Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Poważny problem z elektryką


ghostRaider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy klubowicze mam dość skomplikowany problem - mianowicie moje auto dziś odmówiło mi posłuszeństwa całkowicie (rozładowany akumulator) Pomyślałem sobie nic to pozycze klemy odpalę przejadę sie podładuje będzie git ! Po odpaleniu silnik pracuje normalnie, co chwile migać zaczyna problem z hamulcem (!) ABS sie zapala i gaśnie. Po chwili jazdy włącza i wyłącza sie kontrolka airbagu. A potem na zmianę migać zaczynają (te duże czerwone na środku) Olej, Woda Hamulce. Wycieraczki prawie sie nie poruszają, po dłuższej chwili przestały działać migacze.

Przed wystawieniem powyższych usterek miałem z nim problemy następujące :

- niegasnąca kontrolka ladowania akumulatora (trzeba było przygazowac na obroty powyżej 1 k rpm) było to opisane na forum wiec nie martwiłem sie tym zbytnio

- Silnik nie grzał sie do temperatury 90 tylko do 75 - również znany temat - termostat, czujnik temperatury lub jeszcze co innego - do opanowania.

- czasem migacz prawy migał mi szybciej ( zwarcie, przerwa w obwodzie migacza ?) tez problem do zrobienia

Przedwczoraj po klikugodzinnym postoju w nasłonecznionym miejscu wsiadłem do samochodu i kontrolka aku która zawsze gasła dopiero po przygazowaniu tym razem ledwo sie paliła (żarzenie to dobre słowo) zapalił normalnie pojechałem po 4-5 km zaczął migać hamulec (!) i abs poczytałem na forum - problemów mogło być wiele ale tez do opanowania.

Co o aucie warto jeszcze wiedzieć ?

Dwa tygodnie temu zerwal mi sie pasek klinowy - natychmiast po zerwaniu samochód został zaprowadzony do mechanika (wymieniono , pasek, rolkę, pasek od klimy + kompletny rozrząd)

Posta wrzuciłem do działu elektryka gdyż na mój gust gdzieś w układzie jest zwarcie, poza tym po zerwaniu paska cos stało sie z alternatorem i przestal dobrze ładować.

Chciałem kolegów poprosić o opinie i przy okazji zapytać o dobrego elektryka we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy akumulator jak ten nie trzyma jak należy i doprowadź alternator do porządku. Takie cuda wianki zwane tez choinkami na desce rozdzielczej czasami się dzieją jak aku się rozładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że najpierw sprawdź alternator->napraw go->kup nowy aku i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...