Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Ciezko domykajace sie dzrzwi


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

tak naprawde to nie wiem o co chodzi a moze tak ma byc mialem wszesniej a4 99r i wszystkie zamykalo sie dosc lekko , przy nowym nabytku 2003r jak lekko trzasne to najczesciej sa niedomkniete i trzeba mocniej przyp......... jest tak zwlaszcza z przodu , co mozna cos tam wyregulowac jesli tak to gdzie ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znalazłem w książce napraw:

Możesz zrobić tak jak zamieścił Darkman. Drzwi mi przedni opadly z użytkowania i przy predkości >120km/h miałem drażniące szumy. Próbowałem sam wyregulować tak jak w powyższym skanie. Ciagle to samo było. Pojechałem do blacharza i załatwił mi sprawe. Regulacja 2ch przednich drzwi + wymiana uszczelki na ościeżnicy drzwi pp zapłaciłem 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem z prawymi drzwiami pasażera takie przygody... jak sie lekko pchnęło drzwi to nie chciały sie zamknąć do końca, tylko lekko załapały, probowałem regulować, smarowałem, lałem WD-40 bo myślałem ze od starości zardzewiałe, odkręcałem cały boczek drzwiowy sprawdzając czy wszystko dobrze założone i było ok, a co sie okazało... wymieniałem głośniki w przednich drzwiach, i boczek drzwiowy jest zakładany na takie plastikowe haczyki wsuwane od góry, i w jednym otworze do którego wkłada sie ten zaczep brakowało tej malej gumy (której braku przy wcześniejszych demontażach nie zauważyłem) , wyciąłem kawałek z dętki i włożyłem w to miejsce następnie wszystko poskręcałem i... ku mojemu wielkiemu zdziwieniu drzwi zamykają sie jak w nowym aucie, wystarczy lekko popchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem tez ze jak otworze delikatnie to leciutenko opadaja ok 4mm , czy regulacja tego jest tylko na slupku bo rozumiem ze to dostosowuje zatrzask do juz opadnietych ale jak zrobic zeby cale sie podniosly?? mysle ze dlatego ciasno sie domykaja i trzeba mocniej trzasnac, mieliscie taki problem ??jak uniesc drzwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaproponuje maly tescik: otworzyc przednie i tylnie drzwi na pierwszy okranicznik lekko pchnac - tylnie pewnie sie zamkna a przednie nie ... w tam przypadku obstawial bym samozamykacz to to ustrojstwo ze sprezyna wygieto w S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten problem i rozwiazanie jest banalne... wystarczy wpierw wladowac wd40 w rygle po ktorych chodzi pret (takie 4 jakby kulki) one sia zapiekaja, nastepnie nasmarowac (pamietaj ze wd40 nie smaruje). Ja tak zrobilem i jak trasnalem dzwiami to myslael ze szyba wyleci hehe ;) mam nadzieje ze napisalem to zrozumiale. Jak bedziesz mial nadal problem to wyreluguj zatrzask ktory jest na slupku (2 srubki gwiazdki).

:quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej walczę z drzwiami. Wypsikałem z pół dużego WD40 ze sworznia zawiasu wyleciało trochę rdzy ale dlaej nic to nie pomaga. Czy owy sworzeń można wyminić? Bo jeśli to nie jego wina to zapewne sprężyna samozamykacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat i powyższe pytania:

Gdzie można kupić nowy sworzeń zawiasu dolnego przednich drzwi?

Czy można zamienić sworznie z zawiasu dolnego tylnych drzwi z zawiasem przednich (czy długość i średnica sworznia jest ta sama?

uzupełnij profil !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...