Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Blow off w awx-sie


kadafi

Rekomendowane odpowiedzi

to zawor upustowy taki jak zaklada sie do bezynowych aut z turbina :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem dzisiaj przejeżdżał koło mnie 2.5 tdi A6 i nie miał takiego pssss jak w japońskich kosiarkach, ale coś było i jak dla mnie całkiem fajnie to brzmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już na forum był poruszany.

Blow-off i Audi się średnio lubią + efekt nie jest taki, jakiego by sobie posiadacz takiego zaworku życzył.

Tymbardziej jeśli chodzi o diesla.

Jak zakładać BOVa to tylko do Japończyka (Subaru, Nissan, Mitsu itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładać BOVa to tylko do Japończyka (Subaru, Nissan, Mitsu itp.)

Też jestem tego zdania, ale myślałem, że nawet jeśli się go założy to nie będzie efektu, a to co usłyszałem dzisiaj chodzi za mną do tej pory i tak sobie myślę, że całkiem spoko rzecz chociaż osobiście bym u siebie tego nie założył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładać BOVa to tylko do Japończyka (Subaru, Nissan, Mitsu itp.)

Też jestem tego zdania, ale myślałem, że nawet jeśli się go założy to nie będzie efektu, a to co usłyszałem dzisiaj chodzi za mną do tej pory i tak sobie myślę, że całkiem spoko rzecz chociaż osobiście bym u siebie tego nie założył

Daje sobie łeb odciąć, że prędzej słyszałeś u niego nieszczelności w układzie dolotowym, bądź problemy z turbo niż BOVa :)

Wiem o jakim świstaniu mówisz i za każdym razem (3-4 przypadki widziane/słyszane przeze mnie) było to spowodowane właśnie powyższymi zagadnieniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nieszczelność wiem jak słychać sam to miałem, to było coś innego chyba że w 2.5 tak to właśnie brzmi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem tu w irlandii a4 s-line z blow off-em i calkiem calkiem fajnie slychac i sie tak wlasnie zastanawiam czy nie zalozyc do swojego czarnego diabelka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie zalorzyć czemu nie masz tu kilka filmików jak fajnie swista tylko jest problem ze to do diesla wychodzi mega drogo w granicach 800 zł - jak by bylo tansze tez bym zalorzyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od pewnego magika od zawrów psykających że do VAGów nie poleca ich zakładania gdyż zmienia to ciśnienie w układzie przec co turbina musi nadrabiać i nadrabiać co w konsekwencji powodujejej szybsze zużycie.

Może go źle zrozumiałem więc nie będę się upierał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja probowalem w 1,8T i pupa blada-cisnienie uchodzi w atmosfere i czasem silnik gasnie,bo przez intercooler silnik nie jest w stanie zassac odpowiedniej dawki powietrza na wolnych obrotach,trzeba pomagac sobie gazem,falowane obroty-1,8T-na pewno na nie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja gdzies kiedys czytalem ze blow off-y upuszczaja wlasnie nadmiar powietrza z turbiny i ze sa bezpieczne dla aut z tyrbinami w mocniejszych autach sa seryjnie zakladane

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos Forge Spllitter ? ( http://www.awesome-gti.co.uk/product.php?xProd=7743&xSec=415 )

splitter dziala podobnie,jak seryjny DV z tym,ze czesc powietrza wraca w obieg,a czesc uchodzi z sssykiem w atmosfere- jest to hybryda pomiedzy DV a BOVem,z autopsji nie znam,ale chcialem zrobic cos takiego z DV,plan jest w toku,tylko czasu brak na wykonanie,bo zawsze cos innego jest do zrobienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz mam zaprzyjaznionego mechanika ktory zajmuje sie profesjonalnym przygotojaniem japonczykow do driftu

spytam sie go czy byloby to wykonalne bez zadnych odaw o silnik i turbo i wtedy podejme decyzje ja bym byl za :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko tylko zastanawia mnie to ze w 1.8t tak tobie sie dzialo mam znajomego co zakladal blow off-a tu w irlandii jeszcze u irola i nic mu sie nie dzieje wszystko gra idealnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...