Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana chorusa na jakiś CD


MIIKEW

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze jedno wyjście:

Zakup radia chorus II+zmieniarka-koszt około 400 pln i wtedy wszytko powinno być ok.

Np: http://www.allegro.pl/item662178195_nowe_audi_chorus_ii_22cm_a3_a4_a6_itp.html + http://www.allegro.pl/item648552456_vw_audi_seat_skoda_zmieniarka_cd_zmieniacz_czesci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że czemu niby mam coś emulować ? przecież mój licznik ma CANa, to znaczy że concert cd nie ma ? czy co wreszcie ?

masz 100% pewnosci?? Muszą być zegary VDO12 według panów z Elektrody. Samo podswietlenie i wyłaczanie sie zrobisz bez problemów ale z RDS to juz kwestia szczęścia :gwizdanie:

Jest jeszcze jedno wyjście:

Zakup radia chorus II+zmieniarka-koszt około 400 pln i wtedy wszytko powinno być ok.

Np: http://www.allegro.pl/item662178195_nowe_audi_chorus_ii_22cm_a3_a4_a6_itp.html + http://www.allegro.pl/item648552456_vw_audi_seat_skoda_zmieniarka_cd_zmieniacz_czesci.html

chorus2 też leci po Canie, bezproblemowym rozwiazaniem jest kupno Concert1(kaseciak) i zmieniarki do niego :good: po podaczeniu nic nie bedziesz musiał przerabiać, ewentualnie uruchomić zmieniarke na vagu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w tyum concercie1 (kaseciak) też występuje ten problem z prockiem i głośnością ? bo jeżeli tak to takie rozwiązanie odpada

takie mam zegary

http://fotohub.pl/uploads/aab567c05ec42582b20a55281b3a5db0/soc288ce2f9675fbd2dd59a04488715f0f.jpg

....

To zależy na jakim procesorze jest zrobiony. Bo przez kilka lat produkcji radyjka były różne procki wstawiane i jedne są takie, że szwankują a inne nie

Czytaj tutaj -> http://www.a4-klub.pl/smf/b5_concert_nie_dziala_regulacja_glosnosci-t1277.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde mi dalej by zależało na zwykłym CD a nie zmieniarce, jeszcze sie zastanawiam jaki bylby cały koszt założenia navigacji wraz z wymianą kosza i kimatronika

Ty chyba byś klimatronika nie zmieniał chyba tylko go przesunął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde mi dalej by zależało na zwykłym CD a nie zmieniarce, jeszcze sie zastanawiam jaki bylby cały koszt założenia navigacji wraz z wymianą kosza i kimatronika

napewno wiekszy niz tego concerta, i dotego problem ze znalezieniem kosza 2din, ostatnio znajomy taki kosz wyrwał za 300zł wraz z klimatronikiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem że większy koszt ale też sprzęt lepszy, ja tam na dole pod klimatronikiem mam popielniczke więc chyba musiałbym ją wywalić jakoś

czy on lepszy taki to nie wiem, nawigacja nie ma uaktualnień, system nie jest dokładny, nie wem jak jest z napedem CD czy on przypadkiem nie jest dla mapy :mysli: lepiej juzby było RNS-E jakostam upchać, ale to też by były potrzebne przeróbki i pozatym koszta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisze że concert 2 wszedł bez niczego i pokazuje rds i nie gasnie po 1h i podświetlenie też działa

Zegary mam liftowe. Połączyłem je z radyjkiem Concert II kabelkami CanH i CanL. I RDS zadziałał cheesy

Radio działa OK. Wyłącza się jak wyciągnę kluczyki ze stacyjki, jest wszystko podświetlone i nie wyłącza się co godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisze że concert 2 wszedł bez niczego i pokazuje rds i nie gasnie po 1h i podświetlenie też działa

Zegary mam liftowe. Połączyłem je z radyjkiem Concert II kabelkami CanH i CanL. I RDS zadziałał cheesy

Radio działa OK. Wyłącza się jak wyciągnę kluczyki ze stacyjki, jest wszystko podświetlone i nie wyłącza się co godzinę.

tak ale jak byś doczytał, on ma liczniki z przeszczepu do wersji 95 polifty dołożone, i dalej w watku jest poruszony temat że jak założyli inne radio concert2 to juz rds nie działał, ten temat rozpisany jest również na elektrodzie :wink4: Najlepiej napisz do niego PW jak to dokładnie zrobił :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisze że concert 2 wszedł bez niczego i pokazuje rds i nie gasnie po 1h i podświetlenie też działa

Zegary mam liftowe. Połączyłem je z radyjkiem Concert II kabelkami CanH i CanL. I RDS zadziałał cheesy

Radio działa OK. Wyłącza się jak wyciągnę kluczyki ze stacyjki, jest wszystko podświetlone i nie wyłącza się co godzinę.

Czytaj mistrzu dokładnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli wniosek jest taki że musze kupić dobre radio concert 2 CD i powinno zadziałać bez problemu, bez emu, bez ciągnięcia dodatkowych kabli i takie tam, bo mój chorus ma podłączone w tej chwili canl i canh do liczników, jedyne co to może w concercie jest gdzie indziej wyprowadzenie tej szyny can (na innych pinach) ale ogólnie :

NOWY LICZNIK (II LIFT) + CONCERT CD Z CANEM POWINIEN ZADZIAŁAĆ BEZ DODATKOWYCH MODYFIKACJI

no już napisałem do niego wcześniej, czekam aż się ujawni w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli wniosek jest taki że musze kupić dobre radio concert 2 CD i powinno zadziałać bez problemu, bez emu, bez ciągnięcia dodatkowych kabli i takie tam, bo mój chorus ma podłączone w tej chwili canl i canh do liczników, jedyne co to może w concercie jest gdzie indziej wyprowadzenie tej szyny can (na innych pinach) ale ogólnie :

NOWY LICZNIK (II LIFT) + CONCERT CD Z CANEM POWINIEN ZADZIAŁAĆ BEZ DODATKOWYCH MODYFIKACJI

no już napisałem do niego wcześniej, czekam aż się ujawni w tym wątku :)

To czekamy na postęp prac, kiedys ja chciałem robić przekładke tego radia, ale w mojego polifta władowali stary typ licznika z analogiemi zadużo przeróbek żebyto działało, a efekt nie jest imponujacy jesli chodzi o jakość dzwieku, wiec sobie odpusciłem no chyba zeby radio za grosze wyczarował :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli wniosek jest taki że musze kupić dobre radio concert 2 CD i powinno zadziałać bez problemu, bez emu, bez ciągnięcia dodatkowych kabli i takie tam, bo mój chorus ma podłączone w tej chwili canl i canh do liczników, jedyne co to może w concercie jest gdzie indziej wyprowadzenie tej szyny can (na innych pinach) ale ogólnie :

NOWY LICZNIK (II LIFT) + CONCERT CD Z CANEM POWINIEN ZADZIAŁAĆ BEZ DODATKOWYCH MODYFIKACJI

no już napisałem do niego wcześniej, czekam aż się ujawni w tym wątku :)

Witam

Pozwólcie ,że się dołączę do dyskusji.

Więc tak, myślę, że w Twoim przypadku to najlepszym rozwiązaniem byłby zakup Concerta II CD. Też się na niego zdecydowałem i nie żałuję. W Twoim autku z takimi zegarami to na pewno masz magistralę CAN. Pytanie tylko czy podciągneli ci oryginalnie kable z licznika do radia (Can H i Can L) ? Jeśli nie, to żaden problem. Zrobisz to własnoręcznie, jak np. ja :tongue4: Pod które piny podpiąć kable to chyba juz wiesz, ale dla przypomnienia dodam, że są to:

- w liczniku - szare złącze 32PIN'owe -> pin 5 CanH, pin6 CanL.

- w radiu - złącze 20PIN'owe -> pin 7 CanH, pin 12 CanL.

Sprawdzisz sobie jeszcze kodowanie w Vag'u , licznik -> adaptacja -> kanał 61 - 256, kanał 62 - 1.

Po tych zabiegach powinieneś mieć RDS na FIS'ie......ale nie jest to reguła.

Moja rada przy szukaniu radia, szukaj takiego które będzie miało z tyłu naklejke z napisem "Concert II C5/TT". Ja mam takie i wszystko działa. Kolega ma z napisem "Audi Concert" i lipa.

Co do Can Adaptera, to miałem ostatnio w rękach jeden zakupiony na Allegro (199zł) + przesyłka, i powiem ci że sprawuje sie znakomicie. Wszystko działa oprócz RDS'u. Ale na moje oczy to ty nie potrzebujesz takiego adaptera, bo niby po co ? Aby emulować sygnał cyfrowy na cyfrowy ? :kox: to przecież absurd.

Nie wiem czy cos Ci pomogłem ale jak będziesz miał jakies pytania to pisz. Tu lub na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no super że podałes model tego radia, miałem właśnie o to pytać, wielkie dzięki

natomiast jeżeli chodzi o podłączenie magistrali can to chyba mam już poprowadzone, jestem tylko ciekaw jak jest teraz przesyłana informacja do zegarów o rds, czy mój chorus nie ma przypadkiem CANA?

czy wy też możecie wejsc do swoich radii przez VAGa ? wtedy na wyświetaczu radia wyświetla mi się napis DIAGN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...