Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Zębatka od ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

wczoraj byłem wymienić tylne tarcze hamulcowe i wszystko szło super dopóki koleś nie wybił żębatki od abs'u gdy ją wybił to oczywiście pękła i teraz mimo wymienionych tarcz klocków i łożysk ciągle mrugają do mnie czerwone kontrolki na tablicy rozdzielczej

No i pytanie do klubowiczów jak ta zębatka sie nazywa i gdzie ją można kupić? bo objeździłem pobliskie sklepy i nikt nie widział nikt nie ma??

Pozdrawiam

Mirek

Opublikowano

443 614 149 A :hi:

wirnik czujnika obrotów dla ABS

Opublikowano

a dostaniesz w ASO :hi:

Opublikowano

według mnie to co pękło to jest koronka ABS

Opublikowano
  • Autor

nie wihjster dobrze napisł to jest "wirnik czujnika obrotów dla ABS" ale nie moge go nigdzie dostać na allegro każą mi odrzu cłą oś kupować

Pozdrawiam

Opublikowano

kolego pofatyguj sie do ASO - koszt około 75PLN

:hi:

Opublikowano

W IC 69zl.

Opublikowano

ciekawostka

w roczniku 2000 miałem cieniutką blaszkę jako wirnik ABS który nie miał szans zejść

wiec przy wymianie tarcz i łożysk musiałem kupić w ASO nowe wirniki ABS który jest zdecydowanie gruby i wyglada na porządny odlew

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam

Wreszcie udało mi sie wymienić tą zębatke :)

zębatke wkońcu dostałem na allegro

a wstawiłem ją bez użycia jakiejkolwiek siły poprostu wstawiłem ja do piekarnika na 200 stopni i wpadła na swoje miesce bez użycia jakiejkolwiek siły

Pozdrawiam i dzieki za posty

Opublikowano

tez myslałem nad kupnem nowej, w ASO Autorud powiedzieli mi 76zł/szt, ale udało mi sie je zbic przez otwory na sruby, pozniej przeczysciłem papierem sciernym i jest czysta, ładna;] i kontrolka sie nie swieci :kox:

Opublikowano

a wystarczyło go trochę podgrzać też wymieniałem tarcze samemu, wirnik trochę podgrzać palnikiem lekko stuknąć w wirnik i wyleci zagrzaną wkładamy na nową tarcze na początku jest luźna ale jak ostygnie to będzie trzymała :>

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

właśnie ta zębata tarczka czujnika abs z tylu mi pękła. zauważyłem to dopiero jak zaczęła grzechotać i abs zaczął sie wyłączać. trochę sie ta tarcza wyrobila i jest teraz luźna i ciągle spada. zdemontowałem ja i będę miał dziś/jutro nową za ok 80zł.

mam pytanie odnośnie montażu. czy ja nowa mogę zamontować bez problemu nabić na tarcze, czy musze jak wyżej najpierw podgrzać? jestem w stanie sam to zrobić bez żadnego palnika? czy z takimi rzeczami lepiej do serwisu?

pozdrawiam

Opublikowano

właśnie ta zębata tarczka czujnika abs z tylu mi pękła. zauważyłem to dopiero jak zaczęła grzechotać i abs zaczął sie wyłączać. trochę sie ta tarcza wyrobila i jest teraz luźna i ciągle spada. zdemontowałem ja i będę miał dziś/jutro nową za ok 80zł.

mam pytanie odnośnie montażu. czy ja nowa mogę zamontować bez problemu nabić na tarcze, czy musze jak wyżej najpierw podgrzać? jestem w stanie sam to zrobić bez żadnego palnika? czy z takimi rzeczami lepiej do serwisu?

pozdrawiam

dasz rade bez problemu sam nabić :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.