Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostrzegam że nie każdy licznik z fisem ma funkcję kontroli klocków, mówię to na przykładzie licznika z 98r anglik

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Aha dzięki za info a jaki fis by musiał być chyba ten z 2000roku z białym podświetleniem?

Opublikowano

Nie rocznik niema tu nic do znaczenie po prostu były wersje które nie miały tej funkcji, sam wyświetlacz wyświetla ten komunikat gdy naciśnie się lewe pokrętło w liczniku ale pin w gnieździe licznik jest nie podłączony, to samo jest z informacją o otwartej tylnej klapie, ja u siebie sygnał z klocków podłączyłem do kontrolki od spalonej żarówki świateł stop. a otwarcie tylnej klapy udało mi sie uaktywnić - opisałem to na forum

Opublikowano

ale pin w gnieździe licznik jest nie podłączony

Wystarczy dołożyć pin w odpowiednie miejsce w kostce, zmienic kodowanie i działa :decayed: Sprawdzone :wink4:

Opublikowano

nie chodziło mi ze niema pinu we wtyczce fizycznie ścieżka w liczniku ma przerwę - brakuje kilku elementów

Opublikowano

witam potrzebuje rady a mianowicie zmieniłem licznik wszystko hula jest ok ale nie wiem jak poprzepinac piny kostki z fisa miałem czerwona mała a teraz ta szara duza a rozpiski i porownania nigdzie nie moge znalesc

Opublikowano

Czerowna:

1 -Consumption signal

2 -not used

3 -not used

4 -not used

5 -Ambient temperature

6 -Selector lever display

7 -not used

8 -not used

9 -Washer fluid

10 -Hydraulic system pressure

11 -On-board computer reset

12 -Clock signal for radio frequency display

13 -Data signal for radio frequency display

14 -On-board computer, left

15 -Enable signal for radio frequency display

16 -Tail lights/dipped beams (bulb monitor)

17 -Glow plug relay (diesel models only; low-voltage monitor in dash panel insert is disabled when glow plugs are operated)

18 -On-board computer, right

19 -Brake light

20 -not used

Szara:

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

Opublikowano

Czy ktoś z was miał problem ze wskazaniem temperatury płynu chłodzącego? Generalnie mam jakieś rozbieżności między schematem a faktycznym rozmieszczeniem pinów.. W starej żółtej wtyczce nie mam pinu nr 26 (temp. płynu chłodzącego), a na starych zegarach temperaturę pokazywało. :mysli:

Ewentualnie wie ktoś skąd można pociągnąć ten przewód? Która kostka i jaki przewód?

Opublikowano

witam wlasnie jestem po nieudanym podlaczeniu licznika mianowicie kostki te same niebieska i zielona ale fis sie rozni bo w nowym jest duza szara a w starym czerwona

po podłaczeniu licznika bez fis ;wspomne ze autko odpala problem z immo jest zalatwiony , ale nie działa obrotomiesz wyskakuje rezerwa paliwa i temperatura wskazowki sie nie podnosza, szybkosciomierz działa ,air bag swieci, zegarek cyfrowy działa , nie wiem czy trzeba cos kodowac czy cos innego

prosze fachowcow o rade

Opublikowano

a pokaz jakie zegary miales wczesniej

Opublikowano

normalne okragle ikony i zwykly zegarek fis bez otwieranych drzwi

Opublikowano

oneneo_2005 zobacz jakie masz kodowanie w kanale 60 i 61. Jak masz inne niż 0 to zmien na 0 :decayed:

Opublikowano

ale ciezka rozmowa,daj linka do zegarow jakie miales,duzo tutaj bedzie zmieniac,mozesz miec dwa rodzaje

Opublikowano

ma nie ten licznik co ori

Opublikowano

wiem że da radę sprawdzić fis-a bez podłączania go do auta, i czy dobrze się podepnę żeby fis zadział? 0dff6a1f6478b72s.jpg

Opublikowano

Dokładnie :decayed:

Opublikowano

kurde nic się nie wyświetla chyba nie działa :thumbdown:

Opublikowano

rafuzg

Z którego roku masz ten licznik? [br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 22:02_________________________________________________Teraz widzę, że narysowałeś żółtą wtyczkę, więc masz przed 1998... Tam jest inaczej rozmieszczone zasilanie. Pin 3 i 4 w niebieskiej kostce to plus a pin 18 i 19 w żółtejto masa. W niektórych modelach pin nr. 3 we wtyczkach instalacji był pusty.

Opublikowano

licznik z 96r

Opublikowano

aha czyli kable z pinów 3 i 4 do plusa mam pociągnąć, a 18 i 19 do minusa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.