Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Brak płynu chłodzącego


A4 siano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z płynem chłodniczym który powoli znika ze zbiorniczka wyrównawczgo. Wycieków nie ma gołym okiem ubytek jest ok. 0,5 litra na 2500 km. W samochodzie jest gaz i słyszałem że może gdzieś na łączeniach od gazu ubywać a teraz jest pusty cały zbiorniczek. Zauważyłem również biały osad na gwinciezbiornika i mam pytanie czy może on jakimś cudem tamtędy parować? Może miał ktoś taki p roblem i mi coś poradzi. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do wątku mam silnik 1,8T i gaz, zauważyłem,że płyn mi też ubywa. Poziom oleju mi się nie podnosi i nie ma majonezu na korku ani na bagnecie więc wykluczam dostawanie się płynu do silnika. Nie zaobserwowałem żadnych wycieków z chłodnicy? Czy aby korki od zbiornika wyrównawczego nie posiadają jakiegoś "zaworka bezpieczeństwa" - po to aby w razie czego wyrzucać nadmiar (ciśnienia) płynu poza układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być nieszczelny korek zbiorniczka wyrównawczego. Ogólnie wycieki płynu chłodzącego są trudne do zlokalizowania, ponieważ na zimnym nie cieknie a jak się rozgrzeje to szybko odparowuje i nic nie widać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli osad na koncach wezyka suchy to najczesciej plyn ucieka tamtedy gdzie zostawia osad, ale jesli osad na korku tlusty to najczesciej olej w chlodziwie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...