Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Różnica w wielkości k03 a k04-015


grubsor

Rekomendowane odpowiedzi

EL-TEC, SSGARAGE i praktycznie kazda firma zajmujaca sie modami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciezko bedzie bo to nie jest kawalek rurki tylko troche trzeba bedzie sie naj......bac zeby to zrobic a zrobic zle to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie one ceny krzykną chodzi mi bardziej o jakiś rzemieślników którzy nie zedrą ze mnie wszystkich pieniędzy.

to ciezko bedzie bo to nie jest kawalek rurki tylko troche trzeba bedzie sie naj......bac zeby to zrobic a zrobic zle to nie problem.

To tak samo jak z kolektorem wydechowym. Każdy narzeka ile to kosztuje. Niech ktoś sam spróbuje taki kolektor pospawać to pogadamy potem, ile się trzeba naj...bać i namęczyć. TIP skomplikowany zaś tak nie jest, ale jeśli ktoś chce gotowy przepis na niego to go raczej nie dostanie. Bo po co jeden ktoś się męczył i dochodził krok po kroku jaka konstrukcja TIP-a jest optymalna na własnej skórze, a drugi ktoś ma dostać gotowy przepis :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale tip to zadna skomplikowana konstrukcja kolanko 135 i 45 stopni jakaś redukcja i jazda. Zrobie na probe z łączników elastycznych i kawałka rury podlacze vaga i sprawdzę czy jest różnica. A tak wogole czego mozna sie spodziewac po tym TIPie silnik AEB po programie @1bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś sam spróbuje taki kolektor pospawać to pogadamy potem, ile się trzeba naj...bać i namęczyć.

...i to powiedzial czlowiek,ktory wie cos o tym... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tego TIP'a można założyć pod seryjna puszkę filtra powietrza???czy trzeba koniecznie pod filtr np. pierrcorssa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem u mnie 450 zł z wysyłką i wszystkimi potrzebnymi złączkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem u mnie 450 zł z wysyłką i wszystkimi potrzebnymi złączkami.

Poziek,a masz swoja strone internetowa? pytam powaznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem u mnie 450 zł z wysyłką i wszystkimi potrzebnymi złączkami.

Poziek,a masz swoja strone internetowa? pytam powaznie...

stary dopiero udało mi się potwierdzić przyrosty KM kilku sztuk jakie zrobiliśmy w ARSie

nawet jeszcze tematu w dziale sprzedam nie otworzyłem

przyrosty mocy od 5 do 8KM i od 9 do 17Nm :kox:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba sie tym zajac...wszystka,co bedzie prowadzic do Twojego "sklepu" pomoze Ci to rozprowadzic... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tego TIP'a można założyć pod seryjna puszkę filtra powietrza???czy trzeba koniecznie pod filtr np. pierrcorssa

Właśnie o to chodzi, że jeśli komuś nie zależy na dzwięku chce jedynie praktycznie to zakłada tego sztywnego TIP-a pod seryjną puszkę filtra powietrza. Sztywny metalowy TIP nie zmienia średnicy bo się nie zapada pod względem podciśnienia panującego w dolocie do turbo kiedy turbo mocno ssa, jeśli się nie zapada to nie zmienia się średnica wew. rurki, bo zapadnięcie się gumowej rurki powoduje drastyczne zmniejszenie przepływu przez mniejszą średnicę dolotu.

Tyle tylko, że ten TIP musi być już wymiarowo wyspawany z myślą pod seryjną puszkę aby pasował doskonale, bo robiąc TIP-a pod stożek np. nie ma potrzeby trzymania się sztywno wymiarów jak pod ori puszkę. Co większa pod TIP-a wyspawanego pod seryjną puszkę trudno założyć stożek bo z przepływką jest tam mało miejsca na porządny stożek. Więc ktoś kto zamawia TIP-a musi być zdecydowany czy pod puszkę czy pod stożek. Pod stożek trzeba ten TIP nieco wydłużyć. A koszta to już zależy od kosztów materiału, jakie się ma dojście, przesyłek, no i kosztów za robocizne ze spawaniem bo TIG też kosztuje. Bo prawdą jest to, że jesli ktoś ma zarobić 50zł na takim TIP-ie to nie opłaca się tym wogóle zajmować :gwizdanie:

Zresztą sami zobaczcie ile kosztują takie gotowe TIP-y silikonowe czy nierdzewne w sklepach tuningowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...