Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Skad jest ten wyciek oleju ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie powiedzcie skad jest tew wyciek oleju? Czy on jest z lancuszka rozrzadu? Myslalem ze on jest spod pokrywy zaworow ale ona konczy sie wczesniej. Jaki jest numer tej uszczelki jesli to ona

20090730134.jpg w972.png

Opublikowano

Przyłączę się do tematu, też mam ten wyciek zmiana uszczelki nic nie da co gorsze za bardzo nie widać skąd to cieknie

Opublikowano

pod napinaczem łańcucha jest jeszcze jedna uszczelka(taka nieduża) i tez należy ja wymienić. Nie trzeba rozpinać łańcucha.(przynajmniej w v6 2,8)

Opublikowano

pod napinaczem łańcucha jest jeszcze jedna uszczelka(taka nieduża) i tez należy ja wymienić. Nie trzeba rozpinać łańcucha.(przynajmniej w v6 2,8)

Mnie wymienili uszczelkę pod pokrywą rozrządu ale oczywiście o małej zapomnieli i ciekło dalej. Ale zalepiłem silikonem obie te wnęki gdzie znajdują się "uśmiechy" na uszczelkach (tej dużej i tej małej) i przestało cieknąć.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam!

Mi także ciekł olej spod napinacza łańcucha.

Wystarczy zrzucić pokrywę górną i odkręcić napinacz. Napinacza nie ściągamy (podnosimy go ok 5 mm) wyciągamy uszczelkę (aluminiową powleczoną gumą) i wszystko dokładnie czyścimy benzyną ekstrakcyjną (powierzchnie).

Nie trzeba kupować nowej uszczelki - mi po nowej także ciekło.

Po wyczyszczeniu i odtłuszczeniu polecam silikon RHEINZE (grafitowy) - dobrze nim uszczelnić i poskręcać wszystko nie zapominając o uszczelce pod napinaczem. Uszczelkę pod pokrywą także smarowałem.

Już 6 tyś km przeleciało i nawet (odpukać) nie zapocił się.

Podkreślam, że za trzecią próbą udało mi się. Pierwsze dwie próby "dały w plecy" ponieważ użyłem zwykłego taniego silikonu silnikowego (czerwony za 6 zł.), którego silikonu nie polecam.

Silikon Rheinza kosztuje ok 30 zł. mała tubka.

Służy także do zacierania, jeśli zauważymy, że silnik ma przecieki a nie chcemy rozbierać.

Ważne! Dobrze odtłuścić.

Pozdrawiam

  • 1 rok później...
Opublikowano

Siemka.

Odgrzebie troche kotleta, mam silnik AMB i problem wycieku z pod pokrywy zaworów, wymieniem uszczelke po pokrywa na nówke, wszystko wyczyszczone i odtluszczone na igle i co i cieknie znowu po 2tygodniach, ewidentnie leci na tym polksiezycu na koncu waka rozrzadu ;( Uszczelka nówka Victor Reinz. Zauwazylem ze kazde 1.8T ma w tym miejscu wyciek tak jak by usczzelka byla chusteczkowo zwymiarowana wzgledem glowicy, jest na to jakis patent albo cos o czym nie wiem a powinienem wiedziec przy wymianie? Nie widzi mi sie kupowanie kolejnych uszczelek co miesiac bo 10zl to ona nie kosztuje :disgust:.

Opublikowano
  • Autor

bo tam jest jeszcze jedna uszczelka od łańcuszka rozrządu

Opublikowano

Nie leci z uszczelki od napinacza lanczuszka, ewidentnie leci na polksiezycu w uszczelce pod pokrywa.

Opublikowano

Zgodnie z instrukcją serwisową trzeba w odpowiednie miejsca zapodać specjalny silikon olejoodporny i wysokotemperaturowy

http://www.a4mods.com/pics/valvecover/sealant.jpg .

Bez silikonu nawet najlepsza (najdroższa ) uszczelka nie pomoże i krótko po wymianie będzie ciekło.

Tak jest chyba ze wszystkimi pokrywami aluminiowymi ( np. miska olejowa).

Opublikowano
  • Autor

Zgodnie z instrukcją serwisową trzeba w odpowiednie miejsca zapodać specjalny silikon olejoodporny i wysokotemperaturowy

http://www.a4mods.com/pics/valvecover/sealant.jpg .

Bez silikonu nawet najlepsza (najdroższa ) uszczelka nie pomoże i krótko po wymianie będzie ciekło.

Tak jest chyba ze wszystkimi pokrywami aluminiowymi ( np. miska olejowa).

to jest sprawa oczywista :good:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Wystarczy zrzucić pokrywę górną i odkręcić napinacz. Napinacza nie ściągamy (podnosimy go ok 5 mm) wyciągamy uszczelkę (aluminiową powleczoną gumą)

Jak fachowo nazywa się ta uszczelka???

Muszę ją wymienić, a nigdzie w sklepie nie mogę jej znaleźć, bo nie wiem jak się nazywa... :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Wystarczy zrzucić pokrywę górną i odkręcić napinacz. Napinacza nie ściągamy (podnosimy go ok 5 mm) wyciągamy uszczelkę (aluminiową powleczoną gumą)

Jak fachowo nazywa się ta uszczelka???

Muszę ją wymienić, a nigdzie w sklepie nie mogę jej znaleźć, bo nie wiem jak się nazywa... :mysli:

:facepalm:

Opublikowano

Ty się znasz na samochodach, a ja na czymś innym, więc nie wiem po co ta zbędna mordka, wcale mi nie pomocna...

Czy to będzie: uszczelka napinacza łańcucha rozrządu???

Opublikowano

Ty się znasz na samochodach, a ja na czymś innym, więc nie wiem po co ta zbędna mordka, wcale mi nie pomocna...

Czy to będzie: uszczelka napinacza łańcucha rozrządu???

Tak zgadza się.

Idź do sklepu podaj numer uszczelki z firmy Victor Reinz: 15-34364-01 i będą wiedzieli co Ci dać.

Opublikowano

Ty się znasz na samochodach, a ja na czymś innym, więc nie wiem po co ta zbędna mordka, wcale mi nie pomocna...

Czy to będzie: uszczelka napinacza łańcucha rozrządu???

Tak zgadza się.

Idź do sklepu podaj numer uszczelki z firmy Victor Reinz: 15-34364-01 i będą wiedzieli co Ci dać.

za***iście, i o to mi chodziło! Wielkie dzięki, heh, to się nazywa pomocna dłoń. :notworthy:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Zgodnie z instrukcją serwisową trzeba w odpowiednie miejsca zapodać specjalny silikon olejoodporny i wysokotemperaturowy

http://www.a4mods.com/pics/valvecover/sealant.jpg .

Bez silikonu nawet najlepsza (najdroższa ) uszczelka nie pomoże i krótko po wymianie będzie ciekło.

Tak jest chyba ze wszystkimi pokrywami aluminiowymi ( np. miska olejowa).

to jest sprawa oczywista :good:

Dla mnie to nie jest oczywiste, w sumie to tak mi sie wydaje ze poci mi sie obficie w tych wlasnie"rogach" na zalamaniach uszczelki i z tych polksiezycy troche.

Jak nie trzeba rozpinac walkow to wymienie i ta pod napinaczem jak to rozkrece bo jezdzi w bagazniku.

Macie moze jakis kod produktu albo nazwe tego silikonu reinza ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.