Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mazda RX-8 opinie, zalety i wady


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mieliscie moze stycznosc z w/w samochodem? Moze ktos w gronie rodziny lub znajomych porusza sie czyms takim?

Pomyslalem nad zmiana auta dla zony i cos takiego wpadlo mi w oko :naughty:

Ze znanych mi wad tego auta to oczywiscie, zwiazane z zastosowana technologia silnikowa, nieco wyzsze zuzycie paliwa oraz oleju.

Zaleta np: nie ma rozrzadu wiec nie ma jego wymiany :decayed:, no i ta moc na tylnej osce :kox: 6,4s 0-100, mozliwosc modyfikacji bo silnik z turbinka.

Jak ksztaltuja sie cenowo koszty utrzymania, serwisy itp. Jak wyglada sprawa z usterkowoscia? Podobno to dosc przyzwoite auta pod tym wzgledem.

Tu nawet mam jednego na oku http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=117396756&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=20&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&ambitCountry=DE&transmission=MANUAL_GEAR&siteId=GERMANY&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znanych mi wad tego auta to oczywiscie, zwiazane z zastosowana technologia silnikowa, nieco wyzsze zuzycie paliwa oraz oleju.

hyhy to ciut wyższe spalanie to wględem jakiego auta ? znajomy miał kiedyś i tak w mieście to normalką było 20l/100 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znanych mi wad tego auta to oczywiscie, zwiazane z zastosowana technologia silnikowa, nieco wyzsze zuzycie paliwa oraz oleju.

hyhy to ciut wyższe spalanie to wględem jakiego auta ? znajomy miał kiedyś i tak w mieście to normalką było 20l/100 :decayed:

Wzgledem aut podobnej klasy, mysle ze jak na 231 KM to spalanie rzedu 14-15l jest do przyjecia. Jakbym chcial kupic samochod ekonomiczny to napewno szukalbym czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet świec to 1000 PLN.

Nie kupisz auta w dobrym stanie, ostatnio spotkałem gościa, co chciał taką kupić i już ze 25 sztuk oglądał. Żadna się nie nadawała do kupna. Wszystkie bite i do tego kiepsko zrobione, a zjeździł całą Polskę i wszyscy zapewniali, że idealny egzemplarz. :naughty:

Po zakupie, żeby normalnie użytkować, trzeba założyć rozrusznik od nowszej wersji, jeśli nikt tego wcześniej nie zrobił. Pomaga to na problemy z zalewaniem podczas odpalania.

Silniki te niestety są mało żywotne.

Olej tylko oryginalny Mazda, ale nie jest strasznie drogi, około 200 PLN za 4L.

Jako, że uważam taki samochód za auto specjalnej troski, poszukaj dla żony czegoś innego, np MX-5, 160 KM na tylnej osi, rozkład masy 50-50 to fajna zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX-5 odpada, 2 miejsca to o 2 za malo.

Swiece chyba co 60.000km do wymiany wiec chyba nie tak tragicznie. Podejrzewam, ze w PL to wiekszasc aut jest kombinowanych, bitych, kreconych etc. i to chyba w calym spectrum jezeli chodzi o marki pojazdow. Jak kupie to u siebie a nie w PL.

Dziekuje szogun0 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-8 jest dla hardcorów heh

a tak na poważnie to kiedys tez sie interesowalem tym autkiem, przepatrzylem wiele for no i powiem ze nie jest za wesolo, wankel jednak moze zaskoczyc takze in-minus :confused4: spalanie to wiadomo sprawa względna, zreszta nawet napisales ze nie ma co na to patrzec :wink4: no ale awaryjnosc to nie bardzo swiece drogie i zalewaja sie dosyc czesto zwlaszcza w zimie jak dobrze pamiętam.

no i cięzko trafic wlasnie dobry egzemplarz, no ale jesli jednak chcesz to pozostaje szukac.... :wink4:

osobiscie ja bym wybral RX-8 jedynie do zabawy drifting i te sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel - silniki Wankla się kocha za to, co oferują, z ich wadami i zaletami niestety :>

Kolega miał RX-7 i szczerze powiem, że fajna zabawka, ale dla ślepo zapatrzonych. W RX-8, nadal problemy z uszczelnieniem silnika, duża awaryjność i spalanie (o które nie musisz się ponoć martwić).

Ładna zabawka i tyle :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten filmik :wink4:

Ogladalem juz chyba wszystkie z RX-8 :wink4:

Dziekuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zasnawiałem nad tym autem kiedyś. Silnik bardzo fajny i super się kręci o ile jest sprawny. Jak piszą chłopaki powyżej auto awaryjne ale z ergonomicznym wnętrzem i wyjątkową sylwetką nadwozia. Chętnie podsunąłbym Ci jakąś alternatywe ale nic narazie nie przychodzi mi namyśl poza zwykłymi coupe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był juz temat o rx-8 . tomeks32 chyba tez szukał kiedys i pytał.

i odpuścił :cool1:

teraz żona jeździ Rav4 180PS i jest mega zadowolona :wink4:

ta mazda pali ok.20l przy ślamazarnej jeździe,

jadąc z prędkością do 60km/h spala 15l,

przy szybkiej,od 25l w górę :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgledem aut podobnej klasy, mysle ze jak na 231 KM to spalanie rzedu 14-15l jest do przyjecia. Jakbym chcial kupic samochod ekonomiczny to napewno szukalbym czegos innego.

Nie wiem czy to nie jest troche za duzo... Tyle to pali nowe 911 turbo przy normalnej jezdzie tyle ze turbo ma 490km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet świec to 1000 PLN.

Jedna w IC kosztuje okolo 100zl,wiec chcesz powiedzieć ze idzie ich tam 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet świec to 1000 PLN.

Jedna w IC kosztuje okolo 100zl,wiec chcesz powiedzieć ze idzie ich tam 10?

Z tego co wiem to sa 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...