Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Lampka w podsufitce nie zapala się, gdy otwieram drzwi


mariusz2308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem u mnie jest taki że po otwarciu jakichkolwiek dzwi nie zapala sie oświetlenie wnętrza swieci tylko w bagażniku. Nie wiem co może byc tego przyczyną . Jak wyciagam kluczycz z stacyjki też się zapala.Coś mówili o krańcówkach ale czy to możliwe żeby szystkie na raz poszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciagam kluczycz z stacyjki też się zapala.

zapala się tylko oświetlenie bagażnika czy całe oświetlenie ? Jeżeli całe oświetlenie to szukałbym przyczyny przy przełączniku w podsufitce.

Rozumię że sprawdziłeś obecność żarówek i ich sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie skoro pisze ze zapala sie po wyciagnieciu kluczyka to żarówka jest - a zapala sie w bagazniku tylko po otwarciu dzwi i kluczyka

no wiesz jak chcesz żeby ktoś ci pomógł to najpierw musisz napisać jasno o co chodzi. Ja dalej nie rozumię czy te twoje żarówki w podsufitce to świcą jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki czy tylko 1 żarówka w bagażniku sie świeci po wyciągnieciu kluczyka.

zobacz czy te twoje żarowki w ogóle świecą w podsufitce - może ich tam nie ma lub są uszkodzone. Jeżeli świecą to zabierz sie za przełącznik w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie nie pomoge ale mialem identyczny problem. Niestety dopiero zalozenie sciemniacza dodatkowego do oswietlenia (takiego allegrowego) i wpiecie go w instalacje rozwiazalo problem. A interesowal sie tym dobry elektryk. Oczywiscie wszystko jest do zrobienia ale potrzeba czasu i mase nerwow.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam podobny problem. Nie zapala sie (a co za tym idzie nie ściemnia->gaśnie) lamka po otwarciu drzwi (niby taki mały bajer a tak cieszy - nie bede musial po omacku wieczorem w stacyjke celować ...). Pozostałe oświetlenie działa (czyli wszelkie przełączniki manualne włączają światła, lamki wdrzwiach też), poza oświetleniem bagażnika ale tam chyba lampa poszła (musze sprawdzić). Centralny działa bez zarutu bo czytam że coś niby pompka od centralnego ma z tym wspólnego

Audi A4 (B5) 2000 rok, 1,9 TDi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz zwartą do masy jedną z krańcowek albo urwane/przetarte przewody z krańcówek do sterownika oświetlenia.

Najprościej można to sprawdzić przy centralnym zamku (w bagażniku po prawej stronie). Sprawa wymontowania był już opisana na forum. Do zamka włożone są trzy wtyczki nazwane A, B, C. Nie pamiętam ich kolorów, ale wtyczka C ma najwięcej złącz (pinów), bo 16. Wtyczka B ma najmniej, bo tylko 9, zaś A - 12. Wtyczek nie odłączasz, po prostu dołączasz się do nich równolegle. Bierzesz żarówkę z dwoma przewodami zakończonymi np. szpilkami, jeden z przewodów wciskasz do wtyczki B od strony grubszego kabla w kolorze czerwono-niebieskim - na tym kablu masz zawsze +12V. Trzeba to zrobić ostrożnie, aby nie spaliło bezpiecznika. Tej końcówki kabla nie ruszasz aż do końca testów, drugi koniec możesz dla testu dotknąć do masy (karoserii), wtedy żarówka powinna się zaświecić. Oczywiście wszystkie drzwi zamknięte i wyjęty kluczyk. Następne testy to włożenie przewodu do wtyczki C od strony kabla brązowo-białego - żarówka powinna świecić tylko przy otwartych drzwiach tylnich i pasażera. Gdy tak jest, to lecisz dalej i przekładasz kabel do sąsiedniego przewodu w kolorze brązowo-żółtym. Wtedy żarówka powinna świecić tylko przy otwartych drzwiach kierowcy.

Jak nie chce ci się grzebać przy centralnym, to możesz rozebrać lewy dolny słupek przy nogach kierowcy i tam na brązowej wtyczce dostać się do opisywanych wyżej przewodów (brązowo-biały i brązowo-żółty). Wtedy +12V bierzesz z najgrubszego czerwonego przewodu pod bezpiecznikami.

Zrób w/w testy, a powiem ci, co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. miałem podobny problem ale dzisiaj prawie udało mi się go naprawić. przyznam szczerze że posłuchałem rad kolegów z forum i zacząłem od ustawienia wszystkich przełączników w pozycji "door" następnie odłączyłem i podłączyłem na nowo wszystkie wtyczki od pompki centralnego zamka (w prawym schowku bagażnika) następnie odkręciłem wyłączniki w tylnych drzwiach i przeczyściłem styki po drodze okazało się że jeden z wyłączników ma ułamany bolec co prawdopodobnie było powodem powstałego problemu. nie wiem czy u Ciebie jest podobnie ale od czegoś trzeba zacząć. teraz działają mi wszystkie lampki po otwarciu drzwi oprócz komory bagażnika. mam nadzieję że i z tym sobie poradzę. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. U mnie problem jest następujący. po otwarciu drzwi np. kierowcy świeci mi tylko podświetlanie nóg i oświetlenie drzwi. Oświetlenie wnętrza nie świeci i tak jest z każdymi drzwiami oprócz bagażnika. Ale jeśli otworzę bagażnik to świeci się tylko w bagażniku w samochodzie już nie. Wszystkie żarówki są sprawne gdyż manualnie jak za steruje oświetleniem to świeci z przodu jak i z tyłu. Natomiast po otwarciu drzwi ani po wyjęciu kluczyka zero reakcji. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 22:00

witam. U mnie problem jest następujący. po otwarciu drzwi np. kierowcy świeci mi tylko podświetlanie nóg i oświetlenie drzwi. Oświetlenie wnętrza nie świeci i tak jest z każdymi drzwiami oprócz bagażnika. Ale jeśli otworzę bagażnik to świeci się tylko w bagażniku w samochodzie już nie. Wszystkie żarówki są sprawne gdyż manualnie jak za steruje oświetleniem to świeci z przodu jak i z tyłu. Natomiast po otwarciu drzwi ani po wyjęciu kluczyka zero reakcji. POMOCY

wygląda to tak, jakbyś miał uszkodzony przełącznik w podsufitce (nie łączy w pozycji przełącznika, oświetlenia kabiny przy np. otwarciu drzwi) lub ten kabelek nie jest podłączony (uszkodzony).

Edytowane przez zbychzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli grzebać w tym oświetleniu podsufitki? no bo tak jak wspominałem też ten sam problem występuje z tyłu też nie pali po otwarciu. Czyli raczej nie będzie to tam gdzieś w centralnym zamku?

I jeszcze proszę o wskazówki jak się dostać do flaków tej lapki


"Witam. Miałem podobny problem z oświetleniem wnętrza w A4 z 2000r.
Wszystkie czujniki drzwiowe są doprowadzone do pompy pneumatycznego zamka centralnego. Następnie z pompy (dwa przewody wychodzące z jednego pina) brązowo białe doprowadzone są do lampek oświetlających wnętrze. Po drodze z przodu w lewym słupku znajduje się połączenie gniazdo - wtyk (kolor szary ,gniazdo na samym dole) i tam miałem zaśniedziałe połączenie. Po zmostkowaniu uszkodzonego połączenia wszystko działa jak należy. "

Takie też coś znalazłem w neciku może komuś pomoże a ja jutro zabieram sie po raz drugi do naprawienia tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2015 o 22:55, cycu26 napisał:

czyli grzebać w tym oświetleniu podsufitki? no bo tak jak wspominałem też ten sam problem występuje z tyłu też nie pali po otwarciu. Czyli raczej nie będzie to tam gdzieś w centralnym zamku?

I jeszcze proszę o wskazówki jak się dostać do flaków tej lapki

 

"Witam. Miałem podobny problem z oświetleniem wnętrza w A4 z 2000r.
Wszystkie czujniki drzwiowe są doprowadzone do pompy pneumatycznego zamka centralnego. Następnie z pompy (dwa przewody wychodzące z jednego pina) brązowo białe doprowadzone są do lampek oświetlających wnętrze. Po drodze z przodu w lewym słupku znajduje się połączenie gniazdo - wtyk (kolor szary ,gniazdo na samym dole) i tam miałem zaśniedziałe połączenie. Po zmostkowaniu uszkodzonego połączenia wszystko działa jak należy. "

 

Takie też coś znalazłem w neciku może komuś pomoże a ja jutro zabieram sie po raz drugi do naprawienia tego

I jak doszedłeś do tego? Mam problem z podświetleniem lampki nad tylną kanapą. Manualnie się zaświecają, a przy otwarciu drzwi tylko ta nad kanapą nie reaguje.

Temat ogarnięty. Problemem były styki przy kostce.

Edytowane przez tasior87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...