Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minusy Audi A4 - Wasze opinie


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

wystający tunel środkowy do dłuższej jeździe boli prawa noga na wysokości kolana :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystający tunel środkowy do dłuższej jeździe boli prawa noga na wysokości kolana :kwasny:

za blisko siedzisz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 wpieniał mnie włącznik świateł,czasem przy włączaniu kierunku zawadzałem i gasiłem je :wallbash:

Mało miejsca z przodu tzn zawsze haczysz o fotel w rezultacie przecierasz go :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja schowka jest rzeczywiście tandetna.

Parujące lampy - u mnie akurat lewy tył ... przednie reflektory, jakieś nieszczelne - wpadło mi do środka i zdechło pare komarów.

Wskaźnik ilości km do przejechania na baku jakiś mało dokładny - raz pokazuje więcej, raz mniej ...

Denerwują mnie zapalające się kontrolki, na niby przepalające się żarówki ...

Od jakiegoś czasu wewnątrz auta spotykam pojedyncze mrówki :kwasny: w innych autach do tej pory tego nie miałem...

Roletka w bagażniku - jej założenie pewnie mogłoby być łatwiejsze, do tego czasem potrafi spaść na naszych polskich, gładkich jak stół drogach ... dodatkowo schowek od trójkąta też potrafi się otworzyć co jakiś czas ...

Wizerunek marki mi odpowiada, bo sam jeżdżę w dresach - nie zawsze, białe kołnierzyki też często brudzę.

Także jest troche mankamentów, niemniej jednak marka mi się podoba. Detale denerwują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie minusem jest to, że marka Audi powoli robi się jak BMW. Coraz więcej dresiarzy jeździ Audicami...

No to faktycznie minus dla Marki :polew:

A co to ma do rzeczy chodzi chyba o inne minusy a nie spoleczne :tongue4:

Dla mnie ten wątek to burza mózgów - taki komentarz przyszedł mi do głowi i to napisałem. W końcu to też jest minus. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-parujące bixenony :kwasny: (a dokładnie to tylko lewy)

-schowek przed pasażerem

-cena w odniesieniu do wyposażenia i koszty dodatków.

-ilość miejsca z tyłu

-położenia przedniego podłokietnika i drążka hamulca ręcznego, beznadziejne.

Więcej wad póki co nie stwierdziłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progi - :thumbdown:

miejsce z tyłu :thumbdown: (wczoraj pierwszy raz byłem wieziony swoim audi po imprezie i z tyły nie ma miejsca na nogi :kwasny:)

do reszty się nie mogę przyczepić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wydaje mi sie ze wada typu

"parujace lampy: itp

to nie jest wada wrodzona, bo raczej tak ooo to one sobie nie parują, mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 to praktycznie same wady. Pazdzierze ostatnie.. Sam sie dziwie ze to kupilem.. :thumbdown:

Byl juz podobny temat.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - jakość nie dorasta do cenay za to auto. Wiadomo, nie ma żeczy doskonałych ale te wytarte przyciski i włacznik świateł!!!!!!!! Żygać się chce. Jaki producent w tej klasie aut maluje przyciski tak tandetną farbą??? Cała przytoczona reszta powyzej to święta prawda. Ja dodam jeszcze słaby odbiór radia, spowodowany najczęściej uszkodzeniem wzmacniacza antenowego i gnijące lampki oświetlenia tylnej teblicy rej. /Nie pisze o EGR, bo chyba :polew:tylko u mnie jest do wymiany po 130kkm./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5

Najszybszy tryb wycieraczek jest za wolny.

Słabe wyciszenie auta, siedząc w środku czuje się jakbym stał na dworze koło maski (w b6 tego nie ma) ale benzyniak i tak jest w miare cichy :), ciekawe czy każdy benzyniak nie ma wygłuszenia maski?

Wycierające sie plastiki

Mało miejsca w środku jak na bryłe auta.

Zbyt duże stopnie regulacji przesuwu fotela

W avancie na koleinach czasami skrzypka w bagażniku wożę, to roleta :angry:

Mogłoby być więcej schowków

B6

Wycierające się plastiki

Mogłoby być więcej schowków

Wg mnie b6 jest dużo lepiej dopracowanym autem od b5, oba użytkuje na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym minusem dla mnie jest to, że chyba właśnie mi się znudziło ...

Przesiadka na 320d E46 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie króre właśnie będę robił, te wahacze to totalna porażka. Mało wytrzymałe i jeszcze do tego za wysoka cena. Ja Audi 100 jechałem po szutrowej drodze 120km/h i nic się nie stało, po Łodzi jeździłem 4 lata i też wytrzymało, a A4 pojeździłem 6 miesięcy i po zawieszeniu.

Zdecydowanie za małe auto (wcześniej jeździłem 6-cio metrową limuzyną), jak dla mnie. No i plastiki do których jest przyklejona mata, w A 100 miałem ją przyklejoną do sklejki (teraz już chyba nie ma auta tak skonstruowanego), co w rezultacie niwelowało skrzypienia i inne takie.

Jestem elektrotechnikiem, a moim hobby są komputery i właśnie się bawię VAG-iem i tu na wielki plus, za***iste to jest. W A 100 robiłem wszystko za pomocą młotka i przecinaka, a Tu sobie siadam wygodnie Vag-uje i już wiem co jest. SUPER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie zauwazylem wycierajacych sie plastikow w srodku. minusy to tragiczna ilosc miejsca na nogi z tylu, niestety kiepskie wyciszenie i ogolenie sporo pierdolek na ktore prawie kazde a4 cierpi (skrzypiaca roleta, luzna klamka itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa klamka jeszcze, chodzi mi o pękającą sprężynkę.

Ale ja uważam że wyciszenie nie jest jakieś kiepskie, ostatnio mierzyłem przy 90 km/h to było cos ok 65dB (pomiar mało dokładny, bo z telefonu), ale jest naprawdę cicho, ciszej jak w passacie (bo paska tez mam). Jak się jedzie po dziurach to może te stuki są za głośne, ale to tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w passacie b5 np nie ma zadnych przeciagow w odroznieniu od audi. przy 150km/h ich nie bylo a w audi zaczynaja sie juz przy 110km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w passacie b5 np nie ma zadnych przeciagow w odroznieniu od audi. przy 150km/h ich nie bylo a w audi zaczynaja sie juz przy 110km/h...

Co Ty gadasz?? To chyba jechałeś audi od Turka. Ja mam paska (99) i A4(97). Passek jest dużo głośniejszy (o 5 db przy 120 km/h) i są przeciągi dużo głośniejsze niż w Audi. Może w tym audi co jechałeś masz drzwi opuszczone od kierowcy albo pasażera, też częsta przypadlość, kwestia wyregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to było tak w różnych audi... nie jedną jechaliśmy :wink4: a w passacie nie ma przeciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Audi 100 i A4 i w żadnej nie słyszę przeciągów. W pasku były ale drzwi się podregullwało i jest ok, ale ma tragicznie wyprofilowany tył, tzn. jak się odsunie szybkę to powietrze tak dziwnie "bije" po uszach (jak by się gdzieś z tyłu na szybie odbijało i wracało z podwójną siła), w sensie wytwarza się taki dziwny dźwięk, a w Audi jest tylko świst powietrza przy otwartej szybie. Na szczęście w pasku jest klima więc szyb się praktycznie nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...