Montaż podświetlanej gałki zmiany biegów by FAN_AUDI

fantastic

1...potrzebne 2 płaskie śrubokręty, nóż, taśma izolacyjna, ewentualnie niebieskie szybkozłącza takie jak kolega HINCÓ użył do podłączenia pod klimatronika, lutownica opcjonalnie

2...zaczynamy od zdemontowania mieszka i gałki ale o tym nie pisze bo już jest na forum

3...demontaż popielniczki--wyciągamy wkład popielniczki do góry, jest na zatrzaski

1.jpg

2.jpg

4...po wyciągnięciu wkładu widać 2 blaszki blokujące panel popielniczki, docisnąć obie w dół i pociągnąć panel do siebie

3.jpg

5... na nastepnej fotce widać jeszcze raz te same blaszki

trzeba je docisnąć jeszcze raz i wyjedzie nam również zapalniczka

4.jpg

5.jpg

6...wyciągnąć kostke z zapalniczki

7... do przewodu brązowego przylutować minus z gałki a do przeodu brązowo-białego plus.

nie podaje kolorów przy gałce bo każdy producent mógł zastosować inne

8.... zaizolować wszysko taśmą, sprawdziś czy działa i dopiero zmontować.

ja u siebie wpakowałem kabelki od gałki (bardzo cienkie zresztą) do osłonki

10.jpg

9...EFEKT KOńCOWY WYGLĄDA TAK

11.jpg

10..... udanego grzebania :a4fan:

[ Dodano: 23-04-2007, 23:16 ]

sorry za jakoś ale fotki z telefonu

7.jpg

9.jpg

dorzuciłem 2 brakujące fotki bo jakimś cudem sie zapodziały

Kolego a powiedz ile taka gałka kosztuje ??

Allegro człowieku ; ] allegro..

ja dałem 79, ale są dwie wersje.. z alu na dole i bez..

na allegro z mieszkiem skórzanym 89 zł - koleś ma nick janek audi - nie pamietam dokładnie czy sie pisze razem czy osobno ale popróbuj kilka opcji, na pewno go znajdziesz. Na tym forum też go gdzieś widziałem już,, chyba w tym 1 temacie o gałkach

zamontowalem gałke pod zapalniczke i ona cały czas mi się świeci bez wzgledu na to czy jest wlaczony zaplon czy nie :kwasny: co robić?

Podpiąłeś zapewne nie pod ten kabel, który potrzeba.

w gnieździe zapalniczki są trzy kable (przynajmniej u mnie, zapalniczka z podświetleniem), jeden z nich to masa, drugi to napięcie na zapalniczce (napięcie jest cały czas), trzeci kabel to napięcie do oświetlenia (napięcie tylko przy właczonym oświetleniu) i pod ten kabel właśnie powinieneś się podpiąć. Sprawdź miernikiem lub popróbuj ""bezpośrednio"" kablami od gałki przy właczonym i wyłączonym oświetleniu, znajdziesz na pewno właściwy kabel.

sory ze wracam do tematu, ale czy moglby mi ktos podac link do takich galek? tez chcialbym sobie takie cos zmontowac

Tutaj zbierani byli chętni na gałki, napisz do autora

Tutaj gałka montowana przez Hincó, jest kontakt na Allegro

Poza tym jest tego trochę na Allegro