Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Olej w zbiorniczku po wymianie głowicy


salaj11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłośników Audi

Przepraszam ze temat może nie nowy ale czytają inne nic mi nie pomogły wiec szukam rady

Jakis czas temu zniknęło mi ponad litr płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, wiec dolałem i po kilku dniach pojawił sie olej ale tak na ostro ze aż zrobiła sie zawiesina. Pojechałem do majstra stwierdził ze uszczelka wiec remont:nowe uszczelki, sprawdzanie czeczelności na gorąco itp itd. praktycznie cały osprzęt na nowo i dobrych firm a uszczelki oryginały, sprawdzali mi chłodniczke olejowa i była szczelna przy okazji zrobili rozrząd w sumie 3.5 kafla. Mówie każdemu może sie zdażyć. No ale jak zrobiłem około 400 km znowu zaczął sie pojawiac olej w zbiorniczku późnej zawiesina. Wiec znowu do mechaniora ze moze chłodniczka wiec zdejmujemy i sprawdzamy prosta metoda wiadro wody powietrze w rurki i d*pa nic nie przepuszcza ani jednego bąbelka. Ale tak dla pewności założyli inna używana (bo może rozszczelnienie nastepuje po rozgrzaniu, chłodniczka była sprawdzana i tez ani babelka nie puściła) i znowu zrobiłem parę kilometrów i zaczynają oczka oleju sie pojawiać - co tu robić z tym auto ma na pewno oryginalny porzebieg jakieś 150 tyś, czy juz tylko blok mi pozostaje wymienić--przosze o pomoc co jeszcze sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie cały czas płucze silnik z pozostałości oleju :wink4: pojeździ jeszcze i spr. stan oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie przyjrzal glowicy... czy byla planowana?

przeprowadz badanie kompresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gowica była planowana nawt chciałem kupic inna bo były delikatnie wytarte gniazda na PD ale jak sie okazało te używane to dopiero miały wytarte gniazda wiec sprawdziłem szczelnośc i zostawiłem ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gowica była planowana nawt chciałem kupic inna bo były delikatnie wytarte gniazda na PD ale jak sie okazało te używane to dopiero miały wytarte gniazda wiec sprawdziłem szczelnośc i zostawiłem ją.

W jaki sposób sprawdzili ci szczelność? W środku głowicy mogą wystąpić mikropęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...