Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki telewizor ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrobiłeś sobie jeszcze krzywdy przy Wiii albo komuś/czemuś :rotfl: ???

nie ale duzo nie braowalo :rotfl:

a tak poza tym ludzie zastanowcie sie naprawde dobrze nad HD. moje siorki naja TV HD i naprawde jest to kicha. trzeba wiedziec ze w domu nie bedzie takiego obrazu jak w sklepie gdzie puszczaja sygnal cyfrowy a te televizory wlasnie pod taki sa przystosowane i na PAL-u jest kicha. naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob weź Sony ... Samsung to ostateczność ... ale fajnie by było jakbyś sie wstrzymał w okolicach Wrocławia budują fabryke matryc LCD i tv LCD maja strasznie potaniec ..:)

HD Ready jest dobre.. już możesz telewizje N sobie wziąść.. :) Sony,Sony ,tylko SONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest żadna kicha. W marketach puszczają nagrania HD, a to co masz w domu to zwykla telewizja. Więc się nie dziw że jest kicha. Chcesz mieć obraż jak w sklepie wykup N, jest tam kilka programów w HD lub wypożycz film w HD i tylko wtedy będizesz miał super ostry obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, ze jezeli ma się kiepski słaby sygnał TV (antena kablówka) to na LCD może on być dużo gorszy niż na tradycyjnym ekranie a bo bedzie widać prawdziwe niedociągnięcia sygnału analogowego.

HD wcale nie ma wpływu na jakośc obrazu przy zwykłym sygnale (ale to tak na chłopski rozum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie niektorzy tutaj rozpedzili uhuh :biggrin:

Po pierwsze primo : LG i Philips to w tej chwili jedna i ta sama firma, w ich produktach znajduja sie identyczne matryce z wspolnej fabryki.

Po drugie primo : producentow paneli LCD jest calkeim sporo ( ja znam 14 a moze byc wiecej ), spora czesc z nazwy jest nam kompletnie obca bo zajmuja sie tylko wytwarzaniem paneli dla kilku producentow np. CMO czy CPT( stad czesto telewizory roznia sie tylko obudowa i cena jak jest znana marka :cool: ).

Po trzecie primo : Sony bierze swoje matryce od kilku dostawcow w zaleznosci od produktu ( kiedys do mniejsze LCD brala od fujitsu wieksze od Samsunga jak jest teraz nie mam pojecia ).

Po czwarte primo : To ze matryca w jednym telewizorze jest taka sama jak w drugim wcale nie oznacza ze beda pokazywac obraz tak samo, na to wplywa jeszcze kilka innych czynnikow jak np. sposob podswietlenia matrycy. I zazwyczaj znani producenci maja swoj specyficzny styl np. w samsungu matryce sa bardzo mocno podswietlone co u niektorych ludzi powoduje lzawienie przy dluzszym ogladaniu TV ale na dzien dobry wyglada bardzo ladnie i wiele osob decyduje sie na kupno tych telewizorow ( swoja droga samsung robi naprawde dobre matryce wiec zazwyczaj ludzie sa zadowoleni :) )

Po piate primo : Sony tak ale tylko w wyzszych modelach ( gdzie robia naprawde super LCD ze swietnym dobraniem oswietlenia kontrastu itp. ) w nizszej parti cenowej Sony daje ciala i jest duzo firm ktore jakosciowo maja lepsze telewizory np. Samsung czy Sharp.

Po piate primo : Ktos tu krzyczy zeby nie brac telewizora z HDready, a niby dlaczego ?? Obecnie na cene w LCD to nie ma wplywu ( zreszta w tej chwili wszytskie sprzedawane sa juz chyba HDReady ) a w naprawde dosc niedalekiej przyszlosci bedzie mialo istotny wplyw na jakos obrazu, ponadto prawie wszystkie nowe filmy wydawane sa w jakosci HD i choc za kwote 3000 tys nie da sie kupic telewizora z opcja FullHD o tyle nawet na nizszych rozdzielczosciach ( tutaj prawdopodobnie 480p choc moze i 720p sie uda dawno nie patrzylem po cenach ) roznica w jakosci obrazu jest bardzo bardzo widoczna.

Po szoste primo ULTIMO :lol: : Moja rada w tej kategori cenowej wybieraj miedzy samsungiem, sharpem, fujitsu, JVC i LG philips.

Pozdrawiam i zycze udanego zakupu.

Ps. Tak HD przy zwyklym sygnale nie ma wplywu na jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie wypowiem jako ze zakupilem 2 dni temu PLAZME LG z dyskiem 80GB 42".

Normalnie na poczatku jak jezdzilem po sklepach to myslalem ze sie zrzygam taki obraz prezentowaly wyswietlacze w sklepach, od dwoch dni nie schodze z duzego pokoju, pod takim jestem wrazeniem :P Obraz i ostrosc i jasnosc MIODZIO :P No i ten ekran , roznica miedzy 29" a 42" KOLOSALNA!!

Ktos tam mi mowil ze niby samsung ma lepszy obraz ALE ja widze ze LG ma lepszy , jedni mowia ze philips inni samsung inni lg , kazdy ma swoj gust , w kazdym cos sie znajdzie co w innym bedzie lepsze. Ja mam dysk :P i obraz zyleta - gdzie indziej nie ma tego :)

I tak jeszcze na marginesie, HD wejdzie najpozniej za 4-5 lat wiec lepiej kupic tv z HD niz potem znowy zmieniac.

Co do zywotnosci LCD to srednio wychodzi ok. 40-50 tys godzin, u mnie w plazmie ok. 50-60 tys przy normalnym uzytkowaniu bedziesz ogladal do usranej smierci :)

I jeszcze na temat LCD Vs Plazma. Potrzebujesz tv powyzej 32" TYLKO PLAZMA, potrzebujesz do gier i stalych obrazow TYLKO LCD , do filmow itp PLAZMA.

Nie znam sie bardzo na tym wszystkim ale po trzydniowym zjezdzeniu sklepow roznej masci i wypytaniu kilkunastu "ekspertow" wszyscy zgodnie mowili jesli bierzesz plazme to: SAMSUNG lub LG , jesli LCD to: SONY lub SAMSUNG . To tylko co mi powiedzieli nie moje tam wymysly :)

Ja wzialem akurat LG bo mial dysk, a i obraz jest wedlug mnie SWIETNY i mowie tu o zwyklej analogowej TV, narazie tylko DISCOVERY ogladalem w HD i TO DOPIERO robi wrazenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie i sugestie :cool:

tak czytam i czytam i "osiołkowi żłoby dano" :twisted:

No i jak tam , kupiłes coś ?? Jak tak to mów co i jak bo ja też musze kupić :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam troche temat - w sobotę wybieram się po TV LCD 32". Moglibyście podpowiedzieć co wybrać za 2000-2500 zł ,bo nie bardzo jestem w temacie. :hi:

Moje typy:

http://allegro.pl/item499974446_telewizor_lcd_sharp_full_hd_lc_32dh65e.html

http://allegro.pl/item493993233_nowy_samsung_lcd_le_32a656_i_inne_od_reki_p_n_pl.html

http://allegro.pl/item505160536_tv_lcd_philips_32pfl7603d_ambilight_30000_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej w takiej kwocie pomyślał o Sonym Bravia. Najlepsza matryca na rynku i mam niebywałe szczęście użytkować od kwietnia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko tu nie masz Full HD. Moim zdaniem nie warto za to dopłacać przy 32'' i dzisiejszych standartach. I tak widzę gigantyczną różnicę między telewizją analogową, a cyfrowymi przekazami sportowymi wysokiej jakości :naughty: A fullHD cokolwiek daje, kiedy odtwarzasz filmy na BluRay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak 99% nadawanych audycji nie ma jakości FullHD. To tak, jakby wziąć film z DivXa i przerobic na BluRay. Masz FullHD, ale jakości FullHD nie uświadczysz. Nieliczne kanały filmowe masz tylko w tej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak 99% nadawanych audycji nie ma jakości FullHD. To tak, jakby wziąć film z DivXa i przerobic na BluRay. Masz FullHD, ale jakości FullHD nie uświadczysz. Nieliczne kanały filmowe masz tylko w tej jakości.

to się może bardzo szybko zmienić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłbym w to. Poza tym różnica w jakości obrazu między FullHD i HDReady na 32'' nie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak 99% nadawanych audycji nie ma jakości FullHD. To tak, jakby wziąć film z DivXa i przerobic na BluRay. Masz FullHD, ale jakości FullHD nie uświadczysz. Nieliczne kanały filmowe masz tylko w tej jakości.

to się może bardzo szybko zmienić...

Właśnie obawiam się, że to się szybko zmieni i warto znaleźć już TV z Full HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...