Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wybrać 2.5 tdi??


artur28

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie uzbierałem sobie troche kasy i chciałbym zmienić swoją niunie na nowszy model. W grę wchodzi tylko A6 2.5 tdi avant w roczniku 2001-2002 jaki silnik polecacie o jakiej mocy o jakim kodzie i czy manual czy automat.

Obecnie jeźdźę 2.5 tdi avant 1999 AKN w manualu

Dodam że 80% jazdy robie na trasie.

Pozdro dzi/eki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do pytania bo różne opinie się słyszy o tych silnikach któreś ponoć były mnie udane i bardzo wrażliwe - pytanie które odznaczają się małą awaryjnością i.t.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym manual. Ale jak jesteś wygodnicki, z duszą taksiarza - bierz automat, nie będziesz się szarpał o urwanie 0,5 sekundy przy przyspieszaniu, tylko luz, ręka na jajkach i łokieć za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to wszystkie silniki sprawują sie nieźle ! wiec nie masz czego sie obawiać . Ostatnio zwoziłem koledze tą bryczke , naprawdę fajnie jeździ.

Ale postaram sie coś więcej dowiedzieć to dam ci znać

:quattro:

Sprawują się nieźle do czasu az posypie się klawiatura ... generalnie szukać 2,5 TDI z roczników > 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silnikach 155 i 163km nie ma problemu z pompa wtryskowa bo sa zasilane przez pompo wtryski na klawiature trzeba w kazdym uwazac ja osobiscie wybral bym 180 na manualnej skrzyni automaty jezeli ktos szybko jezdzi to niestety sie dosc sypia triptronik mniej mulitronik to calkowita kicha i jeszcze nie dosc tego bardzo drogi w naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silnikach 155 i 163km nie ma problemu z pompa wtryskowa bo sa zasilane przez pompo wtryski

prosze nie wprowadzac ludzi w błąd .... :exclaim: .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...