Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Zdjecie tych plastikowych "plecy" z foteli - cos zgrzyta


Pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

coś mi zgrzyta w moim fotelu tuż pod plastikowymi plecami - irytuje mnie to i chcialem zdjac te plecy aby znalezc źródło dzwięków. Znalazlem ten wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wymiana_foteli-t44088.0.html na zdjeciu widac ze plecy sa na zatrzaskach ( mam te z el. regulacja ledzwiowa ). U mnie jak wsadzam palce pod te plecki to nie dosc ze te zapinki jakby znacznie glebiej niz ze zdjecia wynika - na dodatek siedza tak mocno ze boje sie ( i nie mam sily ) ich wyciagnac.

Czy byly rozne montaze tych pleców ? Czy ktoś demontował i moze mi podpowiedziec jak to zrobić ?

Za wszelkie sugestie bede wdzieczny ( i moja "niunia a4" też ;) ).

Pozdrówka

Pietka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolną??? Hmm ze zdjec wynika ( link w pierwszym poscie ) ze dolna to zaczepy haki - jak szarpne to je polamie - za to gorne to zapinki metalowe - zatrzaski....

Jestes na 110% przekonany ze dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mi sie cos tak wydaje ze w B6 i B7 to inna bajka - szarpnac mozna tylko co z tego ;) jak zrobia sie dwie albo wiecej czesci ;)

Wiec jak je zdemontowac ? Moze jednak ktos cos ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak wyciągałem kilkakrotnie nic nie pękło

w B5 ... :gwizdanie:

chyba mam B5 nie B8 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze pytanie dotyczy B7 ;) Wiec Twoja sugestia szarpania od dolu moze byc dla mnie z lekka niebezpieczna ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 i b7 szarpiesz od góry a dół jest na takich suwakach i jak góra odejdzie to cały ten plastik podnosisz do góry. Jak szarpniesz na dole to czeka Cie wydatek 45zł za zestaw naprawczy na jeden fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzasz to co na zdjeciu - ze od gory sa zatrzaski ?

Tak na jednym z tych zdjeć z tamtego tematu masz ten plastik odwrócony i tam gdzie są trzy mocowania płaskie to jest góra boczku i wchodzi to na wcisk a te na dole wygięte dwa to jest dół i jak góra wyjdzie to boczek ciągniesz w góre inaczej nie wyjdzie, no chyba że połamiesz te wygiete uszy. W ASO ten zestaw naprawczy ma już te uszy metalowe bo to była bolączka tych osłon foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie pozostaje nic innego jak szarpać ... choc probowalem i siedza te plecy niewiarygodnie mocno.

Dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie pozostaje nic innego jak szarpać ... choc probowalem i siedza te plecy niewiarygodnie mocno.

Dzieki za pomoc !

Ja tam wsadzam płaski duży śrubokręt w miejsca gdzie są te 3 spinki czyli po zewnetrznych stronach i jedna na środku i pięknie odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle, jak urwiesz to spinki metalowe są dostepne w ASO i trzymają jak diabli... ja takie miałem u siebie... kosztują grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli da sie i potwierdzone - zaatakuje temat ( srubokretem ) i powalcze ! Raz jeszcze dzieki wielkie za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MK4 - ciekawe ze sugeruje wymiane klipsow - czyzby mogly sie urwac ( te gorne )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MK4 - ciekawe ze sugeruje wymiane klipsow - czyzby mogly sie urwac ( te gorne )?

nigdy tego nie wyciągałem wiec nie wiem ale generalnie jest tak, że zawsze jak coś już raz wyciągniesz to traci swoje właściwości... (szczególnie zaczepy plastikowe... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze jedno pytanie - skad masz ten screen - jak nazywa sie ten soft ? Chetnie bym go pozyskal ulatwia prace nad wlasnym samochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze jedno pytanie - skad masz ten screen - jak nazywa sie ten soft ? Chetnie bym go pozyskal ulatwia prace nad wlasnym samochodem...

ELSA :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...