tak jak automapa czy garmin ale jezeli nie jezdzisz po jakis kompletnych zadupiach to w zupelnosci Ci starczy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i dalej nie wiem co za ramkę można kupić ;(

A co zakupiles ?

JVC KW-AVX810

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i dalej nie wiem co za ramkę można kupić ;(

A co zakupiles ?

JVC KW-AVX810

No wlasnie nad takim samym radyjkiem mysle ,praktycznie albo to RNS-E :good:

A jak zakupic dvd do rns-e to bedzie odtwarzac plytki nagrane z kompa (DIVIX)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zależy czy DVD ma taką funkcję. Ja szczerze mówiąc polecał bym jakaś stację multimedialną - masz All in 1, bez dodatkowych kosztów, a niektóre również posiadają navi. RNS-E jest fajna, ale żeby jej zapewnić dodatki, musisz sporo kasy włożyć. Żadna rewelacja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jestem zwolennikiem ORI radyjek, ale w B5 to i tak nie jest ori i tak samo trzeba rezac. a po drugie w b7 RNS spelnia wiecej funkcji niz tylko sluchanie muzy i sie fanie integruje z fisem, BT, kiera multi itp itd..

wiec w b5 bym wstawial jakies bajeranckie radyjko 2din... szczegolnie ekran dodytkowy bedzie duza przewaga w stosunku do rns-e.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jestem zwolennikiem ORI radyjek, ale w B5 to i tak nie jest ori i tak samo trzeba rezac.

Czy to B5, B6, B7 to mając radio 1din trzeba podobne pieniądze zapłacić za założenie RNS-E. Nie ma tu znaczenia jaki model A4. Do B5 musi być z A6 żeby lepiej krawędzie się dopasowały i to jedyna różnica.

a po drugie w b7 RNS spelnia wiecej funkcji niz tylko sluchanie muzy i sie fanie integruje z fisem, BT, kiera multi itp itd..

O tak, to jest spory plus RNS-E w B7 :good:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jestem zwolennikiem ORI radyjek, ale w B5 to i tak nie jest ori i tak samo trzeba rezac.

Czy to B5, B6, B7 to mając radio 1din trzeba podobne pieniądze zapłacić za założenie RNS-E. Nie ma tu znaczenia jaki model A4. Do B5 musi być z A6 żeby lepiej krawędzie się dopasowały i to jedyna różnica.

a po drugie w b7 RNS spelnia wiecej funkcji niz tylko sluchanie muzy i sie fanie integruje z fisem, BT, kiera multi itp itd..

O tak, to jest spory plus RNS-E w B7 :good:

Hehe - ale te funkcje, to nie tylko w B7 - B6 zapewnia to samo. :naughty: Zresztą wiele stacji multimedialnych ma podobne funkcje: BT, navi, dvd, dvix, mp3, itp itd, więc nie wiem w czym różnica. Jeśli ktoś chce mieć pseudo ori sprzęt z B6,B7 w B5, to sobie zamontuje RNS-E, w przeciwnym wypadku można się rozglądać za czymś innym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hehe - ale te funkcje, to nie tylko w B7 - B6 zapewnia to samo. :naughty:

Nie wiem czy nie ma przypadkiem jakis różnic w FISie :mysli: w tym temacie jestem zielony :embarrassed:

Zresztą wiele stacji multimedialnych ma podobne funkcje: BT, navi, dvd, dvix, mp3, itp itd, więc nie wiem w czym różnica. Jeśli ktoś chce mieć pseudo ori sprzęt z B6,B7 w B5, to sobie zamontuje RNS-E, w przeciwnym wypadku można się rozglądać za czymś innym.

swego czasu byłem mocno zajawiony na RNS-E, ale jak zobaczyłem co potrafi głupie radyjko za 1200 zeta to mi delikatnie przeszło... Wszystko zależy od tego co kto chce mieć w aucie. Dla mnie RNS-E to taka ori navi, którą można rozbudować - autor wątka na wstępie napisał że na navi mu nie zależy. Poza tym koszta jakie trzeba ponieść za rozubowę RNS-E są dosyć wysokie w porównaniu z fajną stacją multimedialną, która i tak będzie miała większe możliwości.

Oczywiście że każdy zamontuje co mu się spodoba. Dudi zapytał co o tym myślimy - wyraziłem moją opinię :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jarko - jak najbardziej popieram, żebyś mnie źle nie zrozumiał :naughty: Ja również jestem za montażem dobrego kombajnu multmedialnego - szczególnie, że za kpl RNS-E (z dodatkami) trzeba wyłożyć ok 4000pln. Za tą cenę jest już "kosmos" sprzęt do auta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

poszukajcie na forum rs4, ktos tam produkuje nowy front do rnse pasujacy do b5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie spodziewalem sie ze wiecej bedzie zwolennikow jakiejs stacji multimedialnej niz RNS-E ,moze to i lepiej bo rowniez bardziej sklaniam sie w ta strone .W tych pieniadzach znajdzie sie jakies uzywane radyjko z nawigacja :kox: ,no i panel dotykowy fajny gadzecik :naughty: tylko trzeba pomyslec nad przednim panelem :mysli: macie jakies pomysly :cool1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dotykowy panel jest fajny, jak go czyścisz 2x dziennie :> Obraz przysłaniany przez tłuste odciski palców nie jest zbyt atrakcyjny :naughty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a problem tego że będzie to nie pasować dalej jest pomijany, kupcie se te radia 2din i niech leży jak moje, bo paneli do b5 nie ma póki co albo ja nie mogę trafić. Na allegro pisałem do wszytkich którzy mają przejścióki do b6,b7 itd mówią że do b5 nie ma. w ASO przez tel "takie rzeczy to tylko w erze" :>

Jakieś pomysły? aaa w poważnej firmie car audio koszt takiej ramki indywidualnej to ok 600zł :polew: i widziałem że szału nie ma, sam se mogę wyszpachlować takie coś i polakierować, precyzja.... hmmm no taka tłuczona na sztuki przez maszynę jest lepsza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta