Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Woda z klimatyzacji (klimy) cieknie na podłogę (zdjęcia)


gk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy włączonej klimatyzacji skroplona para wodna cieknie wprost pod nogi pasażera. Po wyjęciu schowka zlokalizowałem wyciek.

Poglądowe zdjęcie wykonane z podłogi pasażera po wyjęciu schowka:

foto2myi.th.jpg

i zbliżenie cieknącego detalu:

foto1goi.th.jpg

Dostęp do tych elementów jest trudny. Szczelina między czarnym "lejem" a białym kołnierzem jest niewielka, wszystko dosyć sztywne.

Woda wycieka z tego czarnego "leja" wykonanego z tworzywa sztucznego. Po wetknięciu palucha do tego "leja" nie wyczuwam wody (skierowany jest pod niedużym kątem w dól), dlatego wnioskuję, że woda wydostaje się z tego zielonkawego węża, na którym znajduje się biały kołnierz z tworzywa.

Odpływ tej cieczy wydaje się, że nie jest zatkany - po włączeniu klimatyzacji kapie woda zarówno pod samochód jak i we wskazanym miejscu na podłogę.

Zanim zacznę rozbierać samochód dalej proszę o radę.

Czy połączenie białego kołnierza i czarnego "leja" powinno być szczelne? (Wydaje się, że nie bo nie widzę żadnych uszczelek, gumy, itp.)

Jak zamocowyany jest widoczny wężyk i do czego?

Jakieś inne koncepcje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Kolejny raz leje mi się woda do środka i nie jest to spowodowane złym montażem rynienki nad filtrem przeciwpyłkowym, ani syfem w odpływach pod szybą.

Może to być przytkany odpływ od parownika, ale spędziłem ostatnio godzinę w kanale i nie chu... go nie mogłem znaleźć :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po całkowitej rozbiurce przodu i u mnie to jest szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu z tym walczyłem, mechanik dosć długo tamten rejon potraktował sprężonym powietrzem i wszystko wróciło do normy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmuchnij sprężonym powietrzem w rurkę od strony podwozia, jak dobrze poszukasz od spodu to powinieneś znaleźć wylot, najlepszy kanał do tego oczywiście :)

no i właśnie ze znalezieniem tego odpływu mam problem :disgust: Mógłbyś mniej więcej przybliżyć jego lokalizację? Będę dźwięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samo odetkanie tego odpływu wystarczy, czy później trzeba jeszcze coś przy tym łączeniu uszczelniać/wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeże troszkę wątek bo tez mam taki sam problem. Czy ktoś mógłby wrzucić fotkę gdzie ten wężyk odpływowy się znajduje? Wczoraj spędziłem troche czasu pod autem i nie dałem rady go znaleźć. ;( a woda leje sie ciurkiem przy dużym upale ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest schowany za osłona termiczna wydechu, zdejmij ten element i powinien sie ukazac odpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie tylko ja mam problemy z odnalezieniem odpływu :/

kolego wojtek26 możesz podesłać jakieś zdjęcie tego rejonu ? bo sama nazwa niewiele mi mówi niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jakbyś mógł wrzucić zdjecie... Od 3 dni probuje cos z tym zrobic i nic... Nie moge znalezc odplywu od zewnatrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jakbyś mógł wrzucić zdjecie... Od 3 dni probuje cos z tym zrobic i nic... Nie moge znalezc odplywu od zewnatrz...

znalazłem zdjęcie na telefonie :gwizdanie:

Może coś pomoże :hi:

Widok z góry po otwarciu maski, widać układ wydechowy i to co tobie zaznaczylem.

20100327003a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w TDI jest w okolicach kata, u mnie przy 2-rurce, dopiero po zdjeciu osłony jest dobry dostep do odpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo a odpływ klimy był drożny. Na pierwszych zdjęciach widać w czym tkwi problem trzeba zdemontować schowek odkręcić ten ala lejek jest przykręcony do grodzi 3 nakrętkami jest to trochę utrudnione (mało miejsca) ale z odpowiednimi narzędziami da radę. Po demontażu widać już teraz nie pamiętam dokładnie ale albo element plastikowy albo oring się zsunął i woda spływała po tej okrągłej gąbce na nogi pasażera. Po ponownym prawidłowym zamocowaniu ani jedna kropelka nie kapnęła. Moim zdaniem to drgania z czasem obsunęły ten element i spowodowały jego zsunięcie. Czas naprawy 30 min wkład finansowy 0 a jaka satysfakcja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie ten 'lejek' jest w całości razem z dolną częścią skrzynki z tym wiatrakiem z prawej strony. Nawet po odczepieniu wszystkich blaszek część ta nawet nie drgnie. Już brak mi sił na ta klimę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...