Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo możliwe, że to było maglowane...ale powiedzcie mi co mam dokładniej zrobić, aby świeciły mi wskazówki tylko (2003 rok licznika z a6). Wiem, ze kanał 19,ale potem jest możliwość, aby mogłem coś zdupcyć...w razie nie powodzenia:whistling: :bag:

nic nie zdupczysz zobacz jakie sa tam opcje albo szukaj w tym watku gdzies opisywalem co i jak... wiem napewno ze mozna to znalezc w necie

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Orientuje się ktoś może jak w przedlifcie dołożyć kontrolę zurzycia klocków? Do swojego przedlifta wrzuciłem zegary z fisem też z przedlifta i chciałem sobie podłączyć tą kontrolę klocków, gdzie muszę podpiąć czujniki?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kabelek z licznika dajesz na kabelek od klocka i drugi od klocka na masę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki kupie z czujnikiem, tylko wcześniej miałem zwykłe bez czujników i nie mam nic w samochodzie pod czujniki, będę musiał pociągnąć kabel od klocka do licznika, tylko nie wiem gdzie w licznik się wpiąć:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, że to było maglowane...ale powiedzcie mi co mam dokładniej zrobić, aby świeciły mi wskazówki tylko (2003 rok licznika z a6). Wiem, ze kanał 19,ale potem jest możliwość, aby mogłem coś zdupcyć...w razie nie powodzenia:whistling: :bag:

nic nie zdupczysz zobacz jakie sa tam opcje albo szukaj w tym watku gdzies opisywalem co i jak... wiem napewno ze mozna to znalezc w necie

:kox:

pierw spróbuję metodą "prób i błędów"...jak mówisz, że "nie zdupce" :grin:. A potem najwyżej poszukam:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz licznik przedliftowy to dajesz na pin 25 niebieskiej wtyczki(klocek hamulcowy) kabelek od klocków a z klocków na mase i kodowanie i powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam musisz dwa klocki podpiąć :))) czyli chyba robisz z jednego klocka dajesz na mase i z drugiego też na masę i z klocków z jednej i z drugiej strony ciągniesz dwa kabelki do licznika skręcasz razem i dajesz pod pin 25 tak to ma chyba wygladać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tego to się domyśliłem akurat:decayed: Zastanawiałem się nawet czy tyłu też nie podpiąć:wink:

---------- Post dopisany at 12:09 ---------- Poprzedni post napisany at 11:31 ----------

A jeśli mam u siebie popięty czujnik sprysków ten na 2 piny i zrobiłem kodowanie to powinno mi wywalać małą ilość płynu na fisie? W przedlifcie czujnik jest razem z pompką z tego co się orietuję. Próbowałem wyciągnąć trochę płynu, żeby był poniżej czujnika i nic się nie dzieje, nie wywala nic

---------- Post dopisany at 12:10 ---------- Poprzedni post napisany at 12:09 ----------

czujnik teraz u siebie mam taki

VW SEAT AUDI CZUJNIK PŁYNU SPRYSKIWACZY 7M0919376 (3829335106) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz zły czujnik u ciebie musi być inny

ty musisz kupić taką a i podpinasz tylko wolny kabelek z tej wtyczki swojej od pompki tylko musisz zobaczyć który do czerwonej kostki od fisa na pin 9 jak przyłożysz pompke do kostki to zauważysz który to będzie pin

Pompka spryskiwacza AUDI 100 80 A4 A6 A8 KOMPUTER (3795412417) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i musisz mieć inny zbiornik. Sam właśnie chce takie coś zainstalować u siebie mam wszystko poza kostką do tej pompki i teraz się zastanawiam, który pin jest z czujnika?

W przedlifcie po opustoszenia zbiornika na jednym z tych trzech pinów pojawia się masa która bezpośrednio wpada na licznik. W poliftach jest odwrotnie (pełny masa, pusty masa zanika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi mieć innego wywala obecną pompke robi otwór na ten trzpień i jest elegancko miałem tak zrobione we wcześniejszej konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taką muszę mieć, tylko musze mieć też kostkę do niej:wink:

nie musisz bo ona już jest trzy pinowa tylko ta wtyczka u mnie tak było tylko zobacz które piny teraz masz wykorzystane z tej wtyczki a ten trzeci przetnij i daj z kostki na 9 pin ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja yebie:facepalm: nie zamawiałem wcześniej pompki bo stwierdziłem, że może trafie na forum razem z kostką a tu widać kostka nie potrzebna:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś korzystał z tego ACEEF, polecacie?

Dorwałem fajny licznik ale ma powypalane piksele... więc chyba wystarczy tylko naprawa tego połączenia, tak?

Czy może zapytać się w jakimś serwisie gsm, laptopów czy by tego nie ogarnęli?

Co radzicie :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...