Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Pobiera olej około 0.1L na 1000 km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich :):)

Widzę że mi pobiera troszkę oleju, niby producent pisze że to normalne, ale... Zdjąłem plastikową obudowę silnika i zauważyłem, że pod filtrem od odmy jest mały wyciek.

0795119648d52810m.jpg

845d76a752d2ed89m.jpg

Proszę nie zwracać uwagi na czerwone zaznaczenie, chodzi o ten filtr, dokładnie o jego spód.

Czym jest to spowodowane. Czy można to przeczyścić: ten filtr i odmę.

Za pomoc z góry dziękuję.

Opublikowano

albo ciągnie olej z turbiny albo pierścieni

jaki przebieg?

Opublikowano

0,1 na 1000 kilometrów to żadne złużycie :good:

Opublikowano

1l oleju na 10 tyś przejechanych km. nie ma powodów do zmartwień.Jest ok.

Opublikowano

moze to ciut przy duzo ale jeszcze nie ma tragedii. Dół silnika sprawdzales?

Opublikowano

Znajdz sobie inny problem :wink4:

Opublikowano

Znajdz sobie inny problem :wink4:

Dokladnie :polew: :polew: :polew: Takie zużycie jest nawet poniżej normy :hi:

Opublikowano

Witam wszystkich :):)

Widzę że mi pobiera troszkę oleju, niby producent pisze że to normalne, ale... Zdjąłem plastikową obudowę silnika i zauważyłem, że pod filtrem od odmy jest mały wyciek.

0795119648d52810m.jpg

845d76a752d2ed89m.jpg

Proszę nie zwracać uwagi na czerwone zaznaczenie, chodzi o ten filtr, dokładnie o jego spód.

Czym jest to spowodowane. Czy można to przeczyścić: ten filtr i odmę.

Za pomoc z góry dziękuję.

Hmmm....mi od wymiany do wymiany bierze około 0,5l.Także litr na 10000-nie ma tragedii.Norma!!!!
Opublikowano

mam co prawda inny silnik ale od wymiany oleju minęło juz prawie 10tys...(zaraz wymiana) i oleju poszło 50 a może max 100ml :) ale to chyba różnie bywa, olej castrol półsyntetyk.

pozdro

Opublikowano

Kolego mam taki samo motor jak Ty i bierze mi olej na podobnym poziomie niezmiennie od momentu gdy go zakupiłem czyli jakieś 40kkm temu. Jeżdżę na MOTUL-u 10w40 6100 synergie +.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za odpowiedzi. A wiecie może jakie elementy silnika pobierają ten olej i dlaczego. Jak w prosty sposób sprawdzić czy turbina i pierścienie nie pobierają oleju. Dziwi mnie to troszkę, że benzyniaki nie pobierają oleju no może czasami ECOTEC u Opla.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.